Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kan Grubunuz Sağlık Haritanız

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Kan Grubunuz Sağlık Haritanız

Ait olduğunuz kan grubu sağlık haritanızı da çiziyor. Daha sağlıklı ve mutlu bir hayat için sadece size özel bu ayrıcalıktan faydalanın.
Kan görmeye dayanamıyor olabilirsiniz, ancak kanınız geleceğinizi gösteriyorsa ne yapacaksınız?
Kan grubu ‘O’ olanlar:
Yoğun tuz tüketimi kalbinize büyük hasar verebilir.
Öyle ki Kopenhag Üniversitesi araştırmacılarına göre; tuz, kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi yüzde 20 oranında yükseltiyor. Trombositleriniz (kanın pıhtılaşmasından sorumlu partiküller) yüksek sodyumlu ortamlarda artar ve damarları tıkayarak kalp krizine davetiye çıkarır. Her gün 7 porsiyon meyve ve sebze yiyerek hem trombositlerinizin akışkan kalabilme yeteneğini güçlendirebilir hem de arterlerinizi temizleyebilirsiniz.
Kan grubu ‘A’ olanlar:
Adrenalin şampiyonu olmak sizi büyük risk altında bırakıyor.
Neden mi? Bu adrenalin bolluğu kan şekeri dalgalanmalarına ve dolayısıyla vücudunuzun yağ depolamasına yol açar. Fazla yağlar ise kalp krizlerine daha açık olduğunuz anlamına gelir. Adrenalin dengesini düzgün hale getirmek için her gün bir bardak süt için. Zira sütün içinde sakinleştirici bir aminoasit olan triptofan bulunur. Özellikle yatmadan önce içmeniz, geceyi rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Kalp krizi riskini düşürmek için düzenli egzersiz yapmanız gerektiğini hatırlatmamıza gerek yok herhalde.
Kan grubu ‘AB’ olanlar:
Protein kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor.
Kanınızda hem A hem B antijeni bulunması mide asidinizin gücünü azaltıyor. Bu ne demek? Kırmızı etten alacağınız proteini sindirmeniz zorlaşıyor. Ancak balık ve süt ürünlerinden maksimum besin değerini çıkarmakta üstünüze yok. O yüzden biftekten suşiye transfer olmanızda fayda var. Böylece yemeklerinizden maksimum proteini almış olacaksınız. Başka bir arzunuz?
Kan grubu ‘B’ olanlar:
Uzun ömürlü olmak sizin kanınızda var.
Japon araştırmacılara göre B kan grubuna sahip olmak 100. yaşınızı görmek için diğerlerine göre iki kat daha şanslı olduğunuz anlamına geliyor. Bunun için tek ihtiyacınız, probiyotik bakteri alımınızı artırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmek. Her ne kadar hoşlanmayacak olsanız da haftada 3 porsiyon pırasa ve sarımsak tüketin. Günlük olarak ise Activia gibi probiyotik yoğurtlar imdadınıza yetişiyor.
 
Üst Alt