• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kar Tatili Olan İller

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Kar Tatili Olan Yerler ( 14.12.2016 )

hb_f6bf7b3bf1d095d341a58804dc003a7d.jpg
39 ilde yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerde bazı okullar tatil edildi.
Bolu
Gerede ilçesinde okullar 1 gün süreyle tatil edilmiş olup ilçedeki engelli ve hamileler de 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.
Mengen'de Pazarköy İlkokulu-Ortaokulu,taşımalı Temel Eğitim ve Ortaöğretim öğrencileri için eğitime 1 gün(14 Aralık Çarşamba)ara verilmiştir.​
Tunceli
İlimiz merkezinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle her hangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep vermemek için Milli Eğitim Bakanlığ’na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, hayat boyu öğrenme, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim ve öğretime 14/12/2016 Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Gümüşhane
Valiliğimizce, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, İlimiz merkez ve ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla, Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim, özel eğitim okul ve kurumlarında eğitim-öğretime 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.​
Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerimizde aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır.
Gümüşhane Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerimizde ise; taşıma yoluyla eğitime erişimini sağlayan resmi ve özel okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim öğrencilerimizin 14 Aralık 2016 Çarşamba günü 1 gün izinli sayılmaları uygun görülmüştür.
Kamuoyuna duyurulur.
Yozgat
14.12.2016 Çarşamba günü merkeze bağlı köylerden il merkezine gelen taşımalı eğitim gören öğrencilere 1 gün süreyle okullar tatil edilmiştir
Elazığ
Elazığ merkez ve merkeze bağlı yerleşim yerlerindeki engelli ve hamile kamu personeli de 14 Aralık Çarşamba günü idari izinli sayılmıştır. @valizorluoglu
Yoğun kar yağışı nedeniyle İlçemiz genelindeki tüm okullar, 14 Aralık 2016 Çarşamba günü olmak üzere 1(bir) gün süre ile tatil edilmiştir.

Ayrıca Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personeller de 14.12.2016 Çarşamba günü idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.

Kars

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezimizdeki ve köylerimizdeki okullarımızın tamamı 1(Bir) gün süre ile 14.12.2016 Çarşamba Günü tatil edilmiştir.

Sakarya
Sakarya'da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.
Sakarya Valiliği
Karaman

Şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerimizden ve beldelerimizden taşımalı eğitim yolu ile okullarımıza erişimi sağlanan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimiz için 14.12.2016 Çarşamba günü eğitim öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir.

Karabük

Ovacık ve Eflani ilçelerimizde taşımalı eğitime 14.12.2016 Çarşamba günü (yarın) 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Kamuoyuna arz ederiz.
Taşımalı Eğitim: İlköğretimde, okulu olmayan köy ve benzeri kırsal yerleşim yerlerinden okulun bulunduğu yere öğrencileri araçlarla günü günübirlik götürüp getirerek yapılan eğitimdir.

Bayburt
Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimizde 14.12.2016 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.
Ayrıca 14.12.2016 tarihinde engelli ve hamile kamu çalışanları bir gün idari izinli sayılacaktır.
Sivas
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sivas il merkezi ve bazı ilçelerde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Buna göre; Sivas il merkezi, Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli ve İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerinde taşımalı eğitim görülen ilk ve orta dereceli okullar (14 Aralık 2016 Çarşamba günü) bir gün süreyle tatil edildi.

Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelliler de bir gün süreyle idari izinli sayılacaklar.

Bitlis
Olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köy okullarında 14.12.2016 günü eğitime (1) gün süre ile ara verilmiştir. Öte yandan engelli veya hamile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personel de idari izinli sayılacaktır.
Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Kastamonu-Şenpazar
İlçemizde yoğun kar yağışı olması nedeniyle,Şenpazar ÇPAL ve Şenpazar Harmangeriş YBO hariç,tüm okullarımızda 14/12/2016 Çarşamba günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir.
Düzce
Yoğun kar yağışı nedeniyle 14.12.2016 Çarşamba günü il genelinde Taşımalı Sistemdeki öğrenciler için eğitime ara verilmiştir. Ayrıca kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personel idari izinlidir.

Muş
Kar yağışı nedeniyle Muş Merkez ve Merkeze bağlı Belde ve Köylerde 14.12.2016 Çarşamba Günü Valiliğimiz kararıyla okullar ( Örgün Eğitim ) bir gün tatil edilmiştir. İlçelerimiz İlçe Kaymakamlıklarınca değerlendirilecektir.
Ordu
Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle 14/12/2016 Çarşamba Günü Eğitim Öğretime Ara Verilen İlçeler
Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye ve Ulubey ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildi.
Akkuş ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verilmiştir.
Niğde
Buzlanma ve fırtına nedeniyle 14-15 Aralık 2016 Çarşamba ve Perşembe günleri 2 gün süreyle Niğde genelinde okullar tatil edilmiştir.

Erzurum

Yoğun kar yağışı nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba Günü Erzurum genelinde okul öncesi, İlköğretim ve Liseler 1 (bir) gün süreyle tatil edilmiştir.
Kamuda çalışan Hamile Bayanlar ile engelliler 1 (bir) gün süreyle idari izinlidirler.

Konya

Yoğun kar yağışı nedeniyle Hadim ve Derbent ilçelerinde bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerindeki taşımalı eğitime Çarşamba günü ara verildi.

Kayseri

Kar yağışı ve tipi nedeniyle 14 Aralık 2016 Çarşamba günü Kayseri geneli taşımalı eğitim yapan tüm okullarımız 1 (bir) gün tatil edilmiştir.şeklinde açıklama geldi.

Samsun
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte gece başlayan kar nedeniyle Ayvacık, Asarcık ve Ladik ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
Açıklamada, Canik, Alaçam, Atakum, Salıpazarı, Tekkeköy ve Terme ilçelerinde de taşımalı eğitim verilen okullarda bugün eğitim öğretim yapılamayacağı kaydedildi

ŞırnakYoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde, köyler (Kasrik ve Kumçatı beldeleri dışında) ve Uludere ilçesinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında 14.12.2016 tarihinde(Çarşamba günü) eğitime bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca yoğun kar yağışı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de (Çarşamba günü) idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bayburt
Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde 14.12.2016 Çarşamba günü ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında (İlk,Orta ve Liseler) eğitim öğretime (1) bir gün ara verilmiştir. Ayrıca 14.12.2016 tarihinde engelli ve hamile kamu çalışanları (1) bir gün idari izinli sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyrulur.

Malatya

İl merkezi ve ilçelerimizde başlayan yoğun kar yağışı devam etmektedir.

İlçelerimizde Kaymakamlıklarca Taşımalı Eğitim 1 günlüğüne (14 Aralık 2016) Tatil edilmiştir.

Şehir merkezi ve merkez ilçelerimizde yoğun kar yağışının devam etmesi ve akşam saatlerinde don olayı ve buzlanma beklenmesi, ikili eğitim yapan okullarımızda eğitim gören öğrencilerin hava karardıktan sonra dağılması nedeniyle İKİLİ EĞİTİM GÖREN OKULLARIN ÖĞLEDEN SONRAKİ BÖLÜMÜ'NÜN 14 Aralık 21016 Çarşamba günü tatil edilmesi, TAM GÜN EĞİTİM GÖREN OKULLARIN eğitime devam etmesi kararlaştırılmıştır.

Kamuoyunun Bilgisine Sunulur.

NOT: Ayrıca Hamile, emzikli, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu görevlileri de öğleden sonra idari izinli sayılacaktır.

