• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

iMessage Android'e Mi Geliyor?

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
iMessage Android'e Mi Geliyor?​

znb8mO.jpg

iMessage adı verilen yazışma programı, iOS işletim sistemine yönelik geliştirilirken bugüne kadar Android işletim sistemlerinde kullanılmayan uygulamanın uyumlu hale gelebileceği konuşuluyor. Bu konuda güçlü iddiaların piyasaya sunulması iMessage için umut doğururken, iOS sonrasında Android işletim sistemlerinde de mesajlaşma servisinin yerini iMessage alabilir.​

Alternatif Olacak!​
iMessage hakkında gelen bilgilerde SMS servisi ile uyumlu bir şekilde çalışabilen bir mesaj uygulaması, bu bakımdan oldukça başarılı. iMessage için bugüne kadar hiçbir ipucu sunmayan ve sadece iOS üzerinden destek veren Apple, bu bakımdan sürpriz bir gelişme ile gelebilir.​

Kaynaklar Güçlü!​
iMessage için gündemde yer alan haberler ilk olarak Daring Fireball'dan John Gruber tarafından yapıldı. İddialara göre şu anda Apple fabrikalarında iMessage personeller tarafından kullanılarak test ediliyor. Bu açıdan Android için yapılacak geliştirmeler ile birlikte iMessage resmen kullanıma sunulur.​

Çıkacak Mı?​
iMessage için gelen bilgilerde kesin bir dille Android işletim sistemi için geliştirileceği belirtilmiyor. Bu nedenle de soru işaretleri mevcut. Fakat prototiplerin hazırlanmış olması bu konuda oldukça umut verici ve böyle bir sistemin geliştirilebileceğini de gösteriyor. Bu bakımdan iMessage için Apple’ı vereceği radikal karar önemli.​

Alıntı​