• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

İzmir-Balçova Termal Turizm Merkezi (Agememnon)

Üyelik Tarihi
30 Kas 2012
Konular
12,578
Mesajlar
16,017
MFC Puanı
2,310
İzmir-Balçova Termal Turizm Merkezi (Agememnon)

Ege Bölgesinde yer alan termal turizm merkezi, İzmir içinde bulunmaktadır. Kaplıcanın çevresindeki yeşil alanlar rekreasyon kullanımları ile de bütünleşmiştir. Kaplıcaların bulunduğu sırtlara kurulan bir teleferik ile çıkılan Balçova tepelerinin hem çam ormanları ile kaplı olması hem de rekreatif tesislerinin bulunması çekicilik unsuru yaratmaktadır. Termal Merkez İzmir Adnan Menderes Havaalanına 25 km., kent merkezine ise 8 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca en yakın plaja ise 18 km. mesafededir.
İklimi : İklim olarak yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlı olan Akdeniz ikliminin etkisi altında bulunmaktadır. İlde en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos, en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır.
Tedavi Ettiği Hastalıklar : Romatizmal hastalıklar, sindirim sistemi, göz hastalıkları, metabolizma bozuklukları, karaciğer-safra kesesi hastalıkları, dolaşım ve kalp hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları.
 
Üst