• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Grafiker olmak istiyenlere tavsiyeler

Konular
443
MFC Puanı
0
Grafiker olmabilmeniz için bu söylediğim maddeler aklınızın bir ucunda olması lazım .

1)Tasarıma başlarken mutlaka materyalleriniz hazır olmalıdır.
2) Düzenli çalışmalısınız. Materyaller bi tarafta program bi tarafta aklınız bir tarafta çalışmamalısınız. (aynı ders çalışırken olduğu gibi )
3) Hiç kimseden yardım almamaya çalışın. ARAŞTIRIN. Bugüne kadar hiçkimseye grafik tasarımı hakkında bir soru sorduğumu hatırlamıyorum.
Örnek : bana ziyaretci mesajları geliyor işte adam diyor ki : "abi bana şu şu brush ı atarmısın "
kardesim bana bunu yazıcağına gir google 'a photoshop brushes diye yaz isteğini seç.
4) Dediğim gibi Hiçbir şekilde hazıra konmamalısınız.
5) kendiniz grafiker olmak istiyosanız ,grafiker arkadaşlardan LOGO,WALLPAPER,BANNER istemeyin.
kendinizi böyle çalışmalar yaparak geliştirin.
6) MUTLAKA VE MUTLAKA kendinizi geliştirmeye bakın. bkz : eğitim videoları olabilir. programların püf noktaları olabilir.farketmez. kendinizi geliştirin yeter.
7)Çalışmalarınızda 10 dk'lık yerine 1-2 günlük çalışın. 10 dk da yapıp bitirdiğiniz şeyi değilde 1-2 günde yaptığınız çalışmaları koyun. ve özenin.
8)Çalışmalarınızda özene önem verin. Bu işin ucunda size büyük bir ödül vericeklermiş gibi düşünün.Çalışmalarınızı bitirdikten sonra mutlaka tasarımınıza son bir bakış atın ve eksikleri fazlalıkları değişmesi gereken yerleri düzeltin.
9) çalışmalarınızda mutlaka UYUM'a önem verin. bunu hep söylüyorum. Arkaplan mavi ama adam yazıyı cırtlak sarı yapmış. bide gökyüzüne yazmış.
olmaz arkadaşlar. düşünün bir , bir tane fiş ve priz düşünün. fişin ucu prize uyumlu olmazsa uyuşmazlar dimi ? Aynı örnekteki gibi. RENKLERİN UYUMUNA DİKKAT EDİN.
10) Bebeksi çalışmaları bırakın. yapıcaksanız renkli çalışmalar yapın.
11) Grafikerler'e hiçbir şekilde "Hangi programla yaptın , nasıl yaptın ,bana da yapsana , bana da göstersene " gibi sorular sormayı bırakın.
12 ) istek çalışmalarınızı kişisel çalışmalar bölümünde bulunan ve arkadaslarımızın açmış olduğu konulara yorum atarak temin edebilirsiniz.
13 ) Asla özenti çalışma yapmayın. bu tasarımcıya saygısızlıktır ve sizin gelişmenizi önler.
Kendi fikirlerinizi kullanın.
14 ) Grafikerlere Kötüleyici yorumlar atmayın. bu yorum adamı işi bıraktırabilir.
15 ) MUTLAKA BU DEDİKLERİM AKLINIZIN BİR KÖŞESİNDE BULUNSUN.
kendi fikirlerinizi kullanın ve özgün olun.saygı gösterin. araştırmayı öğrenin.uyuma önem verin...