• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İkinci El İPhone Cihazlarında iPhone iCloud Aktivasyon – Etkinleştirme Kilidi Nasıl Devredışı Bırakılır?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
iphone-activation-lock-kilit-kaldirma.png

iPhone aktivasyon ya da etkinleştirme kilidi, ikinci el herhangi bir iPhone alan kişilerin karşılaştıkları konuların en başında gelen sorunlardan biridir. iCloud çıkışı yapılmada iPhone’u silmek istediğinizde, etkinleştirme kilidiniz aktif kalır ve bu nedenle, kilidi kaldırmadığınızda da hiçbir şekilde iPhone’a ait AppStore vb. Apple kimliği girişi yapılamayacağı için indirme işlemlerinizi de yapamıyorsunuz. Bu noktada iPhone Apple kimliği ve parola girmek gerektiğinde satıcıyla irtibata geçemediğinizde, bu gibi konularla ilgili olarak iPhone aktivasyon kilidi açma gibi konuların arayışı önem kazanıyor.

iCloud iPhone’umu Bul Etkinleştirme Kilidi Nasıl Kırılır?

iPhone iCloud bypass
– aktivasyon ekran kilidini atlama adındaki program, 3 adımda sizlere iCloud iPhone’u bul ya da aktivasyon kilidi kaldırma seçeneklerinde hızlıca yardımcı oluyor. Ancak bu adımlardan önce, telefonunuzda Jailbreak işlemi yapacağınızı, cihazla ilgili sıfırlama durumu gerçekleşirse eğer tekrardan fabrika ayarlarına döndüğünde, aktivasyon kilidi soracağını unutmayınız. Buna göre iPhone iCloud aktivasyon kilidi açma işlemleri şu şekilde gerçekleşir:

İlgili programı bilgisayara indirerek hemen kuruluma başlayın. Sizi karşılayacak ekran aşağıdaki gibidir, start butonuna tıklayın:

isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi.png

Telefonunuz bilgisayara USB kablosu ile bağlayınız:

isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi-2.png

Telefonu bağladıktan sonra program, iOS telefonunuz içerisine Jailbreak paketini yükler. Bu aşamada, paket yüklemesi tamamlandığında Start Jailbreak tuşuna tıklarsınız:

isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi-3.png

Ekranda yer alan yönergeler ile beraber cihazınızın DFU moduna alarak, Jailbreak işlemleriniz için birkaç dakika telefonunuza izin verin. Bu işlemler ortalama 1 – 10 dakika aralığında sürer ve tamamlanır. İşlemler bittiğinde, Next tuşuna basın ve devam edin.

isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi-4.png

Cihazın modeli, IMEI numarası, işletim sistem sürümüne kadar tüm bilgisayar ekranda yazar ve onaylayın. Daha sonra “Start Bypass” seçeneğine tıklayın:
isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi-5.png

Bu aşamada iPhone iCloud bypass programı artık ekran kilidi atlama işlemlerinizi başlatır. Pek uzun sürmeyecek bu işlemi kısa sürede tamamlar:
İşlem tamamlandı ekranı aşağıdaki gibi gelecektir. Bu işlem ile beraber yeni Apple ID ile iPhone şifrenizi ayarlayabilirsiniz:

isalvor-iphone-aktivasyon-kilidi-6-1.png

iPhone Aktivasyon Kilidi Nasıl Çözülür?

iPhone etkinleştirme kilidinin olmasının en büyük nedeni, telefonlardaki veri güvenliğidir. Hiç beklenmedik anda telefonunuz, tanımadığınız insanların eline geçtiğinde, kaybolduğunda vb. durumlarda cihaza dair tüm verilerin güvenliği tutulması adına yapılmış bir artı özelliktir. Eğer iCloud girişi ve çıkışı yapılmadan aygıttaki verileri silmek isterseniz, bu sefer etkinleştirme kilidi aktif olur ve bu durumda kilidi çözmek gerekir. Aksi durumda telefonu pek kullanamamaktasınız.

