Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kayip muhendisin ceseti bulundu.

Badem

sεи güℓüиcε Ъεи Ъ¡ℓd¡ģ¡m нεя şεч¡ υиυtuчoяυm . .
MFC Üyesi
Konum
Edirne
  • Üyelik Tarihi
    20 Ocak 2009
  • Mesajlar
    533
  • MFC Puanı
    12
  • MFC Seviyesi

Elazığ'ın Palu ilçesi Arındık mevkiinde 21 Mart 2013 tarihinde meydana gelen trafik kazasında demiryolu köprüsünden Murat Nehri'ne yuvarlanarak kaybolan araçtaki mühendislerden birinin cesedi, arama ekipleri tarafından bulundu.

Elazığ'ın Palu ilçesi Arındık mevkiindeki demiryolu köprüsünde yaklaşık 3 hafta önce geçirdikleri trafik kazası sonucu Murat Nehri'ne yuvarlanan araçta bulunan Mühendis Ali Yaşar Hekimoğlu'nun cansız bedeni, jandarma ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bingöl Birimi ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde kaza yerinden yaklaşık 30 kilometre ötede bulundu. Kaza yaptıkları mevkiden yaklaşık 30 kilometre ötede Murat Nehri'nin Keban Barajı'na yakın bir noktasında bulunan Mühendis Ali Yaşar Hekimoğlu'nun cesedi, jandarma ve AKUT ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla yaklaşık 3 hafta sonra nehirden çıkarıldı. Mühendis Hekimoğlu'nun cesedi Elazığ'ın Palu ilçesi ile Beyhan beldesi arasındaki Çırçır Çeşmesi mevkiinde bulunurken, kayıp Makine Teknikeri Faruk Koç'u arama çalışmaları ise devam ediyor.

ARAMA ÇALIŞMALARINA GENELKURMAY SUALTI ARAMA TİMİ DE KATILIYOR

Elazığ-Tatvan demiryolu inşaatında çalışan Makine Mühendisi Ali Yaşar Hekimoğlu ve Makine Teknikeri Faruk Koç, 21 Mart 2013 tarihinde Palu ilçesi Arındık mevkiindeki demiryolu köprüsünde araçlarının Murat Nehri'ne yuvarlanması sonucu nehrin azgın sularında kaybolmuştu. Kayıp mühendis ve teknikeri arama çalışmaları Genelkurmay Başkanlığı'nca görevlendirilen 6 kişilik Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi tarafından yürütülüyor. Çalışmalara jandarma ve AKUT ekipleri de katılıyor. - BİNGÖL
 
Üst Alt