• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Linux ubuntu kurulumu

enginmurat2000

MFC Üyesi
Konular
16
MFC Puanı
0
Arkadaşlar Linux kurmak istiyorum Linux nedir Benim bilgisayarım içinde Linuxun daha iyi olduğunu söylediler çok kasıyor şu anda bilgisayarımda Windows 7 kurulu uzun zamandan beri ama Gün geçtikçe daha çok kasıyor Linux nedir Linux Ubuntu Bilgisayarıma kurabilirmiyim arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz kuracaksan nerede kurabilirim Bilgisayarım modeli şekilde Teşekkürler arkadaşlar
9029fceabf18f39186330fbb66673079.jpg

SM-G390F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
https://ubuntu.com/download/desktop

bu linkten ubuntu linux indirmekle başlayabilirsin.

Daha sonra indirdiğin dosyayı usb yada dvd ye atıcaksın.

Bilgisayarını usb yada dvd den başlatıp yükleme ekranına geleceksin.

ilk karşına gelen ekrandan Türkce dilini secip ubuntuyu KUR tıklayacaksın.

sıradaki adımda ise güncelleştirmeleri ubuntu ile kur seçenegini aktif edip devam et diyeceksin.

karşına gelecek ekranda "Windows işletim sistemini Ubuntu ile değiştir:"

seçeneğini tıklayacaksın.

konum ekranı gelecek Türkiye İstanbul seçip Klavye olarak Türkce Q klavyeyi seçeceksin.( F kullanıyorsan ona göre seçimini yaparsın )

Sonraki ekranda kullanıcı adı parola ayarlarını yapacaksın.

Kurulum tamamlandı yazısını görünce şimdi yeniden başlat seçenegine tıklayıp işlemi bitirirsin.

Tabi Bu linux un ubuntu modeli için. Her modelde değişiyor kurulum. Açık kod olduğu için çok fazla çeşiti var :)

Ama tavsiyem windows 7 de bile kasıyorsa bilgisayarın biraz geliştirmen..