• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Grafikerlik için

Konular
443
MFC Puanı
0
İlk olarak grafik tasarım için kullanacağımız programların adını vereyim.

-Adobe Photoshop
-Adobe İllustrator
-Adobe İnDesign
-Corel Draw
-Cinema 4d

Evet arkadaşlar bu programlardan 3 tanesini prof olarak diğer 2 tanesini amatörce biliyorum

Ancak hepsini bilmeniz gereklidir bilginize bu programlar hangi alanlarda kullanılıyor kısaca onuda anlatayım.

Adobe Photoshop ) Her alanda kullanabilirsiniz istediğiniz gibi çok rahat çalışırsınız.
Adobe İllustrator ) Burada genellikle vektörel çizim için kullanırız matbaa şirketler grafik şirketleri özellikle bu programı çok kullanırlar, kesinlikle kurumsal kimlik açısından bu programı kullanmanızı öneririm.Kartvizit vb gibi tasarımlar bu program ile yapılmaktadır.
Adobe İnDesign ) Çok sayfalı dergi, gazete, kitap tarzı çalışmalar için kullanabileceğimiz bir program.
Corel Draw ) İllustrator'e yazdığım tanım kısmını aynı şekilde corel draw içinde söylüyorum matbaa şirketleri çok kullanır bu 2 programı...
Cinema 4d ) Arkadaşlar cinema 4d modelleme programı ancak ucu bucağı olmayan tasarımlar yapabilirsiniz gerçekten çok elverişli bir program....

Evveeet Programlarımızı tanıttık arkadaşlar, şimdi ise bu programları nasıl elverişli şekilde kullancaz onu anlatcam

Bu programlardan gerçekten güzel tasarımlar etmek istiyorsanız arkadaşlar öncelikle şunu üstüne basa basa söylemek istiyorum ki arka plana bir resim ekleyip üstüne yazı yazmak grafik tasarım değildir arkadaşlar !

Basit yolu kullanarak yaptığınız 5 dakikalık çalışmalara asla kimse yorum atmaz beğenmez kimse saygı göstermez kendinizi biraz yorun kasın hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın 1 saat 2 saatinizi verin programı döve döve tasarımlar yapın arkadaşlar bakın o zaman insanların size olan bakış açısı değişecektir herkes çok güzel yapıyorsun eline sağlık tarzı yorumları eksik etmeyeceklerdir.

Her neyse elverişli kısmına geçelim bu programları elverişli olarak kullanmak istiyorsanız

Photoshop & Cinema4d özellikle bu programlarda kesinlikle ve kesinlikle arşiviniz olmalıdır arkadaşlar....
Eğer kendinize ait bir arşiviniz yok ise çok samimi söylüyorum arkadaşlar belirli bir sınıra kadar ilerileyebilirsiniz daha da ötesi yok...
Ancak arşiviniz varsa ve arşivinizi sürekli güncelliyorsanız gerçekten iyi yerlere gelebilirsiniz

A tasarımını yaparsınız
B tasarımını yaparsınız