• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İşletim Sistemi Live ISO'larını Windows Önyüklemesine Ekleme

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Merhabalar

Bugün resimli bir anlatım hazırlayayım dedim, dediğimi de yaptım , hazırladım ama Linux live dvd'lerinin ISO dosyalarını Windows Önyüklemesi ile başlatamadım ama Windows 7 ve 8.1 Live DVD 'leri Windows Önyüklemesinden başlatabildim.

Nasıl Yapılır Videosu:

Bu yöntemin, nasıl işe yaradığını gösteren kendi ekran kaydı görüntüleri (Resimler, Nokia C6-01 Telefonundaki CameraPro 8.1 uygulaması ile çekilmiştir.)

1.NORMAL DURUM (ÇİFT ÖNYÜKLEME)

6159.jpg

2.YÖNTEMİN UYGULAMASINDAN SONRAKİ WİNDOWS LOADER'in (Windows Önyükleme Yöneticisi) SON DURUMU

6160.jpg

3.BU YÖNTEMİN BİR MS_DOS UYGULAMASI (Hiren's Boot DVD Bad Sektör Taraması ve Tamir İşlemi(Yazılımsal Hatalar))

6161.jpg

Gördüğünüz gibi EasyBCD yazılımı ile bunlar yapılabilmekte olup;

6 sistem ISO'da + 3 sistemden diskten olmak üzere , 9 farklı sistemi tek bir makina içinde randımanlı kullanmak mümkün olup, Linux ISO larında dikkat edilecek tek husus, ISO'nun bulunduğu disk biriminin dosya sistemi FAT32 olmak zorundadır.Varsayılan blok boyutu 4 Kb olmalıdır.