• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitap Önerisi- Seneler

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Ömrünüzden geçen her sene aslında sizden bir çok şeyi alıp götürüyor. Sevdiklerinizi, dostlarınızı, inançlarınızı, umutlarınızı.. tüm bu kayıpların yerini korkular, umursamadıklarınız ve hırslarınız alıyor.

Sanki seneler sizden size dair iyi ne varsa alırken yerine insanlığa dair en derin kaosları bırakıyor.

Her geçen gün ile daha hissiz oluyor, yaşlandıkça yavaşlıyorsunuz. Duyarlılığınız artık o eski günlerdeki gibi değil.

Normalleştirmenin girdabında süzülüyorsunuz. Bir zamanlar sizi çılgınlığın ötesinde gezdiren turkularınız seneler sonra miskin bir toz parçasıymışsınız gibi sizi sadece bir adım ileriye iteliyor hepsi bu.

Seneler ile Ernaux hayat denilen makinenin arka planında savaşlar, işkenceler, yıkımlar sessizce çalışmaya devam ederken bizlerin ne tür bir tüketim çılgınlığı ile oyalandığımızı yüzümüze acımasızca vuruyor. Bir yerde çocuklar ölürken, deri rengi yüzünden insanlar yok sayılırken, tarihin tozlu ve kanlı sayfaları durmadan başka bir vahşet ile dolmaya devam ederken, bizlerin geçen senelerin geçici illüzyonlarının akisine nasıl kapıldığımızı görmek açıkçası can acıtıydı.

Düşünce öbeklerini anlamlı birer silaha dönüştüren bu akıllı kadın, içeriye serptiği fotoğraf kırıntıları ile kendi hayatını da takip etmemizi sağlıyor.

Annie’nin götürdüğü yerde sizi bekleyen ise adeta sihirli bir sırça cam. Oymalı çerçevesi gelecek senelerin ışıltısı ile göz kamaştırıyor. Kendinize bakmak için gözbebeklerinizi ona diktiğinizde gördüğünüz ise geçen senelerin sizden gıdım gıdım çaldığından geriye kalan lakin öğütemediği bir posa…

3A566635-B8F9-466C-9949-0E938E8F19CE.jpeg

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Bu roman ilgimi çekti, okumak iyi gelecek . Teşekkürler.

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
22
MFC Puanı
41,770
Elinize emeğinize sağlık 👍