Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Koltuk altı kokusuna karşı doğal deodorant

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
  • Üyelik Tarihi
    4 Haz 2013
  • Mesajlar
    33,659
  • MFC Puanı
    62,356
  • MFC Seviyesi

Koltuk altı kokusuna karşı doğal deodorant
VcB9hY.jpg

İşte kolay malzemelerle evde hazırlanabilen kolay deodorant yapımı.

Deodorantlar, insanların kötü vücut kokularını önlemek için en yaygın kullandıkları ürünlerin başında geliyor. Ancak kullandığımız bu deodorantların hem doğaya hem de sağlığımıza zararları var. Fakat koku giderici bu ürünlerin doğal alternatiflerini yapmak mümkün. İşte kolay malzemelerle evde hazırlanabilen kolay deodorant yapımı.

Karbonat ve limonla deodorant
Karbonat ve limondan yapılan bu macun sadece koltuk altı kokusundan kurtulmakla kalmaz. Buna ek olarak, koltuk altlarında biriken ölü hücrelerden kurtulmak için de yardımcı olur. Doğal bir arıtma aracı olarak çalışır. Birkaç hafta kullandıktan sonra, normalde cildin bu bölgesinde görülen koyu renkli görünümü azaltır.

Malzemeler
- 2 yemek kaşığı karbonat (10 gr)
- ½ limon suyu

Hazırlanışı
Önce, yarım limon suyu ile karbonatı nemlendirin, sonra hafif bir şekilde istenilen bölgenin üzerine sürtün. 15-30 dakika boyunca etki etmesi için bırakın ve sonra ılık suyla durulayın. Ciltte leke oluşmasına engel olmak için uyguladıktan sonra bu bölgeyi güneşe maruz bırakmayın.
 
Üst Alt