• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitaplardan Alntı

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
neyin ne kadarının ne için gerekli olduğuna kim karar verebilir ki? belki de sorunumu çözmek için ta insanlığın başlangıcına dönmeliyiz.

alper canıgüz-tatlı rüyalar

Escobar

Özel Üye
Konular
19
MFC Puanı
22,910
Ben buraya satırlarca yazsam ne olacak ? Sen yine bildiğini okuyacaksın.

Konular
63
MFC Puanı
4,840
Sen salaksın kızım. Benim aşkıma özne olma şansını kaybettin. Sümsük bir herifle hayatını geçireceksin. Tüketeceksin kendini. Mutfakta sürüneceksin. Sana bir tek gece şiir okumayacak. Bunu sen istedin. Hak ediyorsun kızım, Senin gibiler hak ediyor bunu. Biraz cesur ol kızım, ben iyi bir insanım, senin için olabileceklerin en iyisiyim.

Konular
32
MFC Puanı
1,130
Sizler topuklu ayakkabısı ayaklarını vuran kadınlarsınız.
Topuklarınızın altında kağıt mendiller var.
Bazılarınızın gözyaşlarını silen mendiller işte, yabancı değiller.
O mendiller hep canınızın yandığı yerlerde...

Konular
124
MFC Puanı
8,290
[IMGALIGN="right"]https://www.nadirkitap.com/upload/Kitap_20160402125324_32057_1.jpg[/IMGALIGN] Can sıkıntısına gazel yazmak değil amacım;
Sabah tüneğinde dikilip böbürlenerek öten horoz gibi
Kuvvetle haykırmak istiyorum,
Komşularımı uyandırsam yeter.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
[IMGALIGN="right"]https://static.nadirkitap.com/upload/Kitap_20180413114206_67441_12.jpg[/IMGALIGN]Marx dini "halkın afyonu" olarak tanımladığında, bunu alay etmek için ya da onun izinden gidenlerin sıklıkla yaptıkları gibi küçümsemek için söylememişti. Belki de tümcesinin tamamını anımsatmakta yarar vardır, şöyle diyordu: "Dinsel üzüntü hem gerçek üzüntünün dışavurumu, hem de bu üzüntüye karşı çıkıştır. Din ezilen insanın iç çekişi, kalpsiz bir dünyanın
kalbi, ruhsuz bir dünyanın ruhudur. Din halkın afyonudur. " Onun bakış açısına göre, insanların gerçek bir mutluluk yaratmaya kendilerini
adayabilmeleri için, bu "aldatıcı mutluluğu" ortadan kaldırmak gerekiyordu; şimdi bakıldığında, bundan şu sonuç çıkarılabilir: Vaat
edilen mutluluğun daha da aldatıcı çıkmasının üstüne, halklar kendilerini avutan "afyon"larına döndüler.

Bu yüzden, bana öyle geliyor ki Marx, siyasal ve toplumsal alanda dinin yeniden ortaya çıkışına tanık olabilseydi eğer, buna üzülürdü kuşkusuz, ama çok da şaşırmazdı.

Konular
24
MFC Puanı
140
“Herkes hayal kurar da yalnızca pek az kişi hayallerini gerçekleştirebilirse, hepimiz korkağız demektir.”

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho..

Konular
817
MFC Puanı
190
Ne tuhaf değil mi?
En yakınlarımıza kalbimizi açamıyoruz, sonra gidip bir yabancıya içimizi döküyoruz.
Nilüfer Kuyaş - Yok Adam

Cüneyt Nazım

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
10
''İyilikler isteyen bir insanın, önce kendisi iyi olmalıdır. Sevinç isteyen, kendisini sakinleştirmelidir. Şarap isteyen, olgun üzümleri sıkmalıdır, mucize bekleyen imânını kuvvetlendirmelidir.'' (Goethe- Faust-Müneccim'in Konuşması'ndan)

-Ruhefza-

MFC Üyesi
Konular
932
MFC Puanı
1,190
tumblr_mbqmmaPNp01qef2b7o1_400.jpg