• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Haydi Söyleyin Sevdiklerinize...

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
Haydi söyleyin sevdiklerinize...

Haydi söyleyin sevdiklerinize:

Seni seviyorum

Peygamberimiz (sas) Biriniz kardeşini (ALLAH için) seviyorsa ona sevdiğini söylesin. buyuruyor.
Peki biz eşimize, komşularımıza, dostlarımıza sevdiklerimizi söylüyor muyuz?
İnsan sanki korkuyor sevmekten, sevilmekten.
Çekiniyor belki de sevdiğine sevdiğini söylemekten.
Kinini, nefretini, söylenmemesi gereken sözleri bir çırpıda çıkarıveriyorda ağzından güzel sözleri söylemeye fırsat bırakmıyor dudaklarına.
Kahrol demeyi canım demeye defol haykırışını yanındayım güzelliğine lanet birisin ifadesini de harikasın demeye tercih ediyoruz.
Dilinden güzellikleri düşürmeyen Kainatın Rahmet Peygamberi (sas), bakın bu konuda nasıl bir tavsiyede bulunuyorlar Biriniz kardeşini (ALLAH için) seviyorsa ona sevdiğini söylesin.
Bu hadiste Efendimiz (sas) sevdiklerimize seni seviyorum demeyi bize bir görev olarak yüklemiştir.
Bu hadis vesilesiyle acaba kaç kişiye ALLAH için kendisini sevdiğimizi söyledik hatırlayanınız var mı?
Eşimize çocuğumuza annemize babamıza komşumuza iş arkadaşımıza kaç kere bu sihirli ifadeyi kullandık?
Bir bunu düşünelim bir de kaç kere bunun aksine onları kıracak kendimizden soğutacak kötü kirli kaba kelimeleri pervasızca haykırdığımızı yüzlerine...
Araf Sûresi 16 ve 17. ayetlerde şeytan, insanları ALLAHIn (cc) yolundan saptırmak için elinden geleni yapacağını söyler.
Gerçekten insanlığın bugün yaşadığı sıkıntılar aslında, şeytanın tuzaklarına direnmeden teslim olması sebebiyle değil midir?
Gelin hep beraber, şeytanı kahredecek, buna mukabil ALLAH (cc) ve Rasulünün (sas) hoşuna gidecek bu hadisi uygulayalım ve sevdiklerimize onları sevdiğimizi haykıralım...
Alemlerin Rabbi ve Rahmet Peygamberinin (sas) razı olması için haykıralım meleklerin bizlere gıpta etmesi için şeytanın kahrından çatlaması için haykıralım.
Kalplerde sevgi tomurcuklarının açması için, katı yüreklilerin merhamete gelmesi için kalplerdeki nefretin kaybolması için haykıralım:

Seni seviyorum...

Seni seviyorum...

Seni seviyorum...