• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

LEMAN SAM KOCAELİ' de

Konular
2,686
MFC Puanı
180
leman%20sam.jpg

Sanatçı: LEMAN SAM
Konser Tarihi: 13 Mart, 2013 - 20:00
YER: İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi - Yahya Kaptan - İzmit / Kocaeli

Aşık olur gibi şarkı söyler, şarkı söyler gibi aşık olur Leman Sam. “Çünkü...” der, “...ben serserinin biriyim. Ruhum serseri...”
Sanatçı olmak demek, bu sözlerin büyüsünü yaşayabilmek olsa gerek...ve “Ben hayatta her şeyi şarkıyla anlattım...” diyebilmek...
Şarkılarıyla ya da doğanın bir armağanı olduğunu söylediği sesiyle tanıdığımız Leman Sam, kimliğini, yalnızca şarkı söylemenin çok daha ötesine taşımayı başarmış bir sanatçı. Kültürlerin değerini ve çizgisini tanıyarak, hissederek ve hakkını vererek sin...

dirmiş yüreğine. Güzellikleri işlemiş sanatına ve sözlerine bir bir; doğayı sevmiş, saflığı sevmiş, masumiyeti sevmiş... “İnsanlar cennete gitmek için onca çaba gösteriyor ama içinde yaşadıkları doğa cennetlerini hoyratça yok ediyorlar...” diyerek sitem etmiş.
Ve tabi bir kadın olarak aşkı da söylemiş, bir kadın gibi... “İnsan kendini kandıramazsa aşık olamaz. Aşk; kendine inanılmaz fanteziler üretmek, zannetmek, her şeyi çok parlak görmektir. Aşk, böyle bir şeydir.” demiş Leman Sam, biraz melankolik biraz karamsar...
İsyankarmış kimi zaman. Kafa tutmayı bilen – bilen ama nerde, nasıl, hangi sözlerle, hangi şarkılarla...

“...insanların, çağın getirisiyle değişmesinden mutsuzum. Onun için yalnızlığım iyi.” diyecek kadar kızgın; “Artık insanlar sadece istedikleri şeyi söylüyor, göstermek istedikleri biçimde yaşıyorlar. Marka çılgınlığı, zaten yolları olmayan bir kentte kocaman arabalarla geziyor; çevreyi kirletiyorlar. Ben kendi çabalarımla çevreyi temiz tutmaya çalışırken koca bir toplum kendi kıyametini hazırlıyor. Üzülüyorum...” diyecek kadar doğa ve doğallık aşığı...
Bu yüzden şehrin fonundaki gürültüden ve kirden uzakta yaşamayı seviyor Leman Sam ve akşamlarını–tıpkı bir ritüele hazırlanır gibi- hazırlıyor ruhuna; biraz mum ışığı, biraz müzik ve şömine ateşi...

“...SADELİK, HER ŞEYDE SADELİK... KENDİ BENLİĞİNİZE CEVAP VERİRKEN VİCDANINIZ ÇOK RAHAT OLUYOR...”

Fiyat:

1. Kategori - 55.00 TL
2. Kategori - 40.00 TL