Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Google Drive Ve Nasıl Kullanılır?

TRWE_2012

لِيَغْفِرَ لَكَ اللّٰهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِك
Moderatör
Konum
BERTUNA
  • Üyelik Tarihi
    2 Haz 2020
  • Mesajlar
    5,059
  • MFC Puanı
    14,580
  • MFC Seviyesi

1639792803000.png1639792940188.png

nternet devi Google hizmetlerinden birisi olan Google Drive kullanıcılarına hesaplarına yükleyecek oldukları tüm dosya ve belgelere nerede olurlarsa olsunlar İnternet ortamındaki bir akıllı telefon veya bilgisayarlardan anında içeriklerinize ulaşabilimenize olanak sağlamaktadır.Online bir depolama alanı diyebiliriz.Bilgisayarınızdan Google Drive hesabınıza örneğin bir metin belgesini yükleyebilir şehir dışına çıkmışsınız ve bu belge lazım olduğunda anında Google Drive hesabınızı açarak ulaşabilmenize yardımcı olur.

Google Drive hesabı alabilmeniz için sadece yapmanız gereken bir Google hesabı açmanız bunun için ise bir Google Gmail hesabı almanız yeterli olacaktır.Bu açacak olduğunuz hesap ile anında Google Drive hesabınız aktif olacak ve depolamaya başlayabileceksiniz.

G-Mail Açma :
Kod:
https://accounts.google.com/SignUp?service=wise&continue=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2F%3Furp%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.google.com.tr%2F%23&ltmpl=drive

Google Drive Ne İşe Yarar

Adından da anlaşılacağı üzere Google firmasının hizmetlerinden birisi olan Google Drive kısaca tanımlayacak olursak online depolama alanı adı verebiliriz.Google Drive sizin hesabınıza ayırmış olduğı 15 GB alanı ile Google Drive hesabınızı yükleyecek olduğunuz tüm dosyaları her zaman anında online ortamlarda ulaşabilir lazım olduğunda indirip kullanabilirsiniz.

Google Drive üzerindeki hesabınıza resim,video,excel ,metin belgeleri aklınıza gelebilecek her türlü bilgiyi yükleyebilir internet olan ortamda nerede olursanız olun anında erişimini sağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızın dan her an nerede olursanız olun lazım olacak bir belgeyi yükleyin online ortamda başka bir şehirde veya evden anında erişim sağlayın sanal bilgisayarınız olarak da görebilirsiniz.
 
Üst Alt