• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İphone Jailbreak Hakkında Bilinmesi Gerekenler - İphone'larınızı Kişiselleştirin

Konular
48
MFC Puanı
2,220
Bir çoğunuzun sadece duyumlarla yola çıkarak Hayır tepkisi verdiği Jailbreak konusu aslında duyulanların tam dışında olan bir olay.

* Jailbreak ios işletim sisteminin kısıtladığı herşeyi kısacası iphone'unuzu özgürleştirir
* Jailbreak ile ücretli bir çok uygulamayı ücretsiz edinirsiniz
* Jailbreak ile bazı uygulamalar içi ücretli alımları ücretsiz alırsınız
* Jailbreak istediğiniz her tuşa özellik eklemenizi sağlar Örnek: Cihazı salla Ekran kilitlesin. kapatma tuşu basılı tut ekran kaydı alsın, ses tuşu, home tuşu, vb.
* Jailbreak TELEFONUNUZU GARANTİDEN ÇIKARMAZ.
* yanlış bilnen gerçek garanti kapsamıdır. aslında evet jb'li cihazı garantiye yollarsanız garanti kabul etmez fakat garantiye yollamadan önce o dönem ki güncel versiyona güncelleme yapıp sıfır haline getirip garantiye yollayabilirsiniz bir sorunla karşılaşılmaz. (diyelim ki farklı bir sorun oldu ekran kırıldı vs.yedekleme alamadan güncelleme yapamadınız o da şansınıza ;) )
* Jailbreak hakimiyet ister aslında ios üzerine yeni sistem eklemesi yapıyorsunuz ve cihazın tüm sistem dosyalarına ulaşabiliyorsunuz. hatalar yüzüne cihazı formatlamak veya bilgileri kaybetmemek adına hakimiyet isteyen bir şeydir. Sistemsel herşeyi kontrol edebiliyorsunuz çünkü
* Diyelim ki Sevdiniz, örnek ben yıllardır Jb kullanırım, Jb'Siz iphone düşünemiyorum ;)

- Neler mi yapıyorum ?
* Örneğin whatsapp son görülme saatimi istediğim zaman diliminde dondurabiliyorum. Yine whatsapp mavi tik okundu ve 2 tik iletildi bilgilerini kapatıp tamamen hayalet kullanıcı olarak online oluyorum, çevrimiçi iken dahi son görülmemi x bi saatte görüyorlar sohbet ediyorum
* Örneğin cihazı sağa-sola salladıgımda rehberimde ki x birini aramaya ayarlayabiliyorum veya ekran Kilitliyorum
* Cihazın ses açma tuşuna basılı tuttugum da x kişiye mesaj gönder sayfası açabiliyorum.
* Ve daha çok fazlası diyorum.
* Ekran kaydı yapıyorum ses kaydı alıp onlarca ücretli uygulamayı ücretsiz edinebiliyorum ( ama jb de dahi ciddi paralar verdiğim uygulamalar olmuştur ) :D

Jailbreak bağımlılıktır :) Şuan ios 8.4 versiyonu günceldir halen.