• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İmamoğlu Esenyurt Planını Açıkladı

selingvn

MFC Üyesi
Konular
7
MFC Puanı
0
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki gün Üsküdar Belediyesi’ne yaptığı ziyaretin ardından, bugün de Esenyurt Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Kemal Deniz Bozkurt’tan, ilçenin sorunları ve çözüm yollarına ilişkin sunum alan İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde İBB ile hiçbir noktada iletişim sağlayamadıklarını vurguladı. İmamoğlu, “Biz, bu iletişimsizliği ortadan kaldıracağız. Bu iletişim masasının çok faydalı olacağını şimdiden görüyorum. Hepimize, İstanbul adına başarılar diliyorum. İnşallah verimli, faydalı bir 5 yılı ülkemize, şehrimizin 16 milyon insanına yaşatırız. Esenyurt, tüm demografik ve mülteci sorunlarını, sosyolojik gelişmeleri, problemleri birebir tespit edeceğimiz yer. Laboratuvar gibi Esenyurt. Başka bir yere gitmenize gerek yok. Burayı çözdüysek, İstanbul’u çözdük demektir” dedi.

Esenyurt'taki çarpık yapılaşmaya dikkat çeken İmamoğlu, “Bu ilçemize, senede 50-60 bin, neredeyse bir Çatalca kadar nüfus ekleniyor. Bu, yönetilebilirliğin çok çok üzerinde. Bu kadar büyük gelişme – gelişme demiyorum, yanlış olur- bu kadar büyük bir nüfus artışı İstanbul'un canını acıtıyor, Esenyurt'u da tehdit ediyor. Bunu, ‘Dur' diyerek engellemek mümkün değil. Burada bir konut arzı sunuldu. Bu arz, imar planları ile sunuldu. İmar planları tümüyle yanlıştı. Tümüyle sakattı ve tehdit içeriyordu ama ne yazık ki böyle bir yönetim süreci yaşadık. İBB de buna göz yumdu. Ya da başkaları da göz yumdu. Dolayısıyla bu günah, hepimizin günahı oldu, İstanbul'un günahı oldu” saptamalarında bulundu.