• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kulaklık Mikrofonu Etkinleştirme

ludiny

MFC Üyesi
Konular
2
MFC Puanı
0
Merhaba, yakın zamanda "JBL Quantum 100" diye bir kulaklık aldım. Kulaklığın mikrofonu tak-çıkar şeklinde çalışıyor. Ben yaklaşık 1 aydır mikrofonu takınca kullandığımı sanıyordum fakat mikrofon ayarlarından denemeler yaptım ve bilgisayarın kendi mikrofonuyla konuşuyormuşum. Hiçbir şekilde bu kulaklığın tak-çıkar mikrofonunu kullanmamışım. Nasıl etkileştirebileceğimi söyleyebilir misiniz lütfen?

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Merhaba, yakın zamanda "JBL Quantum 100" diye bir kulaklık aldım. Kulaklığın mikrofonu tak-çıkar şeklinde çalışıyor. Ben yaklaşık 1 aydır mikrofonu takınca kullandığımı sanıyordum fakat mikrofon ayarlarından denemeler yaptım ve bilgisayarın kendi mikrofonuyla konuşuyormuşum. Hiçbir şekilde bu kulaklığın tak-çıkar mikrofonunu kullanmamışım. Nasıl etkileştirebileceğimi söyleyebilir misiniz lütfen?
Mesajınızı şimdi gördüm.... Yapmanız gerekenler aşağıda özetlenmiştir.

ADIM-1 :

Windows Bildirim Alanında ekran görüntüsünde gösterildiği yere tıklayın.

A.png

ADIM-2 :

B.png
Yukarıdaki ekran görüntüsünde numaralandıran ek adımları birbir yapınız.Burada önemli olan 3 no'lu ek adım olup, bu aygıtı dinle tiki mutlaka işaretli olsun.

ADIM-3 :

Sonra başlat menüsü arama kutucuğuna, "ses kaydı" (çift tırnak işareti olmayacak) şeklinde bir arama sözcüğü girin.

C.png

Eğer ses kaydı gene olmuyorsa, enseyi karartmaya gerek yok hemen aşağıdaki diğer adımları uygulayın.

ADIM-4 :

WinLogo + R = Windows Çalıştır kutuğuna şunu girin.

Kod:
C:\Windows\System32\devmgmt.msc

ADIM-5:

Açılan Windows Aygıt Yöneticisinde aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi ses ile alakalı sürücülerin yüklü olup olmadığına bakın.

D.png

ADIM-6

Eğer sürücünün üzerinde sarı ünlem işareti varsa;

6.1.Yapılacak işlemler öncesinde Windows Defender ve kullandığın antivirüs yazılımını devreden çıkart. (Defender'ı Windows Hizmetler'de geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.)

6.2.Sürücüye sağ tıkla kaldır komutu ver ve sistemi yeniden başlat...

6.3.Şimdi donanımın ses sürücünün güncel olanını yükle (genellikle ek bir yazılımla beraber yüklenirler, örnek RealTek ses yazılımı gibi)

6.4.Windows Aygıt yöneticisinden sürücünün düzgün yüklenip yüklenmediğine bakın.

6.5. Şimdi kullanığının 7.98 mm'lik jak girişini, jak yuvasına takın....

6.6.Yukarıdaki ADIM-1 ve ADIM-2'yi tekrar edin.Bu sefer olacaktır.

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
A101’e ne zaman gelir bu kulaklık ??