• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Emre Saygı’nın Youtube’den canlı yayınlanan interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be’nin konuğu, Ferdi Özbeğen şarkılarını yeniden yorumladığı yeni albümünü müzikseverlerle buluşturan Cenk Eren oldu.

yNN757.jpg

"SABA TÜMER DALGA GEÇİNCE KİLO VERDİM"

'Nasıl genç kalıyorsunuz? sorusuna Cenk Eren, "Geçtiğimiz yaz Saba Tümer’le birlikte tatile gittik. Ben sahilde şezlonga oturduğum anda şezlong kırıldı. Saba’da 'Cenk az ye' diye dalga geçince 2 ayda 10 kilo verdim. İnsan ne kadar kilo verirse genç gözüküyor" şeklinde konuştu.

"YAŞLILIĞI TAKMIYORUM"

Eskiden yaşlandığını çok kafasına taktığını ifade eden Cenk Eren, "Eskiden yaşlılığı kafama çok takıyordum ama daha sonra olgunlaştığımı hissetmeye başladım. Şuan yaş almanın kötü bir şey olmadığını düşüyorum" dedi.

"TOPRAĞIN ALTINA GİRMEMEK İÇİN..."

Ünlü şarkıcı, ölümden korkmadığını ve ölünce kadavra olmak:s87 istediğini belirterek, "Aslında ölümden korkmuyorum ama toprağın altına girmekten orada yalnız kalmaktan korkuyorum. Toprağın altına girmemek için de kadavra olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"NE OLDUM HASTALIĞINA YAKALANDIM"

İleride karavanla Türkiye turu yapmak istediğini belirten Cenk Eren, "Uzun yıllardır karavanla Türkiye turuna çıkmak istiyorum. Tabii bu turda çocukluk arkadaşlarımda olacak. Çünkü ilk şöhret olmaya başladığımda ben de noldum delisi hastalığına yakalandım. Psikoloğum 'Şöhret güzel ama geçmişinden kopma sakın' dedi. O yüzden arkadaşlarım hazır, karavanım hazır ama vaktim yok" dedi.

"TARKAN DEĞİLSEN EMEKLİ OL"

"Emekli olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna Cenk Eren, "32 yıldır sahnelerdeyim. Emekli olmak değil ama bir saatten sonra daha geri planda olmayı düşünüyorum. Tarkan, Sezen Aksu veya Ajda Pekkan değilsen geri çekilmeyi bileceksin. 'Sahnede öleyim' diyen birisi değilim. Bir ülkede 50 tane star olmaz” dedi.

"HIRS BANA KÖTÜ ŞEYLER YAPTIRDI"

Kendisinde sevmediği özellikler olduğunu vurgulayan ünlü şarkıcı, "Çok titiz birisiyim. Bu bende ruh hastası boyutundaydı ama 8 ay önce barınaktan köpek sahiplendim şimdi biraz daha durulmaya başladım titizlikte. Ayrıca çok hırslıydım bu bana kötü şeyler yaptırdı. Ama hırslarımı törpülemeye başladım ve daha mutlu olmayı öğrendim" ifadelerini kullandı.

"İBRAHİM TATLISES ŞARKILARI SÖYLEYEMEM"

"Sosyal medya kullanıcılarının ileride İbrahim Tatlıses şarkılarını yorumlayacak mı?" sorusuna Cenk Eren, "İbrahim Tatlıses şarkılarını seslendirmek yürek ister. Öyle adamlar 50 yılda bir geliyor. Sesim güzel ama İbrahim Tatlıses şarkılarını söylemek istemem. Bir iddiam yok bu konuda" yanıtını verdi.

"HAYALİM AŞIK OLMAK"

Cenk Eren, en büyük hayalinin aşık olmak olduğunu vurgulayarak, "Azla yetinmeyi bilen birisiyim. Hayattan çok şey istemedim ve istemiyorum. Hep sabrettim. İş ile ilgili hayallerime de kavuştum zaten. Hiç stadyum konserleri yapayım gibi bir düşüncem olmadı. Şu an en büyük hayalim aşık olmak" diye konuştu.

