Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kış Aylarında Kiloyu Korumak.

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,138
  • MFC Puanı
    10,334
  • MFC Seviyesi

Mantı yerine makarna pirinç yerine bulgur..

Kış aylarında tatlı krizleriyle başa çıkmak kilonuzu korumak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek sanıldığı kadar zor değil! Doğru seçimler ve sağlıklı pişirme yöntemleriyle kışı hastalanmadan atlatabilirsiniz. Beslenme Uzmanı Gizem Keservuran; soğuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kiloyu korumak için beslenme tüyoları verdi:

TATLI KRİZİNE ÇARE BİTTER ÇİKOLATA

Kış aylarında karbonhidrat ihtiyacı artar ve tatlı krizleri başlar. Bu gibi durumlarda şerbetli tatlılar yerine kakao oranı yüksek bitter çikolata yiyebilirsiniz. Şeker içeriği yüksek besinlerin kan şekeri kontrolünü zorlaştıracağını unutmayın.

ÇORBALARA UN YERİNE YUMURTA

Soğuklarda mantı pirinç pilavı ve pizza gibi yiyeceklere olan eğilim de artar. Bu noktada önemli olan; doğru karbonhidrat kaynaklarını seçebilmektir. Ana yemeklerde pirinç pilavı yerine bulgur pilavımantı yerine az pişmiş makarna doğru seçimler olur. Çorba hazırlarken yağda un kavurarak kıvam vermek yerine yumurta ile tam buğday unu karışımından yararlanabilirsiniz.

BAĞIŞIKLIK İÇİN EKİNEZYA ÇAYI

Ekinezya çayı insülin içeriğiyle bağışıklık sistemini destekler. Şubat ve Mart aylarında beş günlük ekinezya çayı kürü yapabilirsiniz. Bunun için; 1 poşet ekinezya çayı 1 poşet ıhlamur çayı 2 dilim portakal kabuğu ve 1 küçük parça kabuk zencefili yarım litre sıcak suda demleyip her gün iki fincan için. 12 gün ara verdikten sonra aynı kürü tekrarlayabilirsiniz. Bu çayı çocuklarınıza da güvenli bir şekilde içirebilirsiniz.

kaynak : Sabah İnternet
 
Üst Alt