Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kozmik Bilinç Nedir

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,185
  • MFC Puanı
    12,134
  • MFC Seviyesi

Kozmik bilinç "evrendeki bilim" demektir ve kozmik bilinç kainatı idare eden tek bir merkez güç olduğunu ve merkezin de bize neler bildirdiğini araştırmaktadır.

Kainatı anlamak için uzay ve zaman ilişkisinden sıyrılarak kozmik bir bilince ermek gereklidir.

Zira kozmik bilinç kainatta olan hadiselerin nasılını niçinini nedenini araştırmaktadır.

Kozmik bilinç "evrendeki bilim" demektir ve kozmik bilinç kainatı hayvanatı nebatatı idare eden tek bir merkez güç olduğunu ve merkezin de bize neler bildirdiğini araştırmaktadır. Kozmik bilinç bu yönü ile kainat kitabıdır. Yani insan ruhen üstün vasıflar kazandığında kozmik bilinç ve ötesine geçebilecek ve tüm bu kozmik enerjiden yansıyan bilgiler insana bildirilecektir. Yaratıcı bize sonsuz bilgi vermiştir ama bunu kullanmak için belli başlı bazı şeylerden geçmemiz ve ruhen olgunlaşmamız gerekmektedir. Yani insan’ın içindeki sır ve bilgi kozmik bilgidir ve bu kozmik bilince ancak ruhen erişilebilir.

Normalde bizim konuştuğumuz veya duyduğumuz ses dalgaları kozmik evrende mevcut olan bütün ses dalgaları içersinde bir iğne ucu kadar yer tutar. Gördüğümüz renkler ise sadece kırmızı ile mor arasındaki renklerdir. Yine algıladığımız kokularhisler duygular bizim ölçülerimize göredir fakat bunun ötesinde başka alemlerboyutlar vardır ve kozmik bilinç bunu araştırır.

Dünyanın büyük bir patlamayla (Big Bang) oluştuğunu ve bu patlamayla devamlı bir enerjinin yayılıp genişlediğini ve genişlemeyle birlikte kozmik enerjinin ortaya çıktığını algılayabilirsek kainatı anlayabilir ve bu kozmik enerjiye bağlanabiliriz. Yani uzayın genişlemesi ve yayılan enerjinin tüm kozmosu etkilediğini göz önünde bulundurursakbizlerin de bu enerjiden etkilendiğimiz aşikardır.İnsan kozmolojik bir canlıdır ve etrafında sürekli enerji varlıkları (melekler) bulunur. Ruhumuz ise bilinç ötemiz ile bağlantılıdır ve hayal zannettiğimiz şeyler aslında gerçektir. Bizim ruh halimize ve düşüncelerimize göre etrafımızdaki bu kozmik enerji şekil değiştirmektedir.

Aslında insan diğer kozmik varlıklar gibi sürekli enerji yansıtan (bio enerji) ve kozmik bilinç ötesine geçebilen (astral seyahat) bir varlıktır. Ama malesef çok az insan bu yönde kendisini geliştirmek ya da bu yönünü kullanmak ister.

Yaratıcı bize kendi kozmik enerjisinden vermiştir ve insan bu yönü ile yaratıcının boyası ile boyanmıştır. Bizi kuşatan kozmik enerjiden ve renklerden istifade ederekruhsal bio enerjimizi yansıtabilme gücüne erişebilmek için; öncelikle meditasyon (bilinç ötesine geçiş) yapılmalı ve daha sonra ise ruh bedeni ile düşünme ve algılama yeteneğine ulaşmak gereklidir.
 
Üst Alt