• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İleri Seviyeler için Top Eleven İpuçları

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Oyunda birden çok hatta yüzlerce varyasyon ve taktik olduğunun farkındayım ancak ben size İngiltere Premier Liginden aşina olduğum, bir o kadar da izlemek ve oynatmaktan zevk aldığım 4-4-2 taktiğinin artı ve eksi yönlerinden bahsedeceğim. Korkmayın arkadaşlar, takımıma uymaz demeyin, saçma sapan varyasyonlarınızdan, diziliş ve emirlerinizden kurtulun ve gerçek futbola dönün. Taktiklerin babası 4-4-2 dir arkadaşlar.
4-4-2 taktiği ile ilgili özellikle düşük seviyelerde bu taktiğin iyi bir taktik olmadığı konusunda tecrübelerim olmuştu ancak üst seviyelere yükseldiğimde en iyi dizilişin 4-4-2 olduğunu anlamam fazla zaman almadı diyebilirim.

Plan Formasyonumuz Klasik 4-4-2

Emirler

• Takım Anlayışı: Ofansif – Her iki kanattan
  • Pas Yönü: Karışık
  • Pres Tarzı: Kendi Sahanda (Ofsayt işaretsiz,kontra atak işaretli) veya Tam Saha (Ofsayt işaretli,kontra atak işaretli)
  • Top Çalma Tarzı: Normal
  • Pas Atma: Kısa
  • Markaj Tarzı: Bölgesel
  • Kontra Atak işaretli değil
  • ML ve MR oyuncularınız kırmızı ok
Üst seviye oyuncular için top eleven ipucu: Her ne olursa olsun, klasik alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Bu seviyelerde üst düzey oyunculara karşı saldırgan bir tutum, güçlü bir defans ve güçlü bir atak işe yaramaz. Bir maç kazanırsanız 5 maç kaybedersiniz. Hadi benim size verdiğim takım dizilişini ve taktiğini kullanmıyorsanız da bari şu atak oyunlarından vazgeçin, güçlü ataklar yerine normal ve dengeli bir oyun tarzı benimseyin.