Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Arama Sonuçlarında Çeşitliliği Artırıyor

-Ruhefza-

Parçaladım peş peşe, söylediğin sözcükleri.
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    4 Mar 2019
  • Mesajlar
    5,682
  • MFC Puanı
    189
  • MFC Seviyesi


Google'da arama yaptığınızda sonuçların üst üste aynı siteden görünmesi sizi rahatsız ediyorsa, işte beklediğiniz yenilik!

Google, arama sonuçlarında en üstte görüntülenen sonuçlarda bir değişiklik yapıyor. Firma, güncelleme sonrasında en üstte görünen sonuçların artık çoğunlukla aynı siteden olmayacağını, daha çok çeşitlilik sunacağını söyledi.

Yaptığınız arama eğer belirli bir web sitesiyle çok alakalı olarak algılanırsa, en üstteki sonuçlarda aynı siteleri yine görebileceksiniz. Ancak firma, kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak verdiklerini ve sonuçlarda daha çok çeşitliliğe yer vereceklerini söylüyor.

Yeni işlevin alt alan adlarıyla alan adlarına tek bir site gibi davranacağı belirtiliyor. Bu sayfaların tamamı, Google sonuçlarında en üstlerde bir kez görüntülenecek. Yalnızca arama çok alakalı ise, birden fazla defa görüntülenebilecek. Kullanıcılar, değişikliğin henüz herkeste geçerli olmadığını söylüyorlar. Değişiklik, muhtemelen zamanla kendini daha çok gösterecek.


Alıntı.​
 
Üst Alt