Bunun için doğru Apple kimliği ve parola girilerek etkinleştirme kilidi kapatılmalı, bu sayede rahatlıkla iPhone telefonu tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Genelde ikinci el iPhone telefon alındığında ya da Apple kimliği şifresi unutulduğunda karşınıza çıkan durumlar, bu tip durumlar olmaktadır. Buna karşı iSalvor iPhone Activation Lock Removal adında program ile birlikte parola ya da Apple kimlik bilgileri gerekmeden iCloud aktivasyon kilidi açabilir, en iyi ve hızlı şekilde size yardımcı olabilir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Kaynak :
Kod:
https://www.hizliresim.com/blog

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Not:

Bu işlemi kesinlikle sıfır yeni alınmış cihazlar da denemeyin , eğer denerseniz

1.Cihazın güvenlik ayarlarını bozarsınız.
2.Cihazın sunmuş olduğu yıllık garanti kapsamından çıkarsınız.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Bu program ile telefonun unutulmuş olan parolayı girmeksizinde açılabilir mi?
Ben geçtiğimiz haziran ayından beri telefonumu kullanamıyorum. İçindekileri yedeklememiştim. Hepsi telefonun içinde. Ve parolayı hatırlamıyorum.
İçindekileri telefonu sıfırlayıp silmeksizin alabilirmiyim ?
Şu ana kadar çok yere gittim, uğraştım ama yapanı bulamadım. Bir önerin varmı yada yapılabilecek birşey var mı bu konuda?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Bu program ile telefonun unutulmuş olan parolayı girmeksizinde açılabilir mi?
Ben geçtiğimiz haziran ayından beri telefonumu kullanamıyorum. İçindekileri yedeklememiştim. Hepsi telefonun içinde. Ve parolayı hatırlamıyorum.
İçindekileri telefonu sıfırlayıp silmeksizin alabilirmiyim ?
Şu ana kadar çok yere gittim, uğraştım ama yapanı bulamadım. Bir önerin varmı yada yapılabilecek birşey var mı bu konuda?
Yukarıdaki forum konusunda;

iPhone aktivasyon ya da etkinleştirme kilidi, ikinci el herhangi bir iPhone alan kişilerin karşılaştıkları konuların en başında gelen sorunlardan biridir. iCloud çıkışı yapılmadan iPhone’u silmek istediğinizde,

ifadesi geçiyor.Veriler silinmeden parola devredışı bırakılamaz.Çünkü cihaz yeni bir ID no'suna sahip oluyor.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Bir üzücü haber daha...benim için telefonu kullanmak önemli değil. İçindekiler kıymetli.içindekileri de alamadığıma göre sonsuza dek öyle telefonun içinde kalacak gibi gözüküyor:(

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Bir üzücü haber daha...benim için telefonu kullanmak önemli değil. İçindekiler kıymetli.içindekileri de alamadığıma göre sonsuza dek öyle telefonun içinde kalacak gibi gözüküyor:(
Yoo...!!! Öyle bir kural yok dünya'da..... Yeni nesil cihaz veri kurtarma yazılımları ile anında veriyi çekip alabilirsiniz.Yeter ki kafaya birkez bunu takın sorunu kendiniz bile halledersiniz.

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Ben çok uğraştım. Kaç telefoncuya sordum, kaç yazılımcıya gösterdim hatırlamıyorum.
İ phonun kendisine bile farklı zamanlarda en az 5 kez sormuşumdur.
Hepsi aynı şeyi söylüyor. Telefonu sıfırla kullan..ama içindekileri doğru parolayı girmeden alamazsın dediler.
1000 dolara Yazıcıoğlu iş hanı da yapan biri varmış diye duydum. Ama duydum sadece. Gerçekten yapan varmı bilmiyorum.
Yapan biri varsa 1.000 dolar vermeye hazırım ama bulamadım.. telefonu sehpanın önüne koydum öylece bekliyorum sadece..

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Ben çok uğraştım. Kaç telefoncuya sordum, kaç yazılımcıya gösterdim hatırlamıyorum.
İ phonun kendisine bile farklı zamanlarda en az 5 kez sormuşumdur.
Hepsi aynı şeyi söylüyor. Telefonu sıfırla kullan..ama içindekileri doğru parolayı girmeden alamazsın dediler.
1000 dolara Yazıcıoğlu iş hanı da yapan biri varmış diye duydum. Ama duydum sadece. Gerçekten yapan varmı bilmiyorum.
Yapan biri varsa 1.000 dolar vermeye hazırım ama bulamadım.. telefonu sehpanın önüne koydum öylece bekliyorum sadece..
Bir de ben araştırayım bakalım yabancı kaynaklar'da sıfır dolara veriyi nasıl alabilirim diye......İnşallah bir çözüm bulursam direkt foruma yansıtırım.....