MİLLİYET

Tabi kadavra olunca sanat dünyası seninle olacak. Bu neyin kafası yaw :D

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
589853b818c773196ccabde6.jpg

Melikan Nootieva, 15 Kasım 2016’da Kırgızistan’dan Antalya’ya bir Kırgız arkadaşı aracılığıyla garsonluk yapmak için geldi. Arkadaşı aracılığıyla tanıştığı S.Ç. adlı erkek tarafından para karşılığı M.Y.’ye pazarlanan Nootieva, fuhuş batağına sürüklenmek istemeyip direnmesi üzerine öldüresiye dövüldükten sonra Antalya- Korkuteli karayolu üzerine atıldı.

3 KEZ BEYİN AMELİYATI GEÇİRDİ

Geçen 21 Aralık günü sürücüler tarafından yol kenarında yaralı halde fark edilen Melikan Nootieva, sağlık ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Baş ve vücudunun çeşitli yerlerinde yara izleri, doku zedelenmesi ve ezik tespit edilen Melikan Nootieva, 3 kez beyin ameliyatı geçirdi.

YOĞUN BAKIMDA 33 GÜN

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi sürerken 3 kez beyin ameliyatı olan Nootieva, 4 gün önce Beyin Cerrahi Kliniği’ndeki odasına alındı. 2 gün önce şuuru açılan kadının ilk iki sözleri "Anne, baba" oldu. Her geçen gün toparlanan Nootieva, ağız yoluyla beslenmeye başladı.

589854d618c773196ccabdf7

HÜRRİYET

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
5898489918c773196ccabd6d.jpg

Samsunlu balıkçılar, Çarşamba Suat Uğurlu Barajı’nda 2 metre 20 santim boyunda ve 200 kilo ağırlığında, Vezirköprü’de Altınkaya Barajı’nda da 1 metre 80 santim uzunluğunda ve 80 kilo ağırlığında 2 dev yayın balığı avladı. Samsun’un İlkadım ilçesindeki balıkçılar tarafından satılmak üzere tezgahlarında sergilenen dev balıklar vatandaşların ilgi odağı oldu. Dev balığa merakla bakan vatandaşlar, fotoğrafını çekip onu ellemeye çalıştı.

589849bf18c773196ccabd7e

Dev yayının büyük uğraşlar sonucu yakalandığını söyleyen balıkçı Hasan Köse, “Dev yayın balığı 2 metre 20 santim uzunluğunda. Bugün saat 05.00’e doğru yakalandı. Balığı bugün tezgahımızda sergileyeceğiz. Daha sonra da kesip satacağız. Bu balık herkese ilaç gibi gelir. Herkesin yemesini tavsiye ederiz. Kilosunu 25 liradan satacağız. Balık tam 220 kilo ağırlığında. Yiyecek olanlara afiyet olsun” dedi.

Balığın kilosunu 25 liradan satacaklarını ifade eden balıkçı Kurtça Aydın ise, “Bu balık Vezirköprü’de tutuldu. 1 metre 80 santim uzunluğunda, 80 kilo ağırlığında. Ben 55 kiloyum, balığı yerden zor kaldırdım. Kaldırdığımdan beri hala kollarım ağrıyor. Ama balık çok büyük. Kilosunu 25 liradan satışa sunacağız. Şu anda yarısı sipariş edildi” diye konuştu.

Gördükleri dev balıklar yüzünden şaşkınlık yaşayan vatandaşlar ise hayatlarında ilk bez bu kadar büyük balık gördüklerini söylediler.

58984ad518c773196ccabd8e

hürriyet

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
KONYA Cumhuriyet Başsavcılığı’nca darbe girişiminin ardından FET֒nün Hava Kuvvetleri ayağına yönelik başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 280 pilottan 100’ü tutuklandı. İtirafçı olan ve FET֒nün kriptolu yapısıyla ilgili ifade veren 180 pilot ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılarak görevlerine döndü.

58963e91c03c0e27c87d47fc.jpg

Darbe girişiminin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda görevli pilotlara yönelik FETÖ soruşturması başlattı. Soruşturma kapsamında İstanbul, Ankara, Malatya, Adana, Eskişehir, Balıkesir ve İzmir’de yapılan operasyonlarda 280 pilot gözaltına alındı. FETÖ ile bağlantıları belirlenen pilotlar Konya Emniyet Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulandı.

