• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kuranı Kerim’de Dua Ayetleri

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
Kuranı Kerim’de Dua Ayetleri Hz.İsa’nın Rızık İçin Yaptığı Dua “Allahumme rabbena enzil aleyna maideten min’es-semai tekunu lena îden li-evvelina ve ahirina ve ayeten minke.." 14 Aralık 2017 72.907 6 dakika okuma süresi 194 19 21 116 15 11 21 10 418 DEFA PAYLAŞILMIŞ Kuranı Kerim’de Dua Ayetleri Peygamber Efendimizin Duası “Rabbi zidnî ilma” Ey Rabbim! Benim ilmimi artır.[ Taha, 114] Peygamber Efendimizin Kafirlerle Mücadelede Yaptığı Dua “Rabbi fela tec’alnî fil-gavm’iz-zalimin.” Ey Rabbim! Beni o zalimler topluluğunun içinde tutma.[ Mü’minun, 94] Hz. Adem (a.s) ve Hz. Havva validemizin yaptığı dua “Rabbena zalemna enfusena ve inlem tağfir lena ve terhamna lenekûnenne min’el-hasirîn.” Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz.[ A’raf, 123] Hz. İbrahim (a.s) ve Hz. İsmail’in (a.s) Kabe’yi Yaparken Okudukları Dua

Sonarzm

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
1,260
Ey yumurtaya can veren Allah ım bizede yaşama hevesini ver iyiyi göster kötüyü kör et Yarabbim. Aminn

• Beğen
Tepkiler: Nur

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
Amin Rabbime hamd olsun

Bakara Sûresi: 127. Âyet

Kur’an’da Geçen Dualar

Okunuşu: “Rabbenâ tekabbel minnâ inneke entessemiy’ul’aliym.”

Anlamı: "...Ey Rabbimiz! Bizden kabul buyur! Şüphesiz sen hakkıyla işitensin, hakkıyla bilensin.

Mert Ulukan

MFC Üyesi
Konular
20
MFC Puanı
220
Kullarım sana, benden soracak olurlarsa şüphesiz ki ben onlara yakınım. Dua edenin duasına icabet ederim. (Öyleyse) onlar da benim davetime icabet etsinler ve bana iman etsinler ki (akıl, doğruluk ve olgunluk sahibi olan) rüşt ehlinden olsunlar.