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Bir de ben araştırayım bakalım yabancı kaynaklar'da sıfır dolara veriyi nasıl alabilirim diye......İnşallah bir çözüm bulursam direkt foruma yansıtırım.....
Eğer bulabilirsen inanılmaz mutlu olurum. Para ile işinin olmadığını biliyorum. Ama bir şekilde çözülürse sorunum senin seçeceğin bir vakıfa yada kuruma bağış yaparım. Ben çok mutlu olurum, sende bir hayra vesile olursun böylelikle, tabi sende kabul edersen:)
İlgin, iyi niyetin ve yardımcı olma gayretin için şimdiden çok teşekkür ederim ?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Eğer bulabilirsen inanılmaz mutlu olurum. Para ile işinin olmadığını biliyorum. Ama bir şekilde çözülürse sorunum senin seçeceğin bir vakıfa yada kuruma bağış yaparım. Ben çok mutlu olurum, sende bir hayra vesile olursun böylelikle, tabi sende kabul edersen:)
İlgin, iyi niyetin ve yardımcı olma gayretin için şimdiden çok teşekkür ederim ?
Olursa , bağışını kendi adına ve Allah rızası için yapmalısın nereye bağış yap biliyor musun? Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına.....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Tamam söz oraya bağış yapacağım.
Muştular (Müjdeler) Olsun sana ve bu sorunu yaşayan diğer kullanıcılara

Şimdi bulduğum bağlantıdaki web sayfasını Türkçeye çevirip, .pdf dosyası haline getirip burada Yandex disk bağlantısını paylaşacağım.Bulduğum çözüm bu konuda uzman olan bir yazılım geliştiricinin lisanlı yazılım ile (lisansı 140 dolar -Ömür boyu lisans türü) "Veri Kaybı Olmadan" direkt telefonu açacaksın ve verileri bilgisayara yada harici bir usb disk'e atıp saklayabileceksin.

Bu yazılımın lisans ücretini mutlaka öde ki verilerini kendin kurtar ve böylece üçüncü tekil kimselere telefonunu elletmemiş olursun ve verilerin sana özel kalır.İmdi bana 1 saat ile 1 gün arasında süre ver ki makaleyi türkçeleştirip gerekli bağlantıları oluşturayım....

Hadi görüşmek üzere forum'dan çıkıyorum.....!!! (bu yukarıda anlatılan işlemleri gerçekleştirmek için...dikkatimi buna vereceğim....)

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Muştular (Müjdeler) Olsun sana ve bu sorunu yaşayan diğer kullanıcılara

Şimdi bulduğum bağlantıdaki web sayfasını Türkçeye çevirip, .pdf dosyası haline getirip burada Yandex disk bağlantısını paylaşacağım.Bulduğum çözüm bu konuda uzman olan bir yazılım geliştiricinin lisanlı yazılım ile (lisansı 140 dolar -Ömür boyu lisans türü) "Veri Kaybı Olmadan" direkt telefonu açacaksın ve verileri bilgisayara yada harici bir usb disk'e atıp saklayabileceksin.

Bu yazılımın lisans ücretini mutlaka öde ki verilerini kendin kurtar ve böylece üçüncü tekil kimselere telefonunu elletmemiş olursun ve verilerin sana özel kalır.İmdi bana 1 saat ile 1 gün arasında süre ver ki makaleyi türkçeleştirip gerekli bağlantıları oluşturayım....

Hadi görüşmek üzere forum'dan çıkıyorum.....!!! (bu yukarıda anlatılan işlemleri gerçekleştirmek için...dikkatimi buna vereceğim....)
Çok teşekkür ederim ?
Umarım olur. Ama 140 dolar verip verileri kurtaramadığım fakr bir yazılım olmamasını umut ediyorum.. inşallah öyle olur?
Ama sana güveniyorum. Güvenilir olmayan bir yazılım için uğraşmazsın eminim:)
Güzel haberlerini bekliyorum. Ama rica ediyorum yorma kendini.. acelem yok. Sen ne zaman müsait olursan o zaman uğraş. Ben verileri kurtarana kadar bekleyeceğim için acelem yok.. ne olursa olsun silmeyeceğim içindekileri...
Teşekkür ederim tekrar..
Sözümde söz ayrıca, yeterki kurtarabilelim?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Merhabalar , Allah'ın Selamı Ve Esenliği Üzerinize Olsun.....!!!!

@Anduril.....

Umarım olur. Ama 140 dolar verip verileri kurtaramadığım fakr bir yazılım olmamasını umut ediyorum..

Asla sana böyle bir maddi-manevi zarar verme niyetim yoktur.Sorununu , kendimin de yaşadığımı varsayarak konuya gerekli önemi verdim.Buna emin ol...

Ama sana güveniyorum.

Asla ben dahil hiç kimseye (aile dışında) zerre kadar güvenme...Önce 118 bin alemin yaratıcısı Yüce Allah'a (c.c) güven (de ki kendi kendine Allah bana yeter.....!!!) sonra da kendine güven.....