2 PİLOTA 1 ‘MAHREM ABİ’
Pilotların 100’ü tutuklanırken, 180’i ise itirafçı oldu. FETÖ ile bağlantılarını kabul eden, darbe girişiminde aktif rol almadıklarını söyleyen bu pilotlar, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Haklarında yurtdışı yasağı ve haftada bir gün bulundukları bölgedeki karakola giderek imza atmaları şartı getirilen pilotlar, görevlerine döndü.

İtirafçı pilotlar, ifadelerinde, FET֒nün dar gelirli ailelerin başarılı olan çocuklarını ilköğretimden itibaren takip ettiğini, örgüt evlerine yerleştirdiğini ve son olarak askeri okullara yönlendirdiğini anlattı. İlköğretimden itibaren örgütün ‘mahrem abi’lerine bağlanan pilotların, yüzbaşı rütbesine kadar aynı kişilerin takibinde olduğu ve buna bağlı hareket ettiği anlatıldı. FET֒nün 2 pilotu bir mahrem abiye zimmetlediği, mahrem abinin pilotu yüzbaşı rütbesine kadar takip ettiği, yüzbaşı rütbesini alan pilotun ise Hava Kuvvetleri imamına karşı sorumlu tutulduğu belirlendi. Verilen ifadeler doğrultusunda yapılan çalışmada ise örgütün pilotlardan sorumlu 120 mahrem abisi deşifre edildi. Mahrem abilerden 35’i gözaltına alındı. 28’i tutuklanırken, 7’si itirafçı oldu. İtirafçı olan pilotlardan üsteğmen Y.S. ifadesinde özetle şunları söyledi: “Askeri okul sınavlarına, cemaat evlerindeki abilerin yönlendirmesiyle girdim. Okulda eğitim gördüğüm dönemlerde veya meslek hayatımda FETÖ/PDY yapılanması ile ilişki ve irtibatım oldu. Bu sürede örgütün içerisinde benden sorumlu abi tarafından ‘ima ile namaz kılma, oruç tutmama, teyemmüm yaparak abdest alma’ gibi konularda bana nasıl davranmam gerektiği konusunda telkinlerde bulunuldu.

ÖRGÜT ABİLERİNE PARA
Mesleğe başlayıp maaş almaya başladığımdan itibaren maaşımdan aylık 300 - 350 TL parayı benden sorumlu olan abilere veriyordum. FETÖ adına ‘kurban bağışı’ adı altında kurban bayramlarından önce genelde 750-800 TL para yardımını yukarıda bahsettiğim abilere verirdim. FET֒ye ait olduğu bilinen gazete olan Zaman gazetesine abone ücreti olarak 250 TL, Sızıntı dergisi için yıllık abone ücreti 50-60 TL para verirdim. 15 Temmuz kalkışması öncesi ve sonrası FETÖ üyelerince çalışmış olduğum birimde bana kalkışma ile ilgili herhangi bir görev verilmedi. Bu örgüt, gelecek nesillere ve vatanımıza daha fazla zarar vermeden bitirilmelidir. Bu nedenle örgütün deşifre edilebilmesi için örgüt içerisinde bulunan insanların bildiklerini, gördüklerini, yaşadıklarını en yakın ilgili birimlere bildirmesini istemekteyim.”

hürriyet

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
5897076318c7731ac4d220cb.jpg

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'nda, terör örgütü DEAŞ'ın "sözde El Bab valisi" etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor.

Bu kapsamda Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş uçaklarınca 3 Şubat'ta El Bab'taki terör örgütü DEAŞ hedeflerine harekat düzenlenmiş, 32 terörist etkisiz hale getirilmişti.

5896e83318c7731ac4d21fbd

TERÖRİSTLERİN MEKTUBU ELE GEÇİRİLDİ

Bölgedeki askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, öldürülen teröristlerin arasında terör örgütünün sözde El Bab valisi Ebu Halid Ürdüni de yer aldı. Ürdüni'nin öldürüldüğü bilgisi, terör örgütü DEAŞ'ın üyeleri arasındaki yazışmalarıyla da teyit edildi. Terör örgütünün "sözde Rakka valisi" tarafından Ürdüni'nin yerine atanan teröriste yazılan mektup da ele geçirildi. Mektupta, Ürdüni’nin öldürüldüğü ve örgütte son günlerde ağır kayıplar olduğu ifadeleri yer aldı.

5897067f18c7731ac4d220c2

STRATEJİK KÖY DE ELE GEÇİRİLDİ...

