• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Harlem shake

Konular
365
MFC Puanı
6,000
Harlem shake. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir tür dans ve video paylaşım akımıdır. Salsanın ve birçok dans akımının doğduğu söylenen Harlem bölgesinde başlamıştır. Akımın temelinde aynı adı taşıyan Brooklyn DJ Baauer'in şarkısı yer alır. Klipler bu şarkı eşliğinde paylaşılır.
Dansın niteliği

Klipler, sessiz ve ciddi sayılabilecek ortamlarda bir kişinin tekrar eden hareketleri kullanarak dans etmesiyle başlar. İlk bölümde bu dansa etraftaki diğer insanlar kayıtsız kalır. Fakat ilerleyen bölümlerde bütün topluluğun adeta istem dışı hareketlerle bu dansa eşlik etmesiyle devam eder.
Birçok klibe ilham kaynağı olan bu akımın askeriye, ofis, ev, park ve buna benzer birçok ortamda uyarlamaları vardır.
2012 Aralık ayı itibaren popularite kazanan dans her yerde ve her şekilde yapılmaya başlamıştır. Çekilen kliplerin çoğunlukla ilk on dört saniyesi kask veya maske takan birinin aynı ritim ve harketleri tekrarlaması ile oluşmuştur.

yalan-dunya-dan-harlem-shake-dansi-4357297_o.jpg

v201302131309441041502.mp4.jpg

Fenamen

MFC Üyesi
Konular
55
MFC Puanı
3,410
ayyy ben bunlara cok gülmüştüm yaa :) 2013 de herkez harlem shake yapmaya calışıyordu :)

Fenamen

MFC Üyesi
Konular
55
MFC Puanı
3,410
evet yaa insanlar kendilere her türlü bir eglence buluyor işte..

Fenamen

MFC Üyesi
Konular
55
MFC Puanı
3,410
Deep hatırlarsın hani birde Piston Aşağıya oLayı vardı :)

Fenamen

MFC Üyesi
Konular
55
MFC Puanı
3,410
Evet yaa Mükemmeldi :) Otobusten inenler ve sonrası o şöförün taklitlerini yapanlar :) Mükemmeldi