Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kondromin Tablet

Metin

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    22 Eki 2014
  • Mesajlar
    494
  • MFC Puanı
    1
  • MFC Seviyesi

Kondromin Tablet son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Belçika menşeeli bir efervesab tablet olan ilaç, kalsiyum eksikliğinde de kullanılır. kondromin tablet
1 Kondomin tabletin içerisindeki, aktif maddeler Glukozamin Hidroklorid 750mg ve Kondroitin Sülfat 600 mg ve 20mg Manganez Glukonat içerir. Ortopedik tedavide etkili olan Kondromin Tablet kıkırdak besleyici maddeler içerir.

Kondomin Tablet Ne İşe Yarar?

Anti-enflamatuvar etki gösteren kondomin, kıkırdak hasarını durduran efervesan tablettir. Son yıllarda iskelet sistemi ile ilgili bir çok rahatsızlıkta kullanılan Kondomin tablet suda eritilerek alınır. Glucosamine (glukozamin) ve chondroitin (Kondroitin) iskelet sistemi hastalıklarında etkilidir. Vücutta özellikle iskelet sisteminde önemli etkisi olan bağ dokusunun ana maddelerinden biri Glukozamindir. Glukozamin, tendon, bağ omurlar arası disklerde, hücre zarında, eklem içi yastıkcıklarda ve kıkırdak dokusunda bulunur.
Bağ dokusunun ana maddelerinden biri oluşu nedeniyle çeşitli hastalıklarda etkilidir. Kondroitin de vücutta aynı şekilde tendon, cilt, kıkırdak dokusu, mukoza (bazı organların iç yüzeyini örten tabaka), bağ dokusu ve gözlerin yapı taşlarından biri olarak görev üstlenmiştir. Bu iki madde birbirlerinin etkisini artırmak amacıylabirlikte kullanılır.
Glukozamin, incinme veya eklem kireçlenmesinin sebep olduğu hasarı tamir edici özelliği nedeniyle osteoartrit denen eklem kireçlenmesinde kullanılmaktadır.
Romatoid artritte beslenme desteği olarak önerilir.
Glukozamin kemik zayıflamasında, yara iyileştirici olarak da cilt sorunlarında etkilidir.
Bu iki maddeyi içeren ürünler genellikle eczanelerde ve doğal ürün marketlerinde bulunur. İhtiva ettiği doza göre günde 1-2 tablet şeklinde kullanılması önerilmektedir. Genellikle üç aylık kullanımdan sonra üç ay ara verilmesi tavsiye edilir.
 
Üst Alt