• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kadın Mutsuzsa Boşanma Kaçınılmaz

diShy

Onursal Üye
Üyelik Tarihi
27 Kas 2009
Konular
32,527
Mesajlar
50,861
MFC Puanı
2,550
İngiltere'de bir araştırma yapılmış ve erkeklerin mutlu kadınların ise mutsuz olduğu birlikteliklerde ve evliliklerde boşanma ihtimalinin çok yüksek olduğu...

Haberin detayında araştırmanın İngiltere'de yapıldığını görüyoruz sevgili melekler. Türkiye'de durum malesefböyle değil. Şiddete baskıya ve zulme maruz kalan Türk Kadını malesef boşanmıyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

İngiltere'de bir grup ekonomist, Mutluluk Aralığı adını verdikleri araştırmada, evlilikte felaket getiren olayları inceledi. İngiltere, Almanya ve
Avustralya'da yaşanan on binlerce ilişkinin verileri kullanılarak yapılan araştırmada, 'evlilikte kadın ve erkeğin mutluluk aralığı büyüdükçe ayrılma olasılığının arttığı' ortaya çıktı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, Mutluluk Aralığı, kocalarına göre farklı sosyal geçmişlere sahip evli kadınların, ev işlerinin büyük bölümüyle ilgilenmek zorunda kalması veya kocalarından daha fazla kazanmaları durumunda açılıyor. Çiftlerin aynı sosyal geçmişten gelmeleri, aynı dine mensup olmaları, iş bölümü yapılması veya kadının emekli, öğrenci ve ev hanımı olması Mutluluk Aralığı'nın kapanmasını sağlıyor.

Araştırmacılardan Deakin Üniversitesi'nde görevli ekonomist ve refah uzmanı Cahit Güven, yaşamlarından memnun olma bakımından benzer duygulara sahip çiftlerde evliliğin daha güçlü olduğuna inandığını ifade etti. Güven, daha önce yapılan araştırmaların da öğrenim yaşı, köken, ırk, din ve sosyal geçmişleri benzeşen kişilerle hayatını birleştiren çiftlerin evliliklerinin daha uzun süreli olduğunu gösterdiğini hatırlattı.

Araştırmada, kocanın mutlu, kadının ise mutsuz olması durumlarında, çiftlerin boşanma ihtimalinin arttığı belirlendi. Bu vakalarda, mutsuz kadının boşanma prosedürlerini başlatmada, tersi durumdaki mutsuz erkeklere oranla daha "cesur" davrandığı saptandı.

Sonuçları Almanya'da bir ekonomi raporunda yayımlanan araştırma, mutluluk aralığının, 'evli' olanlarla kıyaslandığından 'birlikte yaşayan' çiftlerde daha açık olduğunu da ortaya koydu.
 
Üst