• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İlkbahar,yaz erkek modasi 2013

Üyelik Tarihi
19 Şub 2013
Konular
68
Mesajlar
523
MFC Puanı
10
Zaman değişiyor, moda değişiyor tabi erkekler de değişiyor.
Erkeklerin biz kadınları mağaza kapılarında saatlerce ellerinde poşetlerle beklediği günler artık çok geride kaldı. Kabul etmeliyiz ki moda artık sadece kadınların hegemonyasında değil. Erkek modasında, pantolondan kalkan pilelerin bile çok büyük bir değişim sayıldığı yıllardan günümüze gelindiğinde erkeklerinin görünüşüne, yarattıkları stile ve detaylara en az karşı cins kadar önem verdiğini görmekteyiz.
Günümüz erkeği geçtiğimiz yıllara göre daha farklı. Artık belirli renkler ve kalıplar için sıkışıp kalmıyor. Kendi stilini oluşturabiliyor ve o stil içinde daha büyük bir özgüvene sahip oluyor.
Hatta en katı erkeklik dürtüleriyle yetişen ülkemiz erkekleri bile bakımlı olmayı, fit görünmeyi, saçlarına jöle sürmeyi, yaşamın bir parçası kabul edip normal buluyor. Maço imajlarını bir kenara bırakarak görünüşlerini önemsiyor, değişen moda akımları doğrultusun da gardıroplarını yeniliyor ve gerektiğinde renkli, dikkat çekici tasarımları kullanmaktan çekinmiyorlar. Aksesuarlara büyük önem veriyorlar. Yani artık moda günümüz erkeğinin yakından takip ettiği bir kavram .
Hala otomobil, motor ve futbol delisi olmalarına rağmen dünün maçoları, bugünün manikür, pedikür yaptıran aynı zamanda estetik kriterlere sahip olan, alışveriş yaparken modayı takip eden, vücut hatlarını ortaya çıkarmaktan kaçınmayan, seksi görünüşe fazlasıyla önem veren metro seksüelleri olarak karşımızdalar.
Aslında görüntüde daha basit ve kolaymış gibi görünen ve her zaman kadın modasının ihtişamı altında kalan erkek giyimi, düşündüğünüzde kadın giyimi kadar detaylı. Ve özellikle de son yıllarda kendi sınırları zorluyor. Hatta diyebilirim ki, erkek modası yeni sezonda tüm tabularını yıkacak gibi görünüyor. İnce ayrıntılar, yüksek teknolojili kumaşlar, yenilikçi ürünler, daha fit kalıplar, dar ve kısa paçalı pantolonlar, ekoseler, metalik ve parlak renkli kumaşlar, baskılar, kasketler ve sandaletler derken, bu yıl erkekler kadınlardan daha çok dikkat çekeceğe benziyor.
Peki önümüzdeki sezon yani 2013 Baharında erkek modasının öne çıkan trendleri neler; isterseniz birlikte gözden geçirelim.


kfwlt.jpg


PARLAK RENKLER
Günümüz erkek modası geleneksel kalıplardan çıkarak daha cesur bir çizgi yakalamaya başladı. Erkek modasının artık tıpkı kadın modası gibi yeniliklere açıldığını ve farklılaştığını daha öncede söylemiştik. Özellikle kullanılan renkler konusunda da modacılar bir kaç sezondur oldukça cesur davranıyor. Söylemeliyim ki, 2013 erkekler için çok renkli ve canlı. Göz alıcı renkler, sadece casual giyimde değil, takım elbiselerde de kullanılmış. Neon sarılar, parlak saks mavisi, yeşil, kırmızı, parlak mercanlar ve oranj en çok kullanılan renklerden. Kısacası bir kaç sezondur geliyorum diyen parlak neon renkler erkek giyiminde bu yaz vitrinlerin baş köşesinde olacak. İçimizi kaynatan bu renklerde gömlekler, tişörtler hatta cesursanız pantolonlar bile bulabileceğiniz bir sezon kapıda. Ancak bu renklilik içinde komik olmamaya da dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.


kfwmh.jpgBEYAZ
Tüm bu parlak renklerin yanında asaletin ve sadeliğin simgesi beyaz da 2013 sezonun olmazsa olmaz rengi. Sezonda aklınıza gelebilecek en parlak renkler moda olsa da, beyaz yine rekabeti elden bırakmıyor. Kombinlediği her renkle uyumlu, aksesuarda her kıyafetin tamamlayıcı rengi beyaz, her ne kadar çabuk kirlense, kullanımı zor olsa da renklerin vazgeçilmezi. Önümüzdeki yaz aylarında da tıpkı bayan giyiminde olduğu gibi erkekte de baştan ayağa kadar beyaz giyinmek öne çıkan trendler arasında. Hala siyahtan vazgeçemeyen erkekler olsa da bahar koleksiyonlarındaki tasarımlar öylesine güzel ve göz alıcı ki, baştan aşağıya beyaz giyinmenin vücuduna güvenen tüm erkekleri, sezonda cezbedeceği şüphesiz.kfwmr.jpg


KISA PANTOLON, DAR PAÇA
Erkek giyiminin temel taşı olan pantolonlar aynı gibi görünseler de, her sezon yeni değişikliklerle karşımıza çıkıyor. Bir bakıyoruz düz kumaşların yerini desenliler almış, pile sayıları artmış yada eksilmiş, cepler büyümüş, paçalar genişlemiş ya da daralmış. İşte yaz sezonunda karşımıza çıkan moda trendlerinin en belirgin olanlarından biride pantolonların renklenmesi ve bunun yanında paça boylarındaki değişim. Aşağıya doğru daralan hatta geçmiş sezonlara kıyasla 2-3 cm daha kısa olan paça boyları ile “İtalyan paçalar “ neredeyse tüm koleksiyonları etkisi altına almış görünüyor. Casual giyim de ise bu kısa görüntü kıvrılarak sağlanmış. İngiliz Kralı VII. Edward’in pantolon paçası kirlenmesin diye kıvırdığı günden beri, erkek giyiminde olan duble paçalar ise hemen hemen her markanın bahar koleksiyonunda karşımıza çıktı diyebiliriz. Önümüzdeki sezonun en belirgin trendlerinden olan, bilek boyuna kadar kısalan düz ya da kıvrık paçalı pantolonların; sandaletler, Tomslar, Loaferlarla ve Oxford ayakkabılarla kullanımı; beylere son derece dinamik, genç ve modern bir hava katıyor. Bir diğer dikkat çekici özellikte, bu tarz pantolonların genellikle çorapsız kullanılması .Bunun öncülüğünü de 2013 yaz koleksiyonu ile Gucci yapmış. Diğer göze çarpan detay ise bahar sezonunda pantolonların renkleniyor olması, kimi çevreye göre cesaret gerektiren bir tarz olsa da, şimdiden birçok erkek “renkli pantolon” furyasına ayak uydurmaya başladı bile.


kfwn3.jpg
 
Üst