ArdahanYoğun kar yağışı ve hava sıcaklığının eğitimi aksattığından dolayı Ardahan Merkez ve merkeze bağlı köy okullarında eğitime 14.12.2016 tarihinde 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Gaziantep
Taşımalı eğitim yapan il genelindeki bütün okullarımız, bugün (14.12.2016 Çarşamba) öğleden sonra yoğun kar yağışı nedeni ile tatil edilmiştir.
Adıyaman- Çelikhan
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla köy okullarımızda olumsuz hava koşulları nedeniyle 1 gün (14/12/2016) tatil edilmiştir.
Trabzon Olumsuz hava ve yol şartları nedeniyle ilimizde 14.12.2016 Çarşamba günü;
Akçaabat ilçesinde, Aydın İlkokulu ve Ağaçlı Ortaokullarında,
Araklı ilçesinde, Yüceyurt, Yeşilyurt İlk ve Ortaokullarında,
Arsin ilçesinde, Atayurt Alparslan İlk ve Ortaokullarında,
Köprübaşı ilçesinde, Adnan Kahveci Ortaokulunda,
Of ilçesinde, Kireçli Dursun Dumangöz İlkokulunda,
Tonya ilçesinde, Kalınçam, Sayraç İlk ve Ortaokullarında,
Yomra ilçesinde Maden, Oymalı, Özdil, Çamlıyurt İlk ve Ortaokullarında 1 (bir) gün süre ile eğitim-öğretime ara verilmiştir.
Hayrat ilçesinde ise taşımalı eğitime bir gün ara verilmiştir.
Bingöl
İlimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle 14.12.2016 Çarşamba günü Merkez ve Merkeze bağlı tüm Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumları bir gün süreyle tatil edilmiştir.
Mersin - Mut
Aşırı sis, tipi ve buzlanma nedeniyle ulaşım sağlanamayan Bozdoğan, İlice, Bayır, Göksu, Gökcetaş, Dağpazarı, Köprübaşı, Diştaş ve Işıklar mahallesinde bulunan okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Mersin

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
yavrucaklara gün doğdu :tatli , Teşekkürler paylaşım için ..​

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 23 ilden bazılarının genelinde, bir bölümünde de sadece taşımalı sistemde eğitime bugün ara verildi.

• 1
    ,jOIn1QJ_HUqGP4WDntxhig.jpg
    Tunceli’de devam eden kar yağışı nedeniyle il merkezi ve Çemişgezek İlçesi’nde taşımalı eğitim kurumlarında eğitime bir gün süreyle ara verilirken, diğer 6 ilçede de ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.
    Van'ın Erciş, Başkale, Çatak ve Bahçesaray ilçelerinde kar ve tipi nedeniyle eğitime bugün ara verildi.
  • 2
    ,EKhjI7Dd3k-Avr3EXlGByA.jpg
    Elazığ merkez ve tüm ilçelerde okulların bugün de tatil edildiği bildirildi.
    Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır" denildi.
  • 3
    ,tvLC1XYLwUiLC1H8qHD6bA.jpg
    Kastamonu'nun Cide ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim bir gün ara verildi.
    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yazılı olarak yapılan açıklamada, "İlçemizde taşıma merkezli Toygarlı ilk/orta okulu, Baltacı İlkokulu, İlyasbey Fahri Aygün Ortaokulu ile Taşımalı olarak YBO/Cumhuriyet İlkokullarına devam eden öğrenciler için, olumsuz hava koşulları nedeni ile eğitim öğretime 14 Aralık Çarşamba günü 1 gün ara verilmiştir. Hava şartlarına göre önümüzdeki günler için yeniden değerlendirme yapılacağı, İlçemiz Hıfzıssıha Kurulu ile karar altına alınmıştır" denildi.
  • 4
    ,C_pU5qQCpEu2r4kAjkhujg.jpg
    Karaman'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar bugün de tatil edildi.
    Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.
  • 5
    ,Yyl2TbV-CkGsOOMY8Uccpw.jpg
    Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle bütün okullar 2 gün tatil edildi.
    İlçede etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı durma noktasına getirdi. Ağrı Valisi Musa Işın, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada, “Doğubayazıt ilçemizde giderek kötüleşen hava koşulları nedeniyle okullar perşembe ve cuma günü tatil edilmiştir” dedi.
  • 6
    ,voRckOGdu0urrypkCgA35A.jpg
    Bayburt'ta devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime bugün için bir gün ara verildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.
    Bingöl’ü etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli vatandaşlara da idari izin verildi.
  • 7
    ,ZJgDNCBe2UeiFQRT6MsJJQ.jpg
    Ardahan'da, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.
    Bitlis'in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.
  • 8
    ,cgS8Ynyd0kOBG3YJijSxKA.jpg
    Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün okullar tatil edildi.
    Şırnak merkez ile Uludere ve Beytüşşebap ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Kasrik, Kumçatı ve Kızılsu beldeleri ile Afet konutları, Akçay köyü hariç il merkezine bağlı belde, köy ve Uludere ile Beytüşşebap ilçelerinde temel eğitim ve orta öğretim kurumlarındaki okullarda eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayıldığı kaydedildi.
  • 9
    ,0ruJLYUJ_UiM-5oAl7Udhg.jpg
    Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların bugün tatil edildiği açıklandı.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.
  • 10
    ,tpIVSLie1U69uhG1Vr6GPQ.jpg
    Nevşehir’de üç ilçe, bir kasaba ve bir köyde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçelerinin yanı sıra merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk orta ve lise dengi okullar tatil edildiği açıklandı.
  • 11
    ,kdyeptgeUUyvxLOaC3JhDQ.jpg
    Sivas'ta olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve 14 ilçede okullar bugün tatil edildi. Olumsuz hava şartları nedeniyle Sivas merkezde ve 14 ilçede eğitime bugün de ara verildi.
    Konya'da önceki gün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim'de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi'nde ise taşımalı sistemle eğitim bugün tatil edildi.
  • 12
    ,4nxzUg81XkGnl1HWQ0VwDQ.jpg
    Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde etkili olan yoğun yağış dolayısıyla taşımalı sistemle eğitim veren okulların bir gün daha tatil edildiği bildirildi.
    Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve ilçelerinde eğitime bir gün süre ile ara verildi. Kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerinin tamamında eğitime bugün ara verilmesine karar verildi.
  • 13
    ,OcWKKjX5XEeQ6L_ycRaQjw.jpg
    Yozgat'ta, olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, il genelindeki tipi, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle, merkeze bağlı köylerde taşımalı eğitim yapılan ilk ve ortaokullar ile liselerin 15 Aralık Perşembe günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, il merkezindeki engelli öğrenciler ile engelli ve hamile kamu çalışanlarına da 1 günlük izin verildiği kaydedildi.
  • 14
    ,eI_16zz9PkO78UMuehWn9Q.jpg
    Giresun'da ise 7 ilçede okullar bir gün tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Dereli, Alucra, Güce, Doğankent, Çanakçı ve Keşap ilçesinde eğitime bugün ara verildi. Bulancak ilçesinde köy okulları, merkezde de Okçu ve Yağmurca köylerindeki taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.
    Rize'de ise İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 15 Aralık Perşembe ara verildi.
  • 15
    ,Mu1oRzxINU2VDbUlUjPJTQ.jpg
    Siirt'in Pervari ilçesinde yağan kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.
    Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada kent genelindeki okulların 1 gün tatil edildiği açıklandı. Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz merkezinde ve merkez ilçelerde Büyükşehir Belediyelerimiz ve İlçe Belediyelerimizce karla mücadele ve tuzlama çalışmaları sürdürülmekte olup devam eden çalışmalar don ve buzlanma sebebi ile olumlu sonuç vermemiştir. Tüm bu sebeplerden dolayı 15.12.1016 Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okulların anaokulu, ilk ve orta dereceli bölümleri ile liselerin 1 gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir" denildi.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Yarın okullar tatil olacak mı? Hangi illerde okullar tatil edildi? Valilik açıklaması

322

Meteoroloji'den yapılan uyarıların ardından kar yağışı tüm yurtta etkisini hissetirmeye başladı. Dün akşam saatlerinde İstanbul'da etkisini arttıran kar yağışı bugün bazı illerde devam etti. Kar yağışı nedeniyle öğrenciler ''yarın okullar tatil olacak mı'' sorusunu merak etmeye başladı. 15 Aralık Perşembe günü hangi illerde okullar tatil? Yarın hangi illerde okullar tatil edildi? Konya, Erzurum, Bayburt, Kayseri, Elazığ ve Malatya'da yarın okullar tatil olacak mı? Valilik açıklama yaptı mı? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarılara göre yarın bazı illerde kar yağışı yine etkisini gösterecek. Dün akşam saatlerinde İstanbul'uda etkisi altına alan kar yağışı ne kadar daha devam edeceği merak konusu. Öte yandan kar yağışının etkisinin kaybetmemesi 'yarın okullar tatil olacak mı' sorusunu da beraberinde getirdi.15 Aralık Perşembe günü hangi illerde okullar tatil? Valilik açıklamalarını bekleyen veli ve öğrenciler ''yarın okullar tatil olacak mı'' sorusunun cevabını bu başlık altından öğrenebilecekler. İşte tümm detaylar...

