Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kalp Sağlığı İçin Kahvaltı Yapın!

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,213
  • MFC Puanı
    12,894
  • MFC Seviyesi

Kahvaltı yapmayanların yapanlara göre kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski yüzde 27 daha fazla
Kalp sağlığı için kahvaltı yapın.

ABD’de yapılan bir araştırma kalp sağlığı için kahvaltı yapılması gerektiğini ortaya koydu.

Sonuçları 'Circulation' dergisinde yayımlanan araştırmada kahvaltıyı es geçmenin vücuda "fazladan yük" bindirdiği kahvaltı etmeyenlerin güne kahvaltıyla başlayanlara oranla kalp rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalinin yüzde 27 daha fazla olduğu belirtildi.

Araştırma çerçevesinde yaşları 44-82 arasında 27 bin erkek 16 yıl boyunca izlendi. Bu sürede bin 500’den fazla kalp krizi veya ölümcül kalp yetmezliği vakalarıyla karşılaşıldı.


UYANDIKTAN SONRA 1 SAAT İÇİNDE

Harvard Kamu Sağlığı Fakültesi’nden bir ekibin yaptığı araştırmaya sigara ve egzersiz gibi diğer risk faktörleri de dahil edildi.

Araştırmacı doktor Leah Cahill araştırmadan çıkarılması gereken sonucun sabahları uyandıktan sonra tercihen bir saat içinde kahvaltı yapılması olduğunu söyledi.

Cahill kahvaltının es geçilmesinin tansiyonu yükseltebileceğini obezite ve diyabet olasılıklarını artırarak neticesinde kalbe zarar verebileceğini belirtti.

AA
 
Üst Alt