• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Küçük Çocuğu Sevin!

Üyelik Tarihi
4 Ara 2012
Konular
1,535
Mesajlar
2,342
MFC Puanı
280
Güzel bir yazı, hoşuma gittiği için paylaştım, umarım sizde beğenirsiniz ,)

İlişkiler harikadır, evlilikler harikadır ama gerçek şu ki hepsi geçicidir. Ama kendinizle olan ilişkiniz ölümsüzdür. Sonsuza kadar devam edecektir İçinizdeki aileyi sevin, çocuğu, ebeveyni ve arada kalmış genci..

İçinizde ergenlik çağında bir genç olduğunu unutmayın.Onu hoş karşılayın ve kucaklayın. Küçük çocukla olduğu gibi, onunla da çalışın. Ergenlik çağınızda yaşadığınız sorunlar nelerdi? Küçük çocuğa sorduğunuz sorunları ona da sorun. Onun ergenliğin ürkütücü dönemlerinden ve zorlayıcı alanlarından sıyrılmasını sağlayın. Böyle anları dengeye sokun. Küçük çocuğu sevmeyi öğrendiğiniz gibi, o genci de sevmeyi öğrenin.

İçimizdeki çocuğu kabullenip sevene kadar, kendimizi kabullenip sevemeyiz. İçinizdeki küçük ve kayıp çocuk kaç yaşında? Üç,dört,beş? Genellikle çocuk beş yaşından küçüktür, çünkü genel olarak içimizdeki çocuğu o yaşlarda geride bırakırız.

Çocuğun elini tutun ve onu sevin. Kendiniz ve içinizdeki çocuk için harika bir hayat yaratın. Kendinize şunu söyleyin; "İçimdeki çocuğu sevmeye istekliyim" Bunu istiyorum" "Evren size cevap verecektir" Kendinizi ve o çocuğu iyileştirmenin yolunu bulacaksınız. İyileşmek istiyorsak,duygularımızı hissetmeye ve onların ötesine geçmeye istekli olmalıyız. Unutmayın, yüksek gücümüz daima çabalarımızı desteklemek için hazırdır.

Küçük Çocukluk yıllarınız nasıl geçmiş olursa olsun, sadece siz hayatınızı yönetiyorsunuz. Zamanınızı ebeveynlerinizi veya o dönemdeki ortamınızı suçlayarak geçirebilirsiniz ama bu, kurban durumunda kalmanıza neden olur. Asla istediğiniz güzellikleri elde etmenizi sağlamaz.

Sevgi , en büyük silgidir. En derin ve en acı verici anıları bile siler, çünkü sevgi, diğer herşeyden çok daha derine iner. Geçmişle ilgili zihinsel imgeleriniz güçlüyse ve hepsi onların hatası," diye düşünüp konuşmaya devam ediyorsanız, bulunduğunuz durumdan kurtulamazsınız. Acı mı, yoksa zevk ve mutluluk dolu bir yaşam mı istiyorsunuz? Seçenek ve güç daima sizin içinizdedir. Kendi gözlerinize bakın, kendinizi ve içinizdeki o küçücük çocuğu sevin...

LOUISE L.HAY
 
Üst