YARIN OKULLAR TATİL OLACAK MI? 15 ARALIK PERŞEMBE

Kar yağışı yurdun bazı kesimlerinde hala etkisini devam ettiriyor. Çarşamba günü birçok ilde okulların tatil olmasının ardından öğrencilerin gözleri kulağı yine Valilik'ten yapılacak açıklamalara çevrildi. 15 Aralık Perşembe günü okulların tatil olduğu illeri aşağıda bulabilirsiniz.

340

15 ARALIK PERŞEMBE HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?
ERZURUM'DA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okul öncesi, ilkokul ve liselerde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Valilik, kamu kurumlarında çalışan hamileler ve engellilerin de 1 gün süreyle idari izinli olduklarını bildirdi.
BAYBURT'TA YARIN OKULLAR TATİL
Bayburt'ta kar yağışı dolayısıyla il merkezi ve Aydıntepe ilçesinde yarın eğitim yapılmayacak.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ile Aydıntepe ilçesindeki tüm okullarda 15 Aralık Perşembe günü eğitime ara verildi.
Kamu kurumlarında görev yapan engelli personel de aynı gün idari izinli sayılacak.

531

AĞRI'DA PAZARTESİ'YE KADAR OKULLAR TATİL EDİLDİ!
Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar iki gün daha tatil edildi. İşte Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklama;
"Devam eden yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt İlçesi hariç, İlimiz genelinde 14-16 Aralık 2016 (Çarşamba - Perşembe – Cuma) tarihleri arasında tüm okullar tatil edilmiştir.
Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller idari izinli sayılacaklardır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."
Doğu Anadolu'daki kar yağışı sebebiyle Ağrı İbrahim Çeçen Ünivesitesinde (AİÇÜ) öğretime bir gün süreyle ara verildi.
AİÇÜ'den yapılan yazılı açıklamada, bölgede dün öğle saatlerinde başlayıp halen etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği anımsatıldı.
Açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi dolayısıyla AİÇÜ'de öğretime yarın saat 13.00'e kadar ara verildiği kaydedildi.

SİVAS

Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada Divriği ve Doğanşar ilçeleri haricinde il merkezi ve 14 ilçede ilk ve orta dereceli okulların, olumsuz hava şartları nedeni ile 15 Aralık perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kentte beklenen aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle bu kararın alındığı ifade edildi. Kamuda çalışan hamileler ve engelliler de idari izinli sayılacak.
IĞDIR
Iğdır'da da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar Perşembe-Cuma olmak üzere 2 gün tatil edildi. Iğdır'da öğrenciler Pazartesi günü okula gidecek.
IĞDIR'DA UÇAK SEFERLERİ İPTAL
Iğdır'da sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı Iğdır -Ankara-İstanbul uçak seferlerini iptal ettirdi. Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca, "Sabah erken saatlerde başlayan yoğun fırtına şeklindeki kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi düştüğünden uçak seferleri karşılıklı olarak iptal ettik.Alanda kar temizleme çalışaması devam ediyor" dedi.
KARS
Kars Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.
Kars Valiliği;
"Yoğun kar yağışı devam etmesi nedeniyle 15.12.2016 Perşembe günü Kars geneline bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim - öğretime 1 gün ara verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BİTLİS
Bitlis'te eğitime kar engeli - Merkez ve bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak
Bitlis merkez ve bağlı köylerde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilmesi kararı alındı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi dolayısıyla merkez ile bağlı köylerde yarın eğitime ara verileceği belirtildi.Açıklamada, bu kararın, öğrencilerin herhangi olumsuzlukla karşılaşmaması için alındığı kaydedildi.
HAKKARİ
Etkisini arttıran kar yağışı ile birlikte Hakkari Valiliğinden açıklama geldi. Yüksekova ilçesinde hayatı durma noktasına getiren kar yağışı nedeniyle okullar yarında tatil edildi.

YÜKSEKOVA'DA KAR TATİLİ UZATILDI

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova'da, ilk, ortaokul ve liseler yarın için bir daha tatil edildi
14 ARALIK ÇARŞAMBA TATİL OLAN İLLER
Kar yağışı dolayısıyla Tunceli kent merkezi ve bağlı köyler, Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Hozat ilçe merkezleri ile bağlı köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda, Kars'taki tüm okullarda, Sivas'ta kent merkezi, Suşehri, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı ilçelerinin tamamı ile Ulaş ve Hafik ilçelerindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde, Düzce il genelinde taşımalı sistemle eğitim gerçekleştirilen okullarda, Elazığ'da il merkezi, merkeze bağlı belde ve köyler ile Karakoçan ilçe merkezi ve ilçeye bağlı belde ile köylerde eğitim verilemeyecek.
BİTLİS, SAKARYA, MUŞ, BİNGÖL, YOZGAT
Bitlis il merkezi ve bağlı köylerindeki okullarda, Sakarya'da taşımalı sistemle eğitim veren okullarda, Muş'ta merkez ile bağlı belde ve köylerdeki okullarda, Bingöl'de il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar ile Karlıova ilçesindeki okullarda, Yozgat'ta da taşımalı eğitim öğretim gören öğrenciler için okullar tatil edildi.
GÜMÜŞHANE, KONYA,
Gümüşhane'de de yoğun kar yağışı ve aşırı soğuk dolayısıyla Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, lise, yaygın eğitim ve özel eğitim okullarının bir gün tatil edilmesi kararı alındı. Bayburt'taki tüm okullarda, Konya'nın Hadim ve Derbent ilçelerindeki bütün okullar ile Halkapınar, Yunak, Güneysınır ve Bozkır ilçelerinde taşımalı eğitime ara verildi.

TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Tunceli Merkez ve köyleri ile (tüm İlçelerinde ve köylerinde) Ovacık, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt, Pertek, Hozat ve Çemişgezek ilçe merkezleri ile köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 15.12.2016 Perşembe günü bir gün ara verilmiştir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel 15 Aralık 2016 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır" denildi.
KARAMAN
Karaman'da şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köy ve beldelerde, taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.
ORDU, BOLU, KASTAMONU, KARABÜK, GİRESUN
Ordu'nun Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, Kabataş, Korgan, Mesudiye, Ulubey ve Akkuş, Bolu'nun Gerede ve Mengen ilçesine bağlı Pazarköy köyünde, Kastamonu'nun Şenpazar, İnebolu, Azdavay ve Bozkurt, Karabük'ün Ovacık ve Eflani, Tokat'ın Başçiftlik ilçeleri ile Giresun'un Alucra ve Şebinkarahisar ilçelerindeki okullarda da eğitim verilemeyecek.
MALATYA
Malatya'da eğitime kar engeli - Taşımalı sistemle kent merkezine gelen öğrenciler için eğitim öğretime bir gün ara verildi. Malatya merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitim öğretime katılmayacak.
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, kentteki yoğun kar yağışı dolayısıyla, merkeze taşımalı sistemle gelen öğrenciler için bugün eğitim öğretime ara verildi.Kent merkezindeki tüm okullarda eğitim öğretim normal olarak devam edecek.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Yarın okullar tatil mi 16 Aralık Cuma son dakika kar tatili olan iller

