Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

HibTITER Hakkında Bilgi

Metin

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    22 Eki 2014
  • Mesajlar
    494
  • MFC Puanı
    1
  • MFC Seviyesi

HibTITER

Flakon

Wyeth

Saflaştırılmış b tipiHemofilus influenzae kapsüler antijen oligosakkaridleri 10mg, difteri CRM197proteinkonjügatı 25mg/0.5 mL

Ambalaj: Tek dozluk 1 Flakon (0.5 mL).

Endikasyon: 2 ay ile71 ay arası çocukların b tipiH. influenzaenin neden olduğu invaziv hastalıklara karşı immünizasyonuiçin endikedir.

Kontra Endikasyon: Multidoz uygulamada, difteri toksoidi veya tiomersalgibi aşının herhangi bir bileşenine karşı hipersensitiviteHibTiTERiçin birkontrendikasyondur.

Uyarılar: Herhangi bir biyolojik ürünün enjeksiyonundanönce hekim, allerjik veya diğer yan etkilerin önlenmesi için bilinenbütün önlemleri almalıdır.

Doz Önerisi: Aşının, büyük periferal sinirlerden kaçınmayaözen gösterilerek, kalça veya deltoid orta lateral kaslarına, IMyoldan enjekte edilmesi gerekir.

2-6 aylık bebekler için aşılama dozu,yaklaşık 2 ay arayla üç ayrı 0.5 mL enjeksiyonudur.

7-11 aylık olanve daha önce aşılanmamış bebeklere yaklaşık 2 ay arayla iki ayrı enjeksiyonyapılmalıdır.

12-14 aylık olan ve daha önce aşılanmamış bebeklerebir enjeksiyon yapılır.

Aşılanan bütün çocuklara 15 aylık veya dahabüyükken, fakat önceki dozdan en az 2 ay sonra tek bir rapel dozu verilmelidir.15-71aylık olan ve daha önce aşılanmamış bebeklere tek bir enjeksiyonyapılmalıdır.

Prematüre bebekler, doğumdan başlayarak kronolojikyaşlarına gö-re aşılanmalıdır.
 
Üst Alt