• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hayatın Gerçek Acımasızlığını Yaşayanlar

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
Aşk acısı, arkadaş acısı gibi ufak tefek olan şeylerin yanı sıra hayatın tam içinden ve acılarla yaşayanlardan bahsetmek istiyorum. Kendi isteğiyle bu halde olanlar var elbette.
Kader mahkumları
1a3c38e8-4004-4507-be29-30594dc63138.jpg

Bir anlık öfke bir hayata mal olabiliyor.
Öfke kontrolünü her insan yapamıyor bu da kendi ve sevdiklerinin hayatını farklı alanlara taşımasıyla devam ediyor. Bazen ise, hiç bir suçu yok iken kendini hapishanelerde bulabiliyor. Hapishaneler bir çok kişinin hayatını, geleceğini, belkide bir ömrünü geçirdiği yerdir.
e924fd8c-49a7-4a7b-b013-3693452d8f99.jpg
Özlemler sınırsız bir düzeydedir. Sevdiklerini belirli günlerde görmek, belirli günlerde sesini duymak oda sadece sayılı dakikalar içersin de, emin olun tarifi imkansız bir duygudur. Allah kimseyi o dara düşürmesin.

Bu durumu bilen, yaşayan bir çok üye vardır. Onlara selam olsun ve bu parça sizlere gelsin,

https://youtu.be/M93i0T7csSQ

Konular
22
MFC Puanı
12,310
Acılarına katlanılıyor : Geride kalan tek şey hasretligi.Hepimizin illaki yaşıycagı gercek ...Anne , kardeş, baba, sevgili, yaren,hala dayı vssvs..

En sevmediklerimiz bile o lahit'e girdiiginde masum, bu yüzden hayatta iken ınsan ınsan'ı sevsin,merhamet etsin...

-Guzel paylaşım olmuş , ellerine saglık Araf

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
Acılarına katlanılıyor : Geride kalan tek şey hasretligi.Hepimizin illaki yaşıycagı gercek ...Anne , kardeş, baba, sevgili, yaren,hala dayı vssvs..

En sevmediklerimiz bile o lahit'e girdiiginde masum, bu yüzden hayatta iken ınsan ınsan'ı sevsin,merhamet etsin...

-Guzel paylaşım olmuş , ellerine saglık Araf

Bunları gördükçe bizim acılarımızın ne kadar boş olduğunu anlıyorum. Ne kadar acı bir durumdur kimsesiz olmak. Küçük yaşta tüm sevdiklerini kaybetmek veya sokaklara bırakılmak. Bir mutlu aile görünce içlerinin cız etmesi, hiç bir zaman tadamayacağı aile sıcaklığı ve hayatlarında her zaman olacak bir çok sevgi açlığı. Hiç düşündünüz mü? Benim kimsem olmasa sokaklarda yatıp kalksam ne yapardım diye:( Ben bunları yaşadımki.

Konular
22
MFC Puanı
12,310

Bunları gördükçe bizim acılarımızın ne kadar boş olduğunu anlıyorum. Ne kadar acı bir durumdur kimsesiz olmak. Küçük yaşta tüm sevdiklerini kaybetmek veya sokaklara bırakılmak. Bir mutlu aile görünce içlerinin cız etmesi, hiç bir zaman tadamayacağı aile sıcaklığı ve hayatlarında her zaman olacak bir çok sevgi açlığı. Hiç düşündünüz mü? Benim kimsem olmasa sokaklarda yatıp kalksam ne yapardım diye:( Ben bunları yaşadımki.

Herkezde acı başka başka,Unutmuyorum : Acıların üstünde acılar var; Tıpkı ateşin merhalesi gibi..derdin merhalesi gibi...Az onceki yazında oldugu gibi pişmek..Her karanlıgı veren, aydınlıga cıkarmadımı ? derdi veren derman'ı vermedi mi?.. Sen perde arasından bi kere gülümse ..

Araf

Üyeliği durduruldu!
Konular
198
MFC Puanı
440
Herkezde acı başka başka,Unutmuyorum : Acıların üstünde acılar var; Tıpkı ateşin merhalesi gibi..derdin merhalesi gibi...Az onceki yazında oldugu gibi pişmek..Her karanlıgı veren, aydınlıga cıkarmadımı ? derdi veren derman'ı vermedi mi?.. Sen perde arasından bi kere gülümse ..

Bu şarkı sanırım biraz iyi gelir. yada biraz daha alevlendirir çaresizliği.

Konular
14
MFC Puanı
170
ben boyle bakmıyorum aslına bakarsanız cunku benim sistem farklı calısıyor ...

en basına donersek;

niye sakatlar doğar

yada niye yasarken sakat olur insan

niye zengin fakir ve aç insanlar var

niye zenginken fakir olur insanlar

niye haksız lıklar var

niye haklılar hep haksızlar

niye niye neden nasıl kimden basındanmı sonundanmı baya bi sarmal oluyor dusunceler ama manen allah bir denge yaratmıstır ve ben dunya hayatında ki olanların olmayanların tamamının gece uykusuna ruya olgusundan farsız goruyorum... zira kısacık btecek bi mahpusluk sakatlık ..

ben hiç bir ölüye ağlamadım .. ben her gömdüğümün özlemine iki damla yas akıttım ama sevindim adına . üzüldüm gittiği yerdeki karsılanmasını dusunup .... yasadığım hayata ruya diyen yaratıcının uyandırcağı zamanı beklerim.. ve bu ruyada olan olmayan var yok sallamam .....

sabırla karık helva olur derler yoksa yanar ;) olanı olmusa bakmaktansa olurken elinizden geleni yapın biraz sabredin olana razı olun gerisi zaten kolay

kimse bu hayatı kolay yasamıyor ama zaman oğretiyor sabrı derim ben...

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Hayal kırıklığı dicem ama en acısı ölüm acısı olsa gerek

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi