• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Her sabah limonlu su içmenin 6 faydası

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Her sabah limonlu su içmenin 6 faydası
SvsFUR.jpg

Sabah uyandığınızda bir bardak limonlu su içmenin faydalarını biliyor musunuz? “MegaForum” olarak, kilo vermekten karaciğer temizlemeye kadar limonlu suyun faydalarını anlatıyoruz. Bu güzel alışkanlık, hayatınıza sağlık ve mutluluk getirecek!

Bir su bardağı oda sıcaklığında suyun içerisine yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, limonlu suyu aç karnına şifa niyetiyle yudum yudum için.

Kilo vermeye yardımcı oluyor

Limonlu suyun faydalarından biri, metabolizma hızını yükseltip daha çok kalori yakmaya yardımcı olmasıdır. Her sabah bir bardak limonlu su içerek, kilo vermeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Deneyin ve görün!

Limonlu su karaciğer temizliği yapıyor

Alkol, gazlı içecek, kızartma, tuzlu, unlu ve şekerli gıdalar karaciğerin sağlığına zarar veriyor. Limonlu su içmek ise, karaciğer temizliğine yardımcı oluyor. Bu sayede, hormon dengesi sağlanıyor.

Grip ve hastalıklara karşı koruyor

Limonlu suyun içeriğindeki C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Havaların soğuk olduğu sonbahar ve kış günlerinde bir bardak limonlu su içerek kendinizi korumaya alabilirsiniz.
Her sabah bir bardak limonlu su için.

Limonlu su mutluluk veriyor

Günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak, stres gösteriliyor. Limonlu su içindeki vitamin, mineral ve lifler stres hormonunu dengede tutmaya yardımcı oluyor. Limonlu su içerek güne daha mutlu bir başlangıç yapabilirsiniz.

Kötü ağız kokusunu önlüyor

Sabah uyandığınızda veya gün içinde ağız kokusu problemi varsa, limonlu su size doğal çözüm sunuyor. Ağız içindeki bakterileri temizleyip daha ferah bir nefese kavuşmanızı sağlıyor.

Limonlu yağ yakımını hızlandırıyor

Gece boyunca susuz kalan vücudumuz, metabolizma sistemini yavaşlatıyor. Ancak, sabah aç karnına bir bardak limonlu su içmek metabolizmayı uyandırıyor. Bu sayede yağ yakımını hızlandırıyor.

Limonlu su içmenin püf noktaları:

Limon, bazı kişilerde tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Eğer, bu tarz bir sorununuz varsa limonlu su size uygun değildir. Ancak, üzülmeyin. Benzer faydalara sahip elma sirkeli su içebilirsiniz.

Hamilelikte limonlu su içilir mi sorusunun en doğru cevabını doktorunuz verecektir. Çünkü, her hamilelik kendine özeldir. Birine iyi gelen, başka birine iyi gelmeyebilir.

C vitamini, vücutta depolanmaz. Bu yüzden, her gün alınması gerekir. Bu bilgiden yola çıkarak her sabah limonlu su içmenizin uygun olduğunu görebilirsiniz.

Sabahları limonlu su içmeyi unutmamak için telefonunuza alarm kurun. Uyanın, dişlerinizi fırçalayın ve bir bardak limonlu suyu şifa niyetine için.

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Geceden suyun içine limon ve karbonat atıp bekletirseniz alkali su oluyormuş aslında denemek lazım

Konular
69
MFC Puanı
20
Geceden suyun içine limon ve karbonat atıp bekletirseniz alkali su oluyormuş aslında denemek lazım

Bir kimya sevdalısı olarak pek sağlıkli bulmuyorum alkali suyu ph orani yuksek geliyor suya göre bizim insanimizin orantisi yok cok kacirdirmi vucudun ph dengesi bozulabilir :)

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Bir kimya sevdalısı olarak pek sağlıkli bulmuyorum alkali suyu ph orani yuksek geliyor suya göre bizim insanimizin orantisi yok cok kacirdirmi vucudun ph dengesi bozulabilir :)
Katılıyorum
Vücudun ph dengesini bozma oranı çok yüksek...
Ben kabukla günlük tüketim taraftarıyım