• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü İçimde çok garip bir his var, ne yapmalıyım?

Exooly

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
20
Ben biraz garip bir soru soracağım, 1/1,5 haftadır içimde garip bir his var (ölecekmiş"şehit olacakmış" gibi hissediyorum) ne zaman olacağını bilmiyorum, ama kesin olacağını biliyorum, etrafımda paranormal olaylar olamaya başladı, bunun psikolojik olmadığına eminim, bunun İslam dininde bir açıklaması varmı acaba ?

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,070
Bunun dini bir yanı olamaz güzel kardeşim, çünkü islam inancına göre gaybı Allahtan başka kimse bilemez.
“Gaybın anahtarları Allah’ın katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde ne varsa hepsini bilir. Düşen hiçbir yaprak ve yerin karanlıklarında hiçbir dane yoktur ki, Allah onu bilmesin. Yaş ve kuru ne varsa hepsi Kitab-ı Mübîn’dedir.” (En’am, 6/59).

De ki: Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilmez. Ne zaman diriltileceklerini de bilmezler.(Neml, 65)
“Gaybı bilen O’dur. Gaybını, razı olduğu rasulden başkasına bildirmez.” (Cin, 72/26-27).

Yani gördüğün gibi ayetle sabittie hatta ölüm ile ilgili olanlarda, bunun psikolojik boyutu olma olasılığı daha yüksektir, şunuda bilmelisinki bu ayetleri okuyupra hala aynı düşüncede kalman seni şirke götürür ki en büyük günahtır çünkü ayetleri inkar etmiş olursun. Bence derhal bir uzman psikologtan yardım almalısın, eğer farklı musalllatlık durumundan şüphe ediyodan paranormal olaylar diyerek bunun içinse Allah felak ve nas gibi iki mucize sure indirmiştir sırf bu mevzulara karşı. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum

Exooly

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
20
Bunun dini bir yanı olamaz güzel kardeşim, çünkü islam inancına göre gaybı Allahtan başka kimse bilemez.
“Gaybın anahtarları Allah’ın katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde ne varsa hepsini bilir. Düşen hiçbir yaprak ve yerin karanlıklarında hiçbir dane yoktur ki, Allah onu bilmesin. Yaş ve kuru ne varsa hepsi Kitab-ı Mübîn’dedir.” (En’am, 6/59).

De ki: Göklerde ve yerde Allah'tan başka kimse gaybı bilmez. Ne zaman diriltileceklerini de bilmezler.(Neml, 65)
“Gaybı bilen O’dur. Gaybını, razı olduğu rasulden başkasına bildirmez.” (Cin, 72/26-27).

Yani gördüğün gibi ayetle sabittie hatta ölüm ile ilgili olanlarda, bunun psikolojik boyutu olma olasılığı daha yüksektir, şunuda bilmelisinki bu ayetleri okuyupra hala aynı düşüncede kalman seni şirke götürür ki en büyük günahtır çünkü ayetleri inkar etmiş olursun. Bence derhal bir uzman psikologtan yardım almalısın, eğer farklı musalllatlık durumundan şüphe ediyodan paranormal olaylar diyerek bunun içinse Allah felak ve nas gibi iki mucize sure indirmiştir sırf bu mevzulara karşı. Geçmiş olsun dileklerimi sunuy

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
218,070
içini azda olsa rahatlatabildiysem bu yönden ne mutlu, rica ederim