• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

GÜRCÜ GENÇ MÜSLÜMAN OLDU

Konular
2,401
MFC Puanı
2,700
Gürcistan'dan, turist olarak geldiği Rize'de, Müslümanların hayatından etkilenen Levani Vatsadze, Müslüman oldu. Gürcü genç, Müslüman olduktan sonra 'Osman' ismini aldı.

Rize İl Müftülüğü'nde düzenlenen ihtida merasiminde, Gürcistan asıllı Levani Vatsadze (30), İl Müftüsü Yusuf Doğan, müftü yardımcıları Ali Çakmak ve Rüstem Can'ın huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. İhtida merasiminde Rüstem Can'ın Bakara suresinin son ayetlerini okumasının ardından İl Müftüsü Doğan, İslam'ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini anlatarak, Müslüman olma kararı veren Levani Vatsadze'ye İhtida Belgesini verdi. Müslüman olarak Osman ismini alan gence Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye edildi.

Gürcü Vatsadze, Rize'de bulunduğu sırada Müslümanların yaşayış tarzını daha yakından görme fırsatı bulduğunu ve bundan etkilenerek Müslüman olmaya karar verdiğini söyledi. Vatsadze, "Müslüman olmaktan büyük mutluluk, sevinç ve huzur duydum. Bana, Müslümanlığa geçiş sürecimde ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Cihan