Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kadınların yalnız kalma nedenleri

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi

Çoğu insanın sahip olmak istediklerine siz sahipsiniz. İyi bir işiniz var kariyer basamaklarını başarıyla tırmanıyorsunuz maddi sıkıntınız yok ve hemen hemen istediğiniz her şeyi alabilecek güce sahipsiniz güzelsiniz sağlıklısınız. Her şey tamam gibi. Bir eksiğiniz var: Yalnızsınız! Erkeklerden yana şansınız yok. Peki nerede yanlış yapıyorsunuz? Hemen söyleyelim.

Yüksek beklentiler
Çoğu kadın başladığı ilişkiye karşısındaki kişi beklentilerini karşılamıyor diye kısa sürede son verebiliyor. Ve yine kaçınılmaz son: Yalnızlık!

Erkekler kahraman rolüne bayılır sizi korumaya da… Ancak hatırlatalım. Erkeklerin bu duygularını tatmin etmek için onlardan yardım istemenin de bir dozu var. Her adımdaher dakika sizin için bir şey yapmasını istiyorsanız olay kahramanlıktan çıkıp enayiliğe dönüşür. Ona kendini bir kahraman gibi önemli ve vazgeçilmez hissettirmek yerine hayatınızı kolaylaştıran bir hizmetçi muamelesi yaparsanız kaderiniz terk edilmek olur.

“Armudun sapı üzümün çöpü” fikrinden kurtulamamak
Seçiminizi dikkatli yapmak tabii ki son derece önemli ama eğer potansiyel bir sevgiliyi sırf demode ayakkabı giydiği için defterden silerseniz yalnızlıktan kurtulamazsınız. Kriterlerinizi bir kez daha gözden geçirmeye ne dersiniz? Ki o kriterleriniz özellikle dış görünüşle ilgiliyse… En fazla ona yeni bir ayakkabı hediye edersiniz olur biter.

Karakter açısından da mükemmeli yakalayamayacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bütün iyi huyların tek bedende toplanması doğaya aykırı zaten. Yapmanız gereken dikkatli bir tartma işlemi. Hangi tarafları daha ağır basıyor ona bakmak.


‘Evde kalmış kız’ sendromuna yakalanmak
Bu sendroma yakalananlarda “Yalnızım bir erkek istiyorum nasıl olursa olsun” tavırları hissedilir. Ya da “Bunu buldum asla kaçırmamalıyım” hali vardır. Bu çaresizlik durumu erkekler tarafından oldukça itici bulunur söyleyelim. Çünkü ‘evde kalmış kız’ sendromuna yakalananların en belirgin özellikleri ısrarcılık erkeğin üzerine aşırı düşme ve her konuda onunla aynı fikirde olma halidir.

Özellikle bu son maddeye dikkat! Hiçbir erkek bir sohbeti monoloğa dönüştürenfikirlerini kayıtsız şartsız kabul eden bir süs bebeğiyle birlikte olmaktan zevk almaz. Bunun yerine kişilik sahibi olup kendi fikirlerinizi dürüstçe ortaya koymak size puan kazandırır.Yanlış erkek seçimi
Kendinize belli mesleklerden veya çevrelerden erkekleri seçme konusunda bir şart koyduysanız yalnız kalmaktan kurtulamayacaksınız demektir. Hem şu “Benim erkek tipim…”le başlayan cümleleri de tez zamanda bırakmanız gerekiyor. Kafanızda bir portre varsa ona tıpatıp uygun birini bulmak için epey şanslı olmanız gerektiğini unutmayın. İşin özü bir an önce önyargılarınızdan kurtulun.


Askerlik arkadaşı gibi davranmak
Sevgilisiyle zaman zaman arkadaş gibi olmayı sırlarını paylaşmayı isteyen erkeklerin aradığı sevgilinin kadınsı olmayı becerebilen tipler olduğunu unutmayın. Yani sizden cinsel anlamda etkilenip size sarılmak ister erkekler. Kahve muhabbeti yapıp güreşmek istemezler…

Beğendiğiniz erkeğe dostça davranmalısınız evet ama bir erkek kadar dostça yaklaşmaktan söz etmiyoruz. Eğer ikinci şıkkı seçerseniz o erkek kadınlar hakkında size danışacak ama asla sizi yanındaki kadın konumunda görmeyecektir. Dememiz o ki işin romantik yanını gözden kaçırmayın. Flörtöz olun erkeğin sadece kötü günlerinde yaslanacağı bir omuz olmayın.
 
Üst Alt