Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

İnternet Tepkisi

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Çocuklar büyüklerin internet alışkanlıklarından şikayetçi...
Konu ise cinsel içerikli siteler.İsveç'te yapılan bir araştırma, çocukların evdeki büyüklerin internet alışkanlığından ciddi kaygı duyduklarını gösterdi.

İsveç'te çocuk ve gençlerin haklarıyla ilgilenen "BRIS" adlı kuruluş, evdeki bilgisayarı kullandıklarında, anne, baba, abla ya da ağabeylerinin girdikleri ----- siteleri ya da tanımadıkları kişilerle konuşma kayıtlarına ulaşan çocukların şikayetleri üzerine bir araştırma yaptı.

"Çocuk ve İnternet" başlıklı araştırmanın sonuçlarını dün açıklayan kuruluş, 2007 yılında 1.195 çocuğun evdeki büyüklerin internet başında tanımadıkları kişilerle görüştüklerine tanık olduğunu belirledi. Araştırma, bilgisayardaki görüntü ve konuşmalara ulaşan çocukların, gördükleri karşısında endişe ve korku ile birlikte iğrenme duygusuna kapıldıklarını ortaya koydu.

Evdeki bilgisayardan babasının çocuk ----- sitelerine baktığını kız kardeşiyle birlikte tespit ettiklerini anlatan bir çocuk, "Durumu anneme anlatmak istemiyorum, çünkü duyarsa çok sert tepki gösterir" dedi.

Çocuk ve gençler, anne ve babalarının saatlerce bilgisayar başında zaman geçirmesinden de yakınıyor.
 
Üst Alt