Güzel haberlerini bekliyorum. Ama rica ediyorum yorma kendini.. acelem yok. Sen ne zaman müsait olursan o zaman uğraş. Ben verileri kurtarana kadar bekleyeceğim için acelem yok.. ne olursa olsun silmeyeceğim içindekileri...

Ben kendimi her zaman deniz kenarlarındaki "deniz fenerlerine" benzetmişimdir.Kullanıcıya gideceği yolu gösteririm, kararı kullanıcıya bırakırım.Baktım kullanıcı benim önerdiğim yola değil'de kendi bildiği yola gidiyorsa sesimi çıkarmam ama derim içimden "Keşke benim yolumdan gitseydi, yazık etti kendine..." diye üzülürüm. Benim gösterdiğim yolu tercih ederse de sevinirim , zira kazançlı çıkacaktır kendisi.benim ise tek istediğim bunun karşılığından kendisinden "dua" etmesidir.(Allah senden razı olsun demesi bile bir dua'dır ve benim için ödüllerin en güzelidir.)

Şimdi gelelim asıl konumuza......

Yandex Belge Paylaşım Bilgisi :
Kod:
https://disk.yandex.com.tr/d/mvRUDqnugXLGtg

Yandek İndirme QR Kodu :

qr.png

Yukarıdaki yandex bağlantısında ;

Dizin İçeriği :

İçerik Bilgisi.png

1.En İyi iCloud Aktivasyon Kilidi Kaldırma Araçları.pdf
2.iCloud Locked_ How to Bypass iCloud Activation on iPhone .pdf
3.How to Backup iPhone_iPad.pdf

Merak etme pdf içerikleri çeviri'den Türkçe, sadece başlıklar İngilizce....(her pdf dosyası içinde nereye dikkat etmeni sağlayacak sarı kalem ile vurgular var ve vurguların üstünde ufak notçuklar var fare'yi konuşma balonunun üzerine getir yeter yazı kendiğinden belirecektir.)

Her pdf dosyasının en üsttünde asıl kaynak bağlantısı da var istersen o bağlantıya tıklar , asıl kaynağ'a giderek kendinde inceleyebilirsin.

Arşiv dosyasının içinde ayrıca iki adet .png dosya uzantılı resimli anlatım'da var.

Bağlantı'daki belgeleri indirdin ve okudun ondan sonra şu aşağıdaki nasıl yapılır videolar tek tek incele.... (önerdiğim yazılım nasıl kullanılır öğren , görerek ve dinleyerek)

En son yazılımı indirip lisansını satın alıp almamaya kendi karar ver.Eğer alırsan da verileri kurtar(kendi şifreni kır) ve yeniden bilgisayarında sana önerdiğim yazılım'la usb flash bellek yada usb Hard Diskine yedekle.... Ve satın aldığın lisans bilgilerini kimseyle de "PAYLAŞMA" çünkü para verdin buna....!!! Lisans bil
gileri'de sakla/yedekle....

Nasıl Yapılır Videoları :

Dr.Fone Hakkında Nasıl Kullanılır Videoları (Seçilenler)

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=ZVKRk3IKDC4
https://www.youtube.com/watch?v=fxY6186_tzY
https://www.youtube.com/watch?v=0qEZwYC1b8M
https://www.youtube.com/watch?v=IIaQx4CApe8
https://www.youtube.com/watch?v=1lTx_-ghzGg
https://www.youtube.com/watch?v=GxwXC0ivhBc
https://www.youtube.com/watch?v=ajTxNU7ZFCg
https://www.youtube.com/watch?v=lKERrs5S_uU
https://www.youtube.com/watch?v=fEtnjYVukG0

Videoların Tamamı :

Kod:
https://duckduckgo.com/?q=bypass-icloud-activation+%2B+Dr.Fone&iar=videos&iax=videos&ia=videos

Yazılım İndirme Linki :

Kod:
https://drfone.wondershare.com/store/

NOTLAR:

1.Yazılımı deneme sürümünde indir Windows sistemine kur, yazılımı biraz kurcala
2.Yazılım geliştirici ile e-posta ile iletişime geç ve sorunundan bahset ingilizce ve bu yazılımın buna çare olup olmadığını sor, eğer geliştirici buna kefil oluyorsa, yani ürettiği yazılımın veri kaybına neden olmayacağını garantiliyorsa hemen lisansını satın al online olarak ve çevrim içi yazılımı aktivasyonu etkinleştir.
3.Şifre kırma esnasında asla antivirüs yazılımı ve Windows Defender (Windows Hizmetlerden devredışı bırak) arka planda çalışmasın.

Haydi bakalım kolay gelsin. Muştulu haberlerini bekliyor olacağım....!!! :)

Son düzenleme: