• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hayatta Evliler mi Mutlu Bekarlar mı?

ArtemiS

Onursal Üye
Konular
713
MFC Puanı
33,400
Hayatta Evliler mi Mutlu Bekarlar mı?

Sizce kim mutlu ?
Evliler mi ?
Bekarlar mı ?

Saygı sınırını aşmadan tartışalım lütfen.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
bunca insan mutsuzken neden bunca insan mutsuz
yok bu böle değildi .s.s

bence herkes mutsuz. serçe parmağın da dediği gibi ne istediğimizin bi önemi yok elde ettiğimizde yenisini istiyoruz. bazen yalnızlık canıma tak ediyo, şeytan evlen diyo, sonra boşver kızım sen kimseyle geçinemezsin milletin hayatının içine etme diyo oturuyom geri yerime :honk:

mutlu olduğum anlar da var mutsuz olduğum zamanlar da... ama herkeste var bu evli ya da bekar olmakla alakası ne derecede vardır bilemem. ne açıdan baktığımıza bağlı. ben özgürlüğüme düşkünüm aklıma geleni aklıma geldiği anda yapmaya alışmışım. misal sempozyuma diye gidip çıkıp maça gitme kapasitesine sahibim ve bu beni aşırı mutlu edebiliyor. ama evli olsam ben o maça aklıma geldiği anda gidemem ve bu beni üzer bu açıdan baktığımda evlendiğimde mutsuz olcam bazı konularda evet .s.s
ama misal biri fatura takibi yapsa bozulan bişileri tamir etse her işi ben takip etmesem iş yüküm hafiflese biri tarafından sahiplendiğimi bilsem bu da beni mutlu eder mesela valla ne yalan söliim... ama o terazi işte gelgitli bilemedim şu an :honk: evlendiğimde kıyaslama yapmak daha doğru tam kestiremedim şu an atmosferi :honk:

Konular
22
MFC Puanı
12,310
Bekarım mutluyum; Ara sıra çalılar çıkıyor agz'ımdan , ara sıra Mutsuz, Herşey Çok kötü ..Birden düzeli-veriyor sonra'sı.

Evlenincede Mutlu olucam; Bazı bazı kızcam bazı bazı mutlu ve yine susmayan çenem devreye gircek belki :sdks

Yani her An'ın Her devre'nin ayrı ayrı bi özelliği, bi güzelliği olucak.

Ama ben hep Şük'r edicem güzel hayat'a

Konular
3
MFC Puanı
2,150
Bu soru bekara hatun boşamak gibi bir şey)).Evlenelim ki bilelim daha mı mutlu oluyor insanoğlu.)

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,920
katılıyorum evli olmayan biri burda evlenince mutlu olacağını yada daha mutlu olabileceğini iddia edemez. Davulun sesi uzaktan herkese hoş geldir ama yakınında kalındığında herşey göründüğü gibi olmayabilir. Yani bu tarz konularda farazi yaklaşımlarda bulunup göreceli cevaplar vermek bence anlamsız. Bekarın cevap vermesi için önce evlenmesi lazım.

Konular
32
MFC Puanı
27,870
Aranızdaki evliler kervanından birisi olarak çorbada benimde tuzum bulunsun.

Bekarlık dönemini düşündüğümde her zaman keyifle hatırlayacağım beni gülümseten bir dünya anı doludur.
Keyifli güzel zamanlardı.Zorlandığım anlarda olmuştur elbette ama onlarda olmadan,insan hayatı öğrenemiyor.
Evliliğin bana çok uzak olduğunu düşündüğüm zamanlarda bile kendime söz vermiştim.Mutlaka sevdiğim insanla evlenmeliyim diye.
Nitekim onuda gerçekleştirdim.

Gelelim evliliğe;
Evlilik herşeyden önce idare etme sanatıdır.Her zaman daha fazla özverili olmayı gerektirir.Emek ister,anlayış ister zaman ister,çok uzun bir sevgili dönemi geçirmiş olsanız bile aynı evde yaşamayı öğrenmenizi ister.

Bizim ülkemizde evlilik bir cok toplumdan farklı olarak sadece çiftlerin değil ailelerinde evlenmesi olarak algılanır.O yüzden zaman zaman birileri, kimi zaman sizin ailenizden,kimi zaman eşinizin ailesinden çok gereksiz bir şekilde ilişkinize müdahale etme içgüdüsüyle hareket edebilir.Hatta kendi aralarında sürtüşüp bunu size de yansıtmaya çalışabilirler.
Bu durumda benim tespitim, erkek egemen bir toplum olduğumuzdan erkeğin bunu rahatlıkla engelleyebileceği yönündedir.
Bu noktada biraz arıza olmak ve 3.kişileri sert bir çizgiyle kesmek gerekiyor.
Çocuğunuz olduğunda ise sizin hayatınız öncelik sırasında ilk 3 e bile girmez.Bütün programınızı ona göre yaparsınız.
Ancak bana göre baba olmak bu hayatta hiç bir duygu ile değişilmez.Anlatılmaz yaşanır.

Bu hayattan çok büyük beklentilerim olmadı.Evlenmeden önce neysem evlendikten sonrada o oldum degişmedim.Yapamayacağım hiçbirşeyide vaad etmedim.Sonuç olarak zorluklarıda olsa engebeli zamanlarıda olsa sevdiğim insanla evlendiğim için mutluyum.

Ros

Konular
12
MFC Puanı
4,580
Mutluluk Medeni Haliyle İlgili Değil Diye Düşünüyorum.İnsan Hayattan Yaşamaktan Zevk Almayı Bildikçe Mutludur.Sadece Evlilikte Biraz Daha Özveri Gerekiyor Gibi Bunu Başarabilirse İki Taraf Mutlu Olur.

Konular
464
MFC Puanı
12,110
ben bekarım gayet mutluyum:D
evli olan arkadaşlarımın coğu bana imreniyor :D
tabi bu birazda karşılıklı olaylara bağlı..
artı eksi olayları ikisinde de var..

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Parası olan mutlu, geçim sıkıntısı olmayan mutlu :sigara

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
ikisde ayni benim icin.

bekarkenki hayatim nasilsa evlenincede oyle oldu. sadece artik kiz arkadaslarim yerine Esimle geziyorum . yani ikisinide kiyasladimmi fark yok.. Eve kapanan biri olmadim, ozgurlugumde elimden alinmadi rahatligimda.. benim icin Mutluluk ikiside.

Konular
1
MFC Puanı
30
Doğru insanla olduktan sonra medeni durumun farkı yok mutluluk için