• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Herşeyi Direkt "root yetkileriyle" Çalıştırın....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
GNU-Linux Sisteminde Herşeyi Direkt "root yetkileriyle" Çalıştırın;gksu yerine gnusu....

Açıklama:

Açıklama aşağıda adım adım tarafımdan anlatılmıştır.

Adım 1 :

Kod:
https://sourceforge.net/projects/illedelinux/

adresinden bir Türk Geliştiricinin (Vedat Kılıç) kodlamış olduğu arşiv paketi sisteminize indirin ve dizin şeklinde arşivden çıkartın.

Adım 2 :

Çıkartılan dizin içinde bir terminal açın ve aşağıdaki komutu olduğu gibi kopyala - yapıştır olarak, komut satırına girin ve ardından klavye'den Enter tuşuna basın.

Kod:
sh -c "sudo cp -r org.freedesktop.pkexec.sudo.policy /usr/share/polkit-1/actions/ ; sudo cp -r gnusu /usr/local/bin/ ; sudo chmod a+rx /usr/local/bin/gnusu"

Sistem sizden kullanıcı şifrenizi isteyecektir.Şifrenizi yazdıktan sonra betik (Shell betiği) sistem'e kurulmuş olacaktır.

Adım 3 :

Herhangi bir öğeyi çalıştırmak için Çalıştır programına, bash dosyasına veya uçbirime önce gnusu sonra öğenin adını yazın.

Örnekler

Kod:
gnusu nautilus
Kod:
gnusu gedit
Kod:
gnusu gnome-terminal