• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ispanaklı Pudingli Magma Kek

OBERON

MFC Üyesi
Konular
2,670
MFC Puanı
1,410

W16EdP.jpg

Ispanaklı Pudingli Magma Kek Tarifi'nin Malzemeleri

3 yumurta
1. 5 çay bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı ıspanak püresi
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
2 su bardağı + 1 yemek kaşığı un

Pudingi için:

1 paket vanilyalı puding
3 su bardağı süt
1 paket labne peyniri ( 200 gram )

Üzeri için :

Meyve veya çikolata sos
Arzuya göre beyaz çikolata

Ispanaklı Pudingli Magma Kek Tarifi'nin Yapılışı

Magma Kek hem pratik oluşu
virgulll.gif
hemde pasta lezzeti ve görüntüsünde oluşu nedeniyle
virgulll.gif
favori tariflerimden biridir. Bugün
virgulll.gif
ıspanaklı ve pudingli şeklini sizlerle paylaşacağım Dilerseniz hemen tarfimize geçelim. . . .

Öncelikle soğuması gerektiği için pudingini pişirmekle işe başlayalım. Pudingi arkasındaki tariften yarım bardak eksik sütle pişirin. Ilıması için kenara alın. Ilıdıktan sonra
virgulll.gif
suyu süzülmüş labne peynirini ekleyip güzelce karıştırın. Ardından keki için yumurta ve şekeri yaklaşık 5 dakika çırpın. Sıvıyağ ve ıspanak püresini ilave edip çırpmaya devam edin. Unu
virgulll.gif
kabartma tozunu ve vanilyayı eleyerek kek hamurunuza ilave ettikten sonra tekrar çırpıp
virgulll.gif
yağlanmış kelepçeli kalıba hamuru dökün . Pudingi kenarlara fazla yaklaştırmadan üzerine kepçe yardımıyla boşaltın. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin. Fırından çıkarmadan önce
virgulll.gif
kürdan testi yapmayı unutmayın. Pişen kekinizi soğuması için kenara alın ve üzeri için kullanacağınız meyve veya çikolata sosunu hazırlayın. ( Ben yazın hazırlayıp dondurucuya koyduğum çilek sosumu kullandım ). Hazırladığınız sosu kekinizin üzerine istediğiniz şekilde yayıp
virgulll.gif
iyice soğuması ve dilimlediğiniz de muntazam şekilde dilimlenmisi için bir gece buzdolabında bekletip ertesi günü kelepçeli kalıptan çıkarıp
virgulll.gif
dilimleyerek servis edin. Ben üzerine benmari usulü erittiğim beyaz çikolata ve drajeyle sunum yaptım. Siz dilediğiniz şekilde sunuma hazırlayabilirsiniz.​