• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

internette sanal aşkmı? yoksa gerçek aşkmı

SecurityMan

MFC Üyesi
Konular
15
MFC Puanı
630
günümüzde bilgisayar cep telefonu başından kalkmayarak herşeyi burda yaşar olduk sizce burda aşık olunup zararsız ilişkiler yaşanılabilirmi yoksa yüzyüze tanışıp görüşmek herzaman için en dogrusumudur?

Konular
32
MFC Puanı
27,870
Soruyla karşılaşınca nereden baksanız bundan 9-10 yıl öncesini düşündüm.Forumların insan kaynadığı dönemlerdi.İnsanların toplu olarak yaşadığı ortamlarda dostluk,arkadaslık ne kadar dogal bir durum ise aşkta o kadar doğal bir durumdur.Insanlara aşık olma sevme diyemezsiniz ancak diğerlerine göre daha ağır hasar bırakma ihtimali yüksektir.Benim bildiğim bu sanal ortamda başlayan ilişkilerden yanlış hatırlamıyorsam 2 tanesi evlilikle sonuçlandı.Bildiğim sayısız ilişki ise çok sürmeden laf sokma savaşına nefrete ve kavgalara dönüştü.
Ne yazık ki bu ilişkilerden en büyük zararı görenlerde forumlar oldu.Bir çoğu bu ilişkiler sonunda üyelerini kaybetti.Tabi facebook twitter gibi sosyal paylaşım siteleri büyük bir etken olmuştur üye kayıplarında ancak bu aşk ilişkileride bana göre çok etkilidir.Bu tarz platformlari olusturan insanların emeğine yazık oldu.
Sanal ortamda evli barklı insanların gercek kimliklerini gizleyip tamamen sanal bir profil olusturup bekarmıs gibi davrandıklarini ve insanlara hayal kırıklıkları yaşattıklarını da gördüm.
Gercek hayatta böyle insanlar yok mu derseniz elbette var şerefsiz her yerde şerefsizdir değistiremezsiniz.
Ancak sanal ortamda risk bu konuda daha yuksektir.
Dikkat edilmeli.3 -5 süslü kelimeye aldanipta kendine zarar vermemeli.

Seth

MFC Üyesi
Konular
135
MFC Puanı
150
bazen bazı şeylerin gerçekliğine inanırsın, hayal edersin, yanında hissedersin, şimdi düşün ki sen hayal ettiğin kişiyi yanında hissediyorsun ama bir bakıyorsun yok... işte o zaman ne yapacaksın...

LiyA

Onursal Üye
Konular
7,633
MFC Puanı
62,010

Aşık olmuşlar, ilişkisi var, vıcık vıcık aşk sözleri vs sonra bi bakmışsın engellenmiş.
En samimi arkadaşının hesabından takip etmeler.
Ve sonuç ...
Biz buna kısaca sanal aşk diyoruz.

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
hımm. benim düşünce fikrimse ; hayatımızda internett yokken aşklar daha saygılı daha seviyelı degilmiydi??
saygı olunca zate sevgide olur.. internette öyle aman amann aşklar görmedıkk fakat gerçek seviyeli kalıcı dostluklar çok gördük:)

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
günümüzde ehemniyetini çoktan yitirmiş bir konu bu. çünkü artık reeli de sanalı da yalan dolan insanlardan ibaret. ayrıca reel meel de hikaye diyim yani, bana inanmazsanız gidin ayrılan çift istatistiklerine bakın. dedim ya, biri ilişkisinde kaydırma yapmış ve bu hepimize mal oldu : )))

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Gerçek olanı daha makbuldür.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
172
MFC Puanı
41,750
Gerçeğini dolu dizgin yaşarken, sanalında da insanları miş muş ile kandıranlar var elbette ..

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,472
MFC Puanı
116,620
ikisinde de bı cacık olmaz..

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22