El Bab’a 2 kilometre uzaklıkta bulunan stratejik öneme sahip Bizaa köyü de terör örgütü DEAŞ’tan alındı. El Bab’ta yoğun çatışmalar yaşanıyor. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu, El Bab’ın 2 kilometre doğusunda, Türkiye-Suriye sınırına da 30 kilometre uzaklıkta yer alan Bizaa köyünü DEAŞ’tan geri aldı. Halep-Bab yolunu alan Özgür Suriye Ordusu, Bizaa köyünü üç taraftan kuşattı. Bizaa köyü, yaşanan şiddetli çatışmaların ardından terör örgütü DEAŞ’tan alındı.

STRATEJİK KONUMDA

Bölgede çatışan Özgür Suriye Ordusuna bağlı tugaylar, Halep-Bab yolunun alındığını ifade ederek yakında El Bab içinde olacaklarını söylüyor. ÖSO tugayları morallerinin iyi olduğunu, Fırat Kalkanı'nın üçüncü aşamasınının sürdüğünü belirtiyor.

Bizaa köyü, terör örgütü DEAŞ’ın bölgeden çıkışını engellemek adına önem taşıyor.

hürriyet

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
589720dd67b0a9218c2cabe2.jpg

Başbakan Binali Yıldırım, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde yaptığı konuşmada, kentsel dönüşümün AK Parti hükümetinin önemli icraatlarından olduğunu belirtti.

2002'de Türkiye'nin en önemli konularından birinin ev ve konut ihtiyacı olduğunu ifade eden Yıldırım, "Kolları sıvadık ve büyük bir konut seferberliği başlattık. Kısa bir süre içinde sadece belirli şehirlerde değil Türkiye'nin her köşesinde konut projeleri hayata geçirmeye başladık. Bu dev projelerle sadece bugünü değil yarınlarımızı da inşa ediyoruz." dedi.

"TÜRKİYE REJİMİNİ SEÇTİ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiride bulunan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Memlekette güzel bir iş, faydalı bir iş olsa CHP hemen hareket geçer. Hatırlayın başörtü yasağını kaldıracağımız zaman 'Bu bir rejim meselesidir' dediler. 'Başörtüsü bir rejim sorunudur' diyen CHP'den Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak bu anayasa değişikliğine ne demesini beklersiniz? Ona da rejim sorunu dedi. Ey CHP, ey Kemal Bey uyan artık. Türkiye rejimini seçti."

5897202d67b0a9218c2cabd4

Tören alanında dronesavar silah dikkat çekti

"ŞİMDİ SÖZ MİLLETİN"

Anayasa değişikliği konusunda sözün millette olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

"1923'te cumhuriyeti ilan ettik ve cumhuriyeti bugün daha da ileriye taşıyacak yeni anayasayı milletimizin huzuruna getiriyoruz. Her ne kadar siz (CHP) Mecliste, aslanlar gibi kürsü işgal ederek, ayak ısırarak, burun kırarak bu anayasayı engellemeye çalıştıysanız da başaramadınız. Şimdi söz milletindir."

MİLLET HESABINI SORACAKTIR

Referandumda neden 'evet' denmesini istediklerini açıklayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neden 'evet' diyoruz? PKK 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. FETÖ 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. HDP 'hayır' diyor, onun için 'evet' diyoruz. 'Hayır'cılara bakın ona göre kararınızı verin. Bölücülüğe 'evet' diyen, FETÖ'ye 'evet' diyenlere bu millet nisanda, referandumda dersini verecek. Bölücülerden de FETÖ'cülerden de vesayetçilerden de 'evet' mührünü vurarak hesabını soracaktır."

hürriyet

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Dargeçit'te bir ihbarı değerlendiren Mardin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Dargeçit ilçesindeki bir eve operasyon düzenledi.

Operasyonda, evin bodrum katında yapılan aramada içerisine patlayıcı döşenmiş 3 piknik tüpü, bir yangın söndürme cihazı ve 6 voleybol topu ele geçirildi.

İSTANBUL'DA BÜYÜK TERÖR OPERASYONU

Sancaktepe, Ümraniye ve Maltepe'de terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 3 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında, 2 Şubat'ta örgütün gençlik yapılanması Devrimci Gençlik Hareketi (DGH) içerisinde yer aldığı ileri sürülen şüpheli C.M'nin