141220160948568688651_2.jpg

Kar yağışı yurt genelinde etkili oluyor. 29 ilde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Şuana kadar kar yağışının çoğalması ile birlikte 29 ilde okullar tatil edildi. Peki hangi illerde bugün okullar tatil edildi? İşte okulların tatil olduğu iller ve gelen son açıklama

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 21 ilde okullar tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle okulların tatil olduğu iller haberimizde... Kar tatili olan iller kara yağışının başlamasından sonra Kar tatili olan iller başlığı altında okuyucularımız ile an be an paylaşılacaktır. Yarın ve önümüzdeki günlerde okullar tatil mi istanbul Ankara ve Doğu illerimizdeki okullarda eğitim ve öğretime ara verilecek mi son dakika gelişmeleri! Yoğun kar yağışı nedeniyle çeşitli illerde okullar 1 gün tatil edildi. Peki hangi illerde okullar tatil? İşte okulların tatil edildiği iller.

istanbul%2Dkar%2Dokul%2Dtatil1%281%29.jpg

TUNCELİ, ELAZIĞ, BİNGÖL'DE 1 GÜN DAHA TATİL
Yoğun kar yağışı bölgede etkisini sürdürürken, bugün okulların tatil olduğu Tunceli, Elazığ ve Bingöl’de, yarın da ilk ve dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi.
Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1(bir) gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.
Elazığ Valiliği’nce yapılan açıklamada da ise Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, "Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır" ifadeleri yeraldı.
Tunceli’de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi’nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
BAYBURT
BAYBURT’ta devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime yarın için bir gün ara verildi.
Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi. Bayburt’ta okullar bugün de tatil edilmişti.
ARDAHAN VE DOĞUBAYAZIT’TA TATİL
Yoğun kar yağışı nedeniyle Ardahan’da okullar yarın da tatil edildi. Okulların iki gün tatil edildiği Ağrı’da ise valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti. Ağrı-Eleşkirt karayolu yoğun kar yağışı nedeniyle kapandı. Onlarca araç ve içideki yolcular yolun açılmasını bekliyor. AFAD ekipleri, bazı otobosüdeki kadın ve çocukları kurtardı.
BİTLİS
Bitlis'in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildiği bildirildi.
Okulların bugün de tatil edildiği Hizan ilçesinde Kaymakamlık, ilçe ve bağlı köylerde eğitim ve öğretime yarın da ara verildiğini açıkladı.
Tatvan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise ilçe genelinde eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.
Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:"Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından dolayı 14 Aralık 2016 Çarşamba günü, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmişti. Kar yağışının devam etmesi dolayısıyla herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 15 Aralık 2016 Perşembe günü de ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitim öğretime ara verildi."Güroymak Milli Eğitim Müdürlüğü de yağışlar nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.
NEVŞEHİR'DE ÜÇ İLÇE BİR KASABADA OKULLAR TATİL EDİLDİ
Nevşehir’de üç ilçe, bir kasaba ve bir köyde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Acıgöl, Derinkuyu, Hacıbektaş ilçelerinin yanı sıra merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabası ve Çardak köyünde ilk orta ve lise dengi okullar tatil edildiği açıklandı.
KARAMAN’DA TAŞIMALI EĞİTİME KAR TATİLİ 1 GÜN DAHA UZADI
Karaman'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitim gören öğrencilere okullar yarın da tatil edildi.Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şiddetli kar yağışı ve tipi nedeniyle köylerde ve beldelerde taşımalı eğitim ile okullara erişimi sağlanan ilköğretim ve orta öğretim öğrencileri için 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.
kar%2Dgeliyor%2Dokullar%2Dtatil%2Dolacak%2Dmi%2Dson%2Ddakika%2Dhaberleri%281%29.jpg

Okullar tatil mi yarın 15 Aralık Perşembe kar tatili olan iller
Okulların tatil olduğu illerin açıklamaları peş peşe geliyor. Şuana kadar kar yağışının çoğalması ile birlikte 29 ilde okullar tatil edildi. Peki hangi illerde bugün okullar tatil edildi? İşte okulların tatil olduğu iller ve gelen son açıklama
Kar yağışının şiddetini arttırması ile birlikte öğrenciler okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını aradı. Dün gece yapılan açıklamanın ardından 29 ilde okullar tatil edildi. Peki İstanbul'da okullar tatil mi? Kar yağışının ardından hangi illerde okullar tatil edildi? İşte 14 Aralık Çarşamba günü eğitime ara verilen iller
ORDU
Ordu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 10 ilçenin tamamı ile 3 ilçede, bazı mahallelerde okulların yarın tatil edildiği açıklandı.
Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Ulubey ilçelerinin tamamı, İkizce ve Fatsa ilçe merkezi dışındaki mahallelerde, Ünye’nin de bazı mahallelerinde 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi.
Öte yandan yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının yarım metre ile 1 metre arasında olduğu da belirtildi.
BİNGÖL
Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Alınan meteorolojik tahminler ve veriler çerçevesinde, sabah saatlerinde başlayan kar yağışının etkisini gece boyunca da sürdüreceği beklendiğinden; 15 Aralık 2016 Perşembe günü Milli Eğitim Müdürlüğü’müze bağlı ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy okulları (okul öncesi, ilk, orta ve lise) ile eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1(bir) gün süre ile ara verilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür" denildi.
Karlıova'daki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda (YİBO) öğrencilere de belediyeye ait iş makineleriyle ekmek götürüldü. İlçede yoğun kar yağışı nedeniyle dün ve bugün ilçe merkezi ile köylerde tatil edilen okullar, yarın da bir günlük tatil edildi.
ELAZIĞ
Elazığ Valiliği'nce yapılan açıklamada Elazığ genelindeki tüm okulların perşembe günü tatil edildiği belirtilerek, "Yoğun kar yağışı ve kuvvetli buzlanma riski nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ genelinde tüm okullar 15 Aralık 2016 Perşembe günü tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlileri de aynı gün idari izinli sayılmıştır" ifadeleri yer aldı.
TUNCELİ
Tunceli'de 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde ve Çemişgezek İlçesi'nde sadece taşımalı sistemle öğrenim gören öğrenciler için, Hozat, Pülümür, Ovacık, Mazgirt, Pertek ve Nazımiye ilçelerinde ise ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
ARDAHAN
Yoğun kar yağışı nedeniyle Ardahan'da okullar yarın da tatil edildi.
AĞRI (2 GÜN)
Türkiye'ye etkili altına alan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar Perşembe ve Cuma günü de tatil edildi. Ağrı'da eğitime Pazartesi günü başlanacak. İbrahim Çeçen Üniversitesinde de öğretime Perşembe günü saat 13.00'a kadar verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeler de idari izinli sayılacak.
Ağrı'da valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti. Buna göre Doğubeyazıt'ta da perşembe ve cuma günleri okullar tatil edildi.
BAYBURT
Bayburt Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle il merkezi ve Aydıntepe ilçesi genelinde okullar 15 Aralık Perşembe günü için tatil edildi.
Açıklamada, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi. Bayburt'ta okullar bugün de tatil edilmişti.
BİTLİS
Bitlis'te etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Bitlis merkez, Tatvan ve Mutki ilçelerinde, ilk ve ortaokullar ile liseler yarın tatil edildi.
HAKKARİ - YÜKSEKOVA
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların tatil edildiği Yüksekova'da, ilk, ortaokul ve liseler yarın için bir daha tatil edildi.
KARS
Kars Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın da eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.
ERZURUM
Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okul öncesi, ilkokul ve liselerde yarın eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Valilik, kamu kurumlarında çalışan hamileler ve engellilerin de 1 gün süreyle idari izinli olduklarını bildirdi.
IĞDIR (2 GÜN)
Iğdır'da da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar Perşembe-Cuma olmak üzere 2 gün tatil edildi. Iğdır'da öğrenciler Pazartesi günü okula gidecek.
ŞANLIURFA-SİVEREK
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi’nde, sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim veren okullar, Perşembe günü de tatil edildi.
Kar yağışının şiddetini artırdığı ilçe kırsalında 63 taşıma merkezinde okulların yarın da tatil edildiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu, "Kırsal bölgede yoğun kar yağışı devam ediyor. Kaymakamlık kararı ile okullarımız yarın da tatil edildi" dedi.
MUŞ
Muş Valiliği'nden yapılan açıklamada "Bölgede devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Muş İl genelinde 15 Aralık 2016 (Perşembe) günü okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. 03.12.2002 Tarih ve 58 Sayılı Başbakanlık Genelgesi’nin 3. maddesi uyarınca engelli ve hamile olan kamu personeli de tatil süresince idari izinli sayılacaktır." denildi.
GAZİANTEP (TAŞIMALI OKULLAR)
Gaziantep'te, il genelinde taşımalı sistemle eğitim verilen ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okullar, Perşembe günü tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava muhalefeti nedeni ile oluşabilecek risklere karşı kentte taşımalı eğitim yapan tüm okullar ile ve engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim okullarında 15 Aralık Perşembe günü eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.
SİVAS
Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada Divriği ve Doğanşar ilçeleri haricinde il merkezi ve 14 ilçede ilk ve orta dereceli okulların, olumsuz hava şartları nedeni ile 15 Aralık perşembe günü 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Kentte beklenen aşırı soğuk hava ve buzlanma nedeniyle bu kararın alındığı ifade edildi. Kamuda çalışan hamileler ve engelliler de idari izinli sayılacak.
KONYA
Konya'da yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilçede eğitime yarın ara verildi.
Konya'da dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle Ereğli, Halkapınar, Taşkent ve Hadim'de eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı. Emirgazi İlçesi'nde ise taşımalı sistemle eğitim yarın tatil edildi.
KARAMAN (TAŞIMALI OKULLAR)
Karaman'da da taşımalı sistemle eğitim veren okullar Perşembe günü tatil edildi.
İSTANBUL
İstanbul'da henüz Valilik'ten kar tatiline yönelik bir açıklama yapılmadı.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 13 ilden bazılarının genelinde, bir bölümünde de sadece taşımalı sistemde eğitime bugün ara verildi.

