• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kahve İçtiğimizde Neden Daha Çok Tuvalete Çıkarız?

Seth

MFC Üyesi
Konular
135
MFC Puanı
150
10898009_835499796510297_7571266432037744775_n.jpg

Çoğumuz duymuş, tanık olmuş hatta bizzat yaşamışızdır. Sabah -özellikle de aç karnına- kahve içer içmez soluğu tuvalette alırız. Peki, hiç düşündünüz mü bu nedendir, tuvalet ihtiyacımız içtiğimiz kahve yüzünden olabilir mi diye? Gün içinde çok sık ihtiyaç molası veren kişiler genellikle her daim elinde kahve kupalarıyla gezen tiplerdir.

Şimdi biraz da bilimsel konuşalım. Kahve içtiğimizde neden tuvalet ile bulunduğumuz yer arası mekik dokuruz? Yapılan araştırmalara göre: Kahve bağırsakların harekete geçmesine neden olan gastrinin adına bir hormonu vücuda salgılıyor, sinsi bir şekilde ama.

Oturduğunuz yerde karnınız guruldar bir sonraki aşamada ağrır ya, işte onlar hep kahve yüzünden.

caffeine.jpg

Kadınlar daha çok tuvalete gidiyor

Bu arada daha şaşırtıcı bir olay ise, ki bu da kanıtlanmış, kadınların bu tuvalete gitme ihtiyacı erkeklere nazaran iki kat daha fazla. Kabaca bir hesap yaparsak; bir bardak kahve içen yetişkin bir erkek 1 saat içinde 2 kez tuvalete giderken, kadınlarda bu sayı 4’e çıkıyor. O yüzden hanımlar biraz dikkat

Bu arada “Benim kadar kahve içen olmasın ama ben hiç tuvalete gitmiyorum” diyenler üzülmeyin, bir sorun yok. Herkes kahvenin bu etkisinden nasibini almıyormuş.

tumblr_nm3rjwmzcd1tyxv4uo1_500.jpg

Beckham

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
bu dogru hemen hemen hergun ıcerım sıksık wc yolunu tutarım :)

DeStina

MFC Üyesi
Konular
11,091
MFC Puanı
27,850
kahve su ile içildiğin de daha çok etki ediyor bu durumm...

kararanay

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Bunu söylediğin iyi oldu, diyet yapan kadınların dikkatine!