• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitap Önerisi-Sessiz Saatler

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
177
MFC Puanı
41,920
Sonunda oldukça eski ve her köşesine yaşanmışlık sinmiş evimize yerleştik..aslında bu evi seviyorum sadece salonda şöminenin hemen üzerinde konuşlandırılan o eski tablo hariç..

Merkezde olgun bir kadın oturuyor..siyah bir elbise giymiş kucağında bembeyaz bir kedi taşıyor..kedinin bir gözü zümrüt rengi..hani şu birbirinden korkunç sırları kucaklayan ,alabildiğine uzayan sık ormanlar gibi..Diğeriyse cam bir bilyeye benziyor. Gök mavisi parlak ama cansız..

Kadının eteklerinin kenarında iki erkek çocuk diz çökmüşler..ikiside kadının yorgun ama hafif tebessümlü yüzüne bakıyor..oğlanlardan biri elinde bir küre tutuyor.. hemen sağındaki pencereden ıhlamur ağaçlarını delip geçen beyaz bir ışık kürede patlayarak rengarenk bir hal alıyor..

Kadının sağ tarafında çok güzel bir genç kız var..dudaklarınının kıvrımında belli belirsiz bir kendini beğenmişlik yer etmiş sanki..kucağında kardeşini taşıyor.. bakışları direkt olarak üzerinizde ve o güzel gözler size bir hiç olduğunuzu acımasızca vurguluyor..

Sol taraftaysa şarkı söyleyen bir kız görüyorsunuz.. bir eli annesinin boynunda sanki ona güç veren bir ilahiyi okuyor gibi bir havası var ..

En köşedeyse yeşil bir koltukta oturan oldukça şık bir erkek figürü var ..adam pencereden dışarıya bakıyor..

Resmin garip ve rahatsız eden tarafı arkayı neredeyse boydan boya kaplayan eski bir sırlı cama yansıyan görüntülerden oluşuyor.. kardeşini taşıyan kızın aynaya yansıyan yüzü korkunç..gözleri fal taşı gibi açılmış, hiddetli yüzü adeta bir kıyameti andırıyor..yüreği çürüyor..içten içe kendisini yiyen bir canavara dönüşüyor..Arkasına saklandığı güzelliği aynada paramparça oluyor.

Diğer kız bir kapı arkasından bir gence mendil sallıyor ama üzgün görünüyor.. kederinin sebebini merak ediyorsunuz..annesine doğru bakışı oldukça sarsıcı..

Anne ise aynada kayıp bir yapboz parçası gibi yansıyor..yüzünde çığlık atıyormuş gibi bir ifade var..boyun damarları şişmiş..bağırdığı yöne baktığınızda boş koltuğu görüyorsunuz..adam aynada yansımamış..sanki aslında orada hiç var olmamış gibi..

Bu tablo beni çok ürkütüyor..neden bilmiyorum..aslında herkesin iki yüzü yok mu ??

Başkalarının görmesini dilediğimiz ve kendimizin bile görmekten kaçarak lanetlediğimiz..
3CD2266D-594E-47CA-9B12-608A4C551365.jpeg

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,802
MFC Puanı
60,720
Teşekkürler

Winter

Forum Yöneticisi
Konular