Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

JRR Tolkien'ın Hayatı Beyaz Perdeye Uyarlanıyor!

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Ünlü yazarın hayatını anlatacak bir filmin daha yapım aşamasında olduğu açıklandı.


Beyazperdenin kült serilerinin arasına ismini altın harflerle yazdıran Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yaratıcısı, Orta Dünya'nın ve maceralarının beyni JRR Tolkien bir kez daha beyazperdeyle buluşuyor. Ancak bu kez yeni bir Orta Dünya macerası ile değil, kendi hayat hikayesiyle.

Deadline'ın haberine göre İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen JRR Tolkien'ın karakterinin şekillendiği döneme odaklanacak olan filmin ismi "Tolkien" olarak belirlendi. Senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford'un yazacağı film Tolkien'ın arkadaşlığı ve sevgiyi öğrendiği okul yıllarına ve gençliğine odaklanacak. Gelen son haberlere göre biyografik filmin yönetmen koltuğunda ise Finli yönetmen Dome Karukoski oturacak.

Ancak Tolkien'ın hayatını temel alan tek proje bu değil. Deadline'ın bir diğer haberine göre "Middle Earth" yani Orta Dünya olarak adlandırılan ve yönetmen koltuğunda James Strong'un oturacağı bir diğer biyografik proje daha mevcut. Filmin senaryosu ise altı yıllık süreçte gerçekleştirilen röportajlar ve arşiv görüntülerinden yola çıkılarak Angus Fletcher tarafından yazılacak. Filmin yapımcıları ise Bob Shaye ve Michael Lynne olacak. İkili, o zaman riskli olan Yüzüklerin Efendisi projesi için Peter Jackson'a yeşil ışık yakmış olan ikiliydi.

Beyaz Perde
 
Üst Alt