Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

/ Java'da I/O Akımları (I/O Streams) /

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Bu dersimizde Java'da I/O akımını ele alacağız.

Bir I/O akımı giriş kaynağını(input stream) veya çıktı hedefini(output stream) temsil eder. Bir akım bir çok farklı türde kaynağı ve hedefi, dahil olan disk dosyalarını, sürücüleri, diğer programları ve hafıza dizilerini temsil edebilir.

Akımlar pek çok farklı verileri,ilkel veri tiplerini,yerelleştirilmiş karakterleri,ve nesneleri destekler. Bazı akımlar sadece veri aktarırlar, bazıları ise veriyi yararlı şekillerde işler ve dönüştürür.

Nereye dahil olursa olsunlar, tüm akımlar programlara kullanmaları için aynı şekilde bir veri dizisi sunarlar.

Bir program bir kaynaktan veri okumak için input stream' i kullanır. (Bir anda bir öğe okuyabilir.)Bir programa bilgi okunuyor.


Bir program bir hedefe veri yazmak için output stream 'i kullanır.(Bir anda bir öğe yazabilir.)Bu yazıda, akımların ilkel değerlerden gelişmiş nesnelere kadar her türde veriyi işleyebileceğini gördük.

Yukarıda betimlenen veri kaynağı ve veri hedefi, veriyi tutan, üreten veya tüketen herhangi bir şey olabilir. Belli ki buna disk dosyaları da dahil, ancak bir kaynak veya hedef de başka bir program, çevre aygıtı, ağ soketi veya bir dizi olabilir.
 
Üst Alt