• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Hilmi Yavuz Hayatı ( Biyografisi )

Konular
12,578
MFC Puanı
2,330
Hayatı :

1936 yılında, İstanbul'da doğdu. İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesi’ni mezunu olan Yavuz; bir süre gazetecilik yaptı. İngiltere'ye giderek, BBC Radyosunda çalıştı. Aynı zamanda; Londra Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde okudu. Türkiye'ye döndükten sonra; Cumhuriyet, Milliyet, Yeni Ortam gazetelerinde görev yaptı. Eleştiri ve inceleme yazıları yazdı. Halen; Mimar Sinan Üniversitesinde Uygarlık tarihi, Boğaziçi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde felsefe dersleri vermekte olan yazar; iki kez evlendi. Üç çocuk babası. Mimar Sinan Üniversitesi'ndeki öğretim görevinden emekli oldu (2001). Halen Bilkent Üniversitesi Türk Edebiyatı bölümünde 'senior lecturer' sıfatıyla öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eserleri :

Ah Kadınlar
Ayna Şiirleri
Bakış Kuşu
Bedrettin Üzerine Şiirler
Biz Bu Dünyadan Değil Miydik?
Budalalığın Keşfi
Bulanık Defterler
Büyü'sün, Yaz!
Ceviz Sandıktaki Anılar
Çöl Şiirleri
Denemeler Karşı Denemeler