Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,214
  • MFC Puanı
    12,924
  • MFC Seviyesi


Islak makyaj cildi ışıltılı, sağlıklı göstermek için uygulanabilir. Solgun, cansız bir cildiniz varsa cildinizdeki parlaklık daha taze bir görünüm elde etmenizi sağlar.
Makyajınıza ıslak görünüm vermek için kullanmanız gereken malzemeler;
Renkli nemlendirici
Aydınlatıcı (Sıvı aydınlatıcı önerilir)
Işıltılı farlar
Açık ve koyu kullanıma uygun iki farklı tonda kullanılacak allıklar
Renkli nemlendirici:Bir çoğunda SPF özelliği (güneş koruma faktörü) vardır. Cilt lekelerinin kapanmasında ve cilt tonundaki farklılıkların eşitlenmesinde kullanılır. Cilde doğal bir canlılık sağlar.
Aydınlatıcı: Yüzde ön plana çıkarılmak istenen bölgeler için kullanılır. Sıvı, pudra, krem ve far şeklinde farklı çeşitlerde bulabilirsiniz.
Işıltılı farlar: Göz makyajınızı daha parlak, ışıltılı gözükmesini sağlar, bu bölgeyi belirginleştirir.
İki farklı ton allık: Koyu olan gölgeleme, açık olan ise aydınlatma etkisi yaratacağından elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarır, yüz hatlarınızı vurgular. Doğal bir bronzluk kazandırır.
Karma ve kuru ciltler için: Nemlendirici fondöten ıslak makyaj için uygun tercih olacaktır. Mat görünüm istenmediği için tüm yüze pudra uygulanmaz. Yüzünüzün genelinde az miktarda parlaklık istiyorsanız sıvı aydınlatıcıyı, ince yapılı bir fondoten altına baz şeklinde kullanabilirsiniz. Ya da toz halinde bir aydınlatıcı (açık renkli far da olabilir) varsa uygulama esnasında fondoteninizle karıştırarak kullanabilirsiniz.
Yağlı ciltler için: İlk aşamada cilt tiplerine uygun fondoteni ve pudrayı kullanabilirler. Aydınlatıcı kullanımı bölgesel yapılmalıdır. Bölgesel uygulamalar için aydınlatıcıya alternatif olarak dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Yağlı ciltler, aydınlatma etkisini yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerde kullanabilirler.
Islak makyajda aydınlatıcıyı bölgesel olarak kaş altlarına, burun üstüne, dudak üst kıvrımına, çene ortasına, elmacık kemiği üstüne ve göz pınarlarına gelecek şekilde uygulanır. Cilt tonunu düzenlemek ve kusurları örtmek için yapılan cilt makyajından sonra, ıslak görünüm için bu adım her cilt tipi için uygulanır.
Göz makyajında doğal tonlarda farlar tercih etmeniz abartılı görüntüden uzaklaştıracaktır. Işıltılı doğal tonlarda farı tüm göz kapağına uygulayabilirsiniz. Dilerseniz farklı tonlarda geçişler yapabilir ya da tek tonla sade bırakabilirsiniz.
Allığınız ışıltılı olmalı. Koyu allık ışıltılı bronzluk için toprak ya da bakır tonlarında olabilir. Açık allık içinse altın ya da metalik tonlar seçebileceğiniz gibi doğal tonlarda şeftali ya da pembe alt tonlu bir allık da kullanabilirsiniz.
Öneriler
Ürünleri fırça, sünger ya da parmağınızla uygulayabilirsiniz.
Pudra kullanma ihtiyacı duyuyorsanız sadece T bölgesi tercih edilmelidir.
Yaz aylarında cildimiz çabuk yağlanabilecek potansiyeldedir. Bu sebeple yaz aylarında özellikle yağlı ciltlerin kullanması için uygun bir makyaj değildir. Ayrıca kuru ciltler için yoğun nemli bir makyaj olduğundan, kuru görüntünün önüne geçecektir.
 
Üst Alt