• ,j38Mc1MXN0qY6zh502bGEg.jpg
    Bingöl'de taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerin yüksek kesimlerindeki kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle taşımalı olarak eğitim verilen okulların bugün tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, söz konusu tatilin, taşıma merkezlerinde eğitim öğretim gören öğrenciler için de geçerli olduğu hatırlatıldı.
    Muş'ta kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Milli Eğitim İl Müdürü Cevdet Arslan, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda 16 Aralık Cuma günü itibarıyla, eğitim ve öğretime bir gün daha ara verildiğini belirtti.

• ,uBFKrfd7T0K7L5aqvJJ9ew.jpg
    Tunceli'de Mazgirt ilçesi ile bağlı köylerinde bir gün, Çemişgezek ve Hozat ilçesinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının ardından olumsuz hava koşullarının sürdüğü belirtildi. Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bazı ilçelerde eğitime ara verildiği aktarılan açıklama, şu ifadelere yer verildi:
    "Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz Çemişgezek ve Hozat ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 16 Aralık Cuma günü bir gün süre eğitime ara verilmiş olup, diğer ilk ve orta dereceli okullarda eğitime devam edilecektir. Yine Mazgirt ilçe merkezi ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda 16 Aralık Cuma günü bir gün süre ile eğitime ara verilmiştir."
    Açıklamada ayrıca, kent genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ile hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

• ,dNdpCG5wy0aAsJnLhu69hA.jpg
    Düzce'de kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime 16 Aralık Cuma günü ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı bildirildi.
    Bolu'da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların bugün, bir gün arayla tatil edilmesine karar verildi. Bolu Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli vatandaşlara da idari izin verildi.

• ,lEVGTJoJdU6TSk6jGnb2QA.jpg
    Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı diğer kurumlarda 16 Aralık Cuma günü, eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.
    Çorum'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk merkezindeki okullar, bir gün tatil edildi. Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı bugün eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

• ,7HYmAhHuk0em6UlSZwl2_A.jpg
    Elazığ merkez ve 7 ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edildi. 3 ilçede ise eğitimin devam edilmesine karar verildi.
    Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden, Sivrice ilçelerinde tüm okullar 16 Aralık 2016 Cuma günü tatil edilmiştir. Baskil ilçesinde sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için 16 Aralık 2016 Cuma günü tatil edilmiştir. Ağın ve Keban’da eğitim ve öğretim normal olarak devam edecektir. Ayrıca "Okulların tatil edildiği yerlerde görevli engelli ve hamile kamu görevlileri de idari izinli sayılmıştır" denildi.

• ,9h9xzeO9kES2eLZKtTJGvw.jpg
    Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarına bugün ara verildi, kent merkezi, ilçe ve belde merkezlerinde ise eğitim devam edeceği bildirildi.
    Ordu'nun Akkuş ve Ünye ilçelerinde bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.

• ,LWV3v5uuPEuR72drWXGRAQ.jpg
    Kar yağışı sonrasındaki soğuk havanın etkisiyle oluşan buzlanma nedeniyle Giresun ve Rize'nin bazı ilçelerinde okullar tatil edildi.
    İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan bilgiye göre, don ve buzlanma nedeniyle Giresun'un Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda bugün eğitim yapılmayacak.
    Doğankent'te ise Süttaşı İlkokulu ve Ortaokulu, Çatak Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilçedeki okullara taşımayla gelen öğrenciler için eğitime ara verilmesi kararı alındı.
    Rize'de ise Çamlıhemşin ilçesinde okullardaki öğrencilerin tamamına yakını taşımalı olması ve aşırı buzlanma oluşması nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

• ,FuygUqf0E0SZ0FcqxOXTFw.jpg
    Batman'ın Sason ilçesine bağlı köylerde eğitim öğretime ara verildi.
    Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, kar yağışının sebep olduğu don ve buzlanmadan dolayı 16 Aralık 2016 Cuma günü tüm köy okullarında eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.
    Açıklamada, "Merkez okullarımızda ise taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir. Merkezde taşıma kapsamında olmayan tüm öğrenciler için okullar açık bulundurulacak ve eğitim öğretime devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Konular
43
MFC Puanı
6,600
Buraya çığ düştü. :D Bursada da durum böyle. Lapa lapa yağıyor dün geceden beri hala kesmedi.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
19 Aralık 2016 Pazartesi İstanbul ve Ankara'da okullar tatil mi (Pazartesi günü okullar tatil mi)

İstanbul ve Ankara'da kar yağışı zaman zaman etkili oluyor. Milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği İstanbul'da ve Ankara'da okullar tatil mi sorusu haberimizde... Valilik İstanbul'da ve Ankara'da okullar tatil mi sorusuyla ilgili bir açıklama yaptı mı? Soğuk ve karlı havanın Batı'ya kayması ile birlikte İstanbul ile Ankara'da okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Peki 19 Aralık Pazartesi 2016 okullar tatil mi? İstanbul ve Ankara valiliklerinden konu ile ilgili açıklama yaptığı anda haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kar yağışı İstanbul'da zaman zaman etkili olurken, Ankara'da yoğun bir şekilde görülüyor. İstanbul ve Ankara'da kar yağışının başlanmasıyla birlikte okulların 19 Aralık pazartesi tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Dondurucu soğuklarla birlikte İstanbul'da ve Ankara'da okulların tatil olup olmayacağı hakkında yetkili kişilerce herhangi bir açıklama yapıldı mı? Öğrencilerin ve velilerin merak ettiği bu sorunun cevabı daha yetkililerce gelmedi. Ankara ve İstanbul'da okulların tatil olmasına dair herhangi bir açıklamayı, yapıldığı an haberimizde görebileceksiniz.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

İstanbul'da kar yağışı yağmurla karışık şekilde ara sıra etkisini gösteriyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da bugün karla karışık yağmur, zamanla kar yağışının görüleceğini duyurmuştu.

19 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da hafta sonu yağmurla birlikte aralıklı olarak kar yağışı etkili oluyor. İstanbul'da yaşayan milyonlarca öğrenci ve veli, 19 Aralık pazartesi günü okulların tatil olup olmadığını merak ediyor.

19 Aralık'ta İstanbul'da okulların tatil olup olmadığına yönelik İstanbul Valiliği, İstanbul Valisi Vasip Şahin ya da İl Milli Eğitim Müdürlüğünden herhangi bir açıklama gelmedi.

ANKARA'DA KAR YAĞIŞI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 17 Aralık 2016 Cumartesi ve 118 Aralık 2016 Pazar günleri için son hava tahminlerini açıkladı.Geride bıraktığımız haftada Ankaralılar özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı yaşadı. Özellikle Perşembe gecesi başlayan kar yağışı, Sabaha kadar tüm ilde etkisini gösterdi. Hafta sonunda ise kar yağışı yerini bulutlu havaya bırakmasına rağmen, gece sıcaklıkları -10 derece civarlarında seyredecek.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,

17 Aralık 2016 Cumartesi günü 0 derece ve çok bulutlu,
18 Aralık 2016 Pazar günü 0 derece ve az bulutlu olması bekleniyor.

En düşük sıcaklıkların 17 Aralık 2016 Cumartesi -9, 18 Aralık 2016 Pazar -11 derece olacağı tahmin ediliyor.

19 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ ANKARA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Hafta sonu Ankara'da havanın soğuk olmasıyla birlikte kar yağışı da etkili oluyor. Ankara'da yaşayan öğrenci ve veliler okulların 19 Aralık Pazartesi günü tatil olup olmayacağını merak ediyor.

19 Aralık pazartesi günü Ankara'da okulların tatil olup olmayacağına dair Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ya da Büyükşehir belediyesinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

19 Aralık Pazartesi günü Ankara ve İstanbul'da okulların tatil olup olmayacağına yönelik gelecek her türlü açıklamayı habermizde görebileceksiniz.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Mardin’de okullar tatil mi? 19 Aralık Mardin kar tatili

Mardin'de okullar tatil mi? Etkili olan kar yağışları Mardin'de hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken öğrenciler de okula gitmekte zorlanıyordu. Mardin Valiliği ise resmi açıklamayı yaptı. Peki Mardin'de 19 Aralık Pazartesi okullar tatil mi?

resized_9d93f-264d6a01karyagisi.jpg

Mardin'de okullar tatil mi? Kar yağışları vatandaşlara ve öğrencilere zor anlar yaşatıyor. Öğrenciler ise bugün okullar tatil mi sorusunu sormaya başlamışlardı. Öğrencilerin beklediği haber ise Mardin Valiliği tarafından geldi. Peki Mardin'de bugün okullar tatil mi?

Mardin ve tüm ilçelerinde olumsuz hava koşullarından dolayı okullar 1 gün tatil edildi.

Mardin'de olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle tüm resmi ve özel okullar ile diğer eğitim kurumları 1 gün tatil edildi.
Mardin valiliği yaptığı açıklamada, "Olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle Artuklu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla Artuklu İlçe merkezi ile kırsal mahallelerinde tüm resmi ve özel okullar ile diğer eğitim kurumları 19 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir.Ayrıca Mardin İlimizin tüm ilçelerinde engelli ve hamile kamu görevlileri de 19 Aralık 2016 Pazartesi günü (bugün) idari idari sayılmıştır." denildi.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
193608.jpg

Kayseri'de okullar yarın tatil mi? Kayseri'de kar tatili var mı? (21 Aralık)

Kayseri yoğun kar yağışına hazırlanıyor. 20 Aralık gecesi itibari ile başlayacak kar yağışı kentte 4 gün boyunca etkili olacak. Kayseri'de başlayacak olan kar yağışı öğrencilerin aklına; Kayseri'de kar tatili olur mu? Kayseri'de okullar tatil mi? sorusunu

A+A-

Türkiye soğuk ve yağışlı bir hava dalgasının daha etkisine bu akşamdan itibaren giriyor. Pek çok yerde yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları görülecek. Bu sistemden en çok nasibini alacak yerlerden biri de Kayseri olacak. Kayseri'de 20 Aralık'ı 21 Aralık'a bağlayacak olan gece saatlerinde başlayacak kar yağışı yoğun olacak ve 4 gün boyunca etkisini gösterecek.
Kayseri'de kar yağışı'nın kapıya dayanması ile birlikte Kayserilileri beyaz örtü heyecanı sarmış durumda. Hayatı olumsuz etkileyeceği düşünülen sistem yüzünden Kayseri'de öğrenciler; "Kayseri'de okullar tatil olacak mı? Kayseri'de 21 Aralık kar tatili olacak mı? Kayseri'de yarın okullar tatil mi?" sorusunu sormaya başladı.
21 Aralık Kayseri'de tatil olacak mı?

Kayseri'de beklenen kar yağışı, 20 Aralık günü başlamayacak. Kar yağışının 21 Aralık gününün ilk saatlerinde başlaması tahmin edebiliyor. Tabi bu durum değişebilir, fakat yağış beklendiği saat başlarsa, yarın sabah gözler Kayseri Valiliği'nde ve Vali Süleyman Kamçı'da olacak. Valilik tatil kararı alırsa sizi anında bilgilendireceğiz.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
21 Aralık kar tatili olan iller MEB son dakika açıklaması

201220162209194453992_2.jpg

Öğrenciler kar yağışının ardından okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Yarın okullar tatil mi? 21 Aralık kar tatili olan iller haberimizde. Kar tatili olan illerle ilgili MEB açıklaması ve Valilik açıklamaları ardı ardına geliyor. Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle eğitime ara veriliyor.

Türkiye’nin birçok yerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle öğrencilerin okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Yarın okullar tatil mi sorusuna yanıt aranıyor. 21 Aralık kar tatili olan iller açıklanıyor. 21 Aralık’ta kar tatili olan illerin listesi haberimizde bulunuyor. MEB ve Valilik açıklamalarıyla kar tatili olan iller netleşmeye başladı. Yurdun yine büyük bölümünde kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı var. Meteoroloji Müdürlüğü birçok il için alarm verdi.
istanbul%2Dkar%2Dokul%2Dtatil2%281%29.jpg

KAR TATİLİ VAR MI?
İstanbul'da kar yağışının bekleneceğinin açıklanmasının ardından öğrenciler gözünü Valilikten gelecek son dakika açıklamasına dikti. Fakat şuan için kar tatili haberi gelmiş değil, eğer okullar tatil edilirse haberimizden açıklamayı öğrenebilirsiniz.
21 ARALIK KAR TATİLİ OLAN İLLER HANGİLERİ?
BARTIN

Bartın’da okullar tatil olacak mı? Öğrenci ve velilerin en çok kafasını kurcalayan soru bu oldu. Düzce Valiliği’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi.
Bartın Valisi Nusret Dirim imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "Çarşamba günü yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde özel ve resmi tüm eğitim kurumlarımızda eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.
KARABÜK
Karabük’te okullar tatil olacak mı? Öğrenci ve velilerin en çok kafasını kurcalayan soru bu oldu. Karabük Valiliği’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi.
Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan kar yağışı ve don beklendiğinden tüm il genelinde yaygın ve örgün okullarda eğitime 1 gün süreyle tatil edildi.
KASTAMONU
Kastamonu kent merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullarda, olumsuz hava koşulları nedeni ile eğitim öğretime 21 Aralık Çarşamba ara verildiğini belirtti.
okullar%2Dtatil%2Dmi%283%29.jpg

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ
BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Rüzgar akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi öngörülüyor.

AKDENİZ BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Isparta ve Hatay çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu, yer yer parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çankırı çevreleri ile zamanla bölgenin kuzey kesimleri ile Konya çevreleri kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile iç kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgar, kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülmesi öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Gaziantep ve Kilis çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 8 ilden bazılarının genelinde, bir bölümünde de sadece taşımalı sistemde eğitime bugün ara verildi.

,2lD9P6SUC0OhUzwIM7nNag.jpg

• Antalya'nın Alanya ilçesinde kar yağışı nedeniyle bazı kırsal mahallerde yollar ulaşıma kapanırken, bölgedeki bazı okullar bugün tatil edildi.
    Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, aşırı kar yağışı nedeniyle Güzelbağ, Mahmutseydi, Dereköy, Kestel ve Tırılar mahallelerinde bulunan okulları 22 Aralık Perşembe günü, tatil etme kararı aldı.
    Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, "Öğrencilerin, velilerin ve servislerin etkilenmemesi için eğitime kar molası veriyoruz. Güzelbağ İlkokulu ve Ortaokulu, Mahmutseydi Hamdullah Emin Paşa İlkokulu ve Ortaokulu, Dereköy İlkokulu ve Ortaokulu, Kestel Akdeniz İlkokulu ve Ortaokulu ve Tırılar İlkokulu ve Ortaokulu, 22 Aralık Perşembe günü, bir günlüğüne tatil olacak" dedi.
  • 2
    ,KfZuK5WVb0OeBgqdRvtK1w.jpg
    Konya ve ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
    Edinilen bilgiye göre, Konya merkeze bağlı Selçuklu, Karatay ve Meram ile Ereğli, Akören, Çumra, Hadim, Halkapınar, Taşkent, Hüyük, Derbent, Seydişehir, Beyşehir ve Akşehir ilçelerinde ilk ve orta dereceli tüm okulların 22 Aralık Perşembe tatil edildi.
    Ayrıca, Akşehir ilçesinde hamile ve engelli personelin de bugün idari izinli sayılacağı öğrenildi.
  • 3
    ,DpsLWxVSQUeyenqDHBl3UQ.jpg
    Hatay'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Hassa, Yayladağı, Belen ve Samandağ ilçelerine bağlı dağ mahallelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

Kar yağışı kentin yüksek bölgelerindeki ilçelerinde etkili oldu, bazı yollar da kapandı. Bu nedenle Hassa, Belen, Yayladağı ve Samandağ'da taşımalı eğitim yapılan ve yüksek kesimlerde yer alan ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.
  • 4
    ,il5SNRDelU6gHkVE5qUJOg.jpg
    Mersin'in Gülnar ilçesinde kar yağışı nedeniyle bugün okullarda eğitime ara verilecek.
    İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kadim, kar yağışının artması nedeniyle bugün de ilçedeki ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda eğitim öğretim yapılmayacağını kaydetti.
  • 5
    ,f4SKHaqik0yekiG86-ZNkA.jpg
    Karaman'da yoğun kar yağışı beklenmesi nedeniyle, bugün okullarda eğitim öğretim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilde yoğun kar yağışı ve tipi beklenmesi nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, kent genelindeki tüm okullarda bugün eğitime ara verildiği belirtildi.
  • 6
    ,ckgvPBItN0qV4fPAnZxFvA.jpg
    Kilis'te kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün için de tatil edildi. Valilik tarafından alınan kararla kent genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime, 22 Aralık Perşembe günü kar yağışı nedeniyle ara verildi.
    Adıyaman'ın Tut ilçesi merkezi ve bağlı tüm köylerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verilecek.
  • 7
    ,-EPqPzMfUEOPECj0wt49_A.jpg
    Gaziantep'teki tüm okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süre ile tatil edildi.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Doğu'daki soğuklar Antarktika'yı aratmıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ölçülen hava sıcaklıklarının, Güney Kutbu'ndaki Antarktika'dan daha soğuk olduğu belirtildi.

• 1
    ,jeoY22k-wU-w5TBV45Kp2Q.jpg
    Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ölçülen hava sıcaklıklarının, Güney Kutbu'ndaki Antarktika'dan daha soğuk olduğu belirtildi.
  • 2
    ,g0xCsGza7UmPXj8Vs1SfXw.jpg
    Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği, sıcakların mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği öngörülüyor.
  • 3
    ,5thtT5_avkqpxJKaIYdevQ.jpg
    Rüzgarın güneyden hafif kuvvette esmesinin beklendiği bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere 35 derece ile Erzurum Havalimanı, 30 derece ile Erzurum'un Pasinler ilçesi, 29 derece ile Tekman ilçesinde, 31 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü.
  • 4
    ,MI34zAL7-0-CcQJgSjFDfA.jpg
    Bölgedeki kent merkezlerinde gece en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 28, Kars'ta 25, Erzurum'da 23, Ardahan'da 20, Iğdır'da 19 ve Erzincan'da 18 derece olarak kaydedildi.
  • 5
    ,hjBdPeAgxUe9hVoJTdrM7Q.jpg
    Meteoroloji yetkilileri, kış mevsimi dolayısıyla bölgede bir süredir aşırı soğukların etkili olduğunu, soğuk havanın hafta sonuna kadar devam edeceğini ifade ederek, bölgede hava sıcaklıklarının düşük olmasının en büyük sebebinin yörenin deniz seviyesinden çok yüksekte olmasından kaynaklandığına işaret etti.
  • 6
    ,_IvFGiwYdEyNY7CZsrTLlQ.jpg
    Bugün Güney Kutbu'ndaki Antarktika'da sıcaklığın sıfırın altında 24 derece olarak ölçüldüğünü anlatan yetkililer, hava sıcaklığı sıfırın altında 35 derece olan Erzurum Havalimanı, 30 derece olan Erzurum'un Pasinler ilçesi, 29 derece olan Tekman ilçesinde ve 31 derece ile Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçülen hava sıcaklığının Antarktika'dan daha soğuk olduğunu söyledi.
  • 7
    ,_aWoIyXKT0KOkGOfTOPdMQ.jpg
    Kışın hava sıcaklığının çok daha fazla soğuk olduğu Antarktika'da şu sıralarda yaz mevsimi yaşandığına dikkati çeken yetkililer, bugüne göre değerlendirildiğinde Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerindeki soğukların Antarktika'yı aratmadığına işaret etti.
  • 8
    ,bK66vlb7BkeMZSBWeiR3uw.jpg
    Yetkililer, bölgede hafta sonu kar yağışı beklendiğini, kar yağışı ile yöredeki hava sıcaklıklarının yine sıfırın altında kalmak üzere yaklaşık 10 derece ısınacağı bilgisini paylaştı.
  • 9
    ,eLSJO03yrkmv0DKcOhFHQQ.jpg
    Doğu Anadolu'da bugünün en yüksek sıcaklıklarının ise sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da 5, Erzincan'da 7, Erzurum, Kars ve Ardahan'da 12 ve Ağrı'da 15 derece olacağı tahmin ediliyor. Kar kalınlıkları Ağrı'da 55, Erzurum'da 29, Ardahan'da 20, Kars'ta 12, Iğdır'da 10 ve Erzincan'da 3 santimetre ölçüldü.
  • 10
    ,wuOBYZ7-qkCR-UAgW7M7GA.jpg
    Vatandaşların soğuk hava yüzünden zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamayı tercih ettiği bölgede, soğuk sebebiyle binaların çatılarında buz sarkıtları oluştu, dere, gölet, nehir ve şelale ile çeşmeler buz tuttu.
  • 11
    ,2WMAOa6ImU6N5KKgykuoag.jpg
    Bir çok aracın yakıtı donduğu için çalışmadığı bölgede, bazı vatandaşlar da araçlarını battaniye veya branda ile örterek soğuktan korumaya çalıştı.
  • 12
    ,sGSLkh9iGEuguJvS5zbqow.jpg
    Bazı vatandaşların kirpiklerinin buz tuttuğu bölgede, özellikle otobüs duraklarında bazı vatandaşların ısıtıcı ile ısınmaya çalışması da dikkati çekti.
  • 13
    ,MKW0SMgNUUeKi1mcLkyCFg.jpg
    Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde, kar yağışının ardından etkisini sürdüren soğuk havaya rağmen bazı çocukların bunu eğlenceye çevirdiği, yokuşlardan kızakla kayarak eğlendiği gözlendi.
  • 14
    ,VV7ioGio40iOMJm-zjlCow.jpg
    Çocuklardan Emre Can Kurt, arkadaşlarıyla kızak kayarak eğlendiklerini belirterek, "Kar yağdı mutluyuz, okuldan gelip kızakla kayıyoruz. Çok eğlenceli vakit geçiriyoruz. Kartopu oynadık, kardan adam yaptık." dedi.
  • 15
    ,xghdrwonSk6A_ZZwDRaS4A.jpg
    Yetkililer, bölgede kuvvetli buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus beklendiğinden, başta sürücüler olmak üzere vatandaşlar ile ilgililerin tedbirli olmaları uyarısında da bulundu.
  • 16
    ,fyaFRWWqd0OKslsxnKxMjw.jpg

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
20 ilde eğitime kar engeli

Ülke genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Ankara, Sakarya, Nevşehir, Kocaeli, Bursa, Uşak, Bilecik, Burdur, Çankırı, Balıkesir, Manisa, Çanakkale, Eskişehir, Konya, Isparta, Kütahya, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Denizli ve Bolu'da eğitime ara verildi.

resized_702d8-d327bcdf1.jpg

Ankara genelinde okullar yarın tatil edildi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Sevgili öğrenciler,yoğun kar yağışı ve buzlanma tehlikesi dolayısıyla,Ankara genelinde,30/12/2016 günü okullar tatil edilmiştir.İyi geceler." ifadelerini kullandı.

Denizli

Denizli'nin bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yarın kar yağışı nedeniyle 4 ilçedeki okullarda yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, "Devam eden kar yağışı nedeniyle ilimiz Serinhisar, Çameli, Babadağ, Güney ve Acıpayam ilçelerinde okullar 30 Aralık Cuma günü bir gün tatil edilmiştir. Ayrıca Pamukkale ilçesi sınırları içerisindeki taşımalı öğrenciler kar yağışı ve aşırı buzlanmaya karşı 30 Aralık Cuma günü bir gün izinli sayılacaktır. Çardak ilçemiz Söğüt ve Gemiş mahallerimizdeki okullarımız yoğun kar yağışı nedeni ile 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Çardak sınırları içerisindeki taşımalı öğrenciler kar yağışı ve buzlanmaya karşı 30 Aralık Cuma günü bir gün idari izinli sayılacaktır." denildi.

Kırıkkale

Kırıkkale'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Kütahya

Kütahya kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle 30 Aralık Cuma günü ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime ara verildiği belirtildi.

Afyonkarahisar

Çay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın (30 Aralık) tatil edildiği bildirildi.

Konu ile ilgili Çay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve aşırı buzlanma nedeniyle köy ve beldelerimizden ilçemize ulaşımda ve ilçe merkezimiz ara cadde ve sokaklarında yaşanabilecek olumsuzluklar dikkate alınarak tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün (30 Aralık 2016 Cuma günü) ara verilmiştir."

Konya

Konya'nın 3'ü merkez olmak üzere 16 ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Konya'nın merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ile Akşehir, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Ilgın, Altınekin ve Yunak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık Cuma tatil edildiği bildirildi.

Isparta

Isparta'nın bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, Isparta'nın Eğirdir, Yalvaç, Keçiborlu, Senirkent, Gelendost, Şarkikaraağaç ve Aksu ilçelerinde okullar yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık Cuma günü tatil edildi.

Bolu

Bolu'da kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullar 1 gün tatil edildi.

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanılabilecek sıkıntılara dayalı olarak Bolu İl Merkezi ve bağlı köylerdeki taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler 30 Aralık 2016 Cuma günü bir gün idari izinli sayılacaktır" denildi.

Eskişehir

Eskişehir'de, yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, önceki günden itibaren kentte etkili olan kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda 30 Aralık Cuma eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kent genelinde kurum ve kuruluşlarda görev yapan engelli ve hamile personelin aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Sakarya

Sakarya'da yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapılan, Taraklı ile Geyve ilçelerinde ise tüm okullar yarın tatil edildi.

Yoğun kar yağışı il genelinde hayatı olumsuz etkiledi.

Kar yağışı nedeniyle tüm ilçelerde taşımalı eğitim yapılan okullarda 30 aralık Cuma eğitim ve öğretime ara verildi. Taraklı ve Geyve ilçelerinde ise tüm okullar tatil edildi.

Bu arada, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 94 köy yolundan 80'i ulaşıma açıldı.

İl Özel İdaresine bağlı ekipler, kapalı 14 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur

Burdur'un bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Altınyayla ve Çavdır ilçelerinin tamamında, Gölhisar ilçesinde ise İbecik, Elmalıyurt ile Yeşildere köylerinde taşımalı eğitime 30 Aralık Cuma günü ara verildi.

Balıkesir

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

Manisa

Manisa'nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.

Kula Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler ile Encekler Mahallesi İlk ve Ortaokulu öğrencileri için 1 gün tatil edildiği belirtildi.

Ayrıca ilçe merkezinde bulunan ve diğer mahallede bulunan okullar eğitimlere devam edileceği belirtildi.

Çankırı

Çankırı'da, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden kar yağışı ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle il genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamuda görevli hamile ve engellilerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Bilecik

Bilecik kent merkezi ve 5 ilçede kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile Pazaryeri, Bozüyük, Sögüt, Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

resized_af9b2-63ca780f1.jpg

Bilecik.

Uşak

Uşak'ta, kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Uşak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, hava tahmin raporlarında bildirilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler göz önünde tutularak, il genelinde Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı taşımalı eğitim yapılan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 30 Aralık Cuma günü ara verildiği bildirildi.

Uşak'ta dün etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edilmişti.

resized_fa95d-736f9467usak.jpg

Uşak.

Bursa

Bursa Valiliği kötü hava koşulları nedeniyle Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli ilçelerinde bulunan ilk, orta öğretim okullarda eğitime yarın ara verdi.

Yurdu etkisi altına alan kötü hava koşulları Bursa'da yaşamı olumsuz etkiliyor. Yetkililer, kötü hava koşullarının devam etmesi halinde diğer ilçeler hakkında da karar vereceklerini söylediler.

resized_aba81-4e7df72a1.jpg

Bursa/Uludağ.

Çanakkale

Çanakkale'de kar yağışı nedeniyle Çan, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

Çanakkale'nin ilçelerinde kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava koşulları etkisini sürdürdü. Karayolu ve belediye ekipleri, yolların kapanmaması için kür küreme ve tuzlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

resized_4c575-6e751bae1.jpg

Çanakkale.

Nevşehir

Nevşehir'de gece başlaması beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitim yapılmayacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, gece başlayıp cumartesi günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı dolayısıyla il merkezi ve tüm ilçelerde eğitim öğretime yarın ara verildi.

İl genelindeki kamu kurum ile kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de bir gün idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

Öte yandan, oluşabilecek rüzgar ve fırtına nedeniyle karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ve il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki anaokulları, ilk, orta, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 30 Aralık Cuma günü ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi.

resized_0b81b-e2c8e24e1.jpg

Kocaeli.

KOÜ'de tatil

Kocaeli Üniversitesinden (KOÜ) yapılan açıklamada da olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tüm akademik birimlerde ikinci öğretime, yarın da tüm birimlerde birinci ve ikinci öğretime ara verildiği kaydedildi.

Tatil nedeniyle mazeret sınavlarına giremeyen öğrencilerin 2-10 Ocak tarihlerinde akademik birimlerce belirlenecek mazeret sınavı takviminde belirtilen gün ve saatte sınava gireceği aktarılan açıklamada, tatil süresince engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.​

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
İstanbulda kar yağsa şu soğuktan daha iyi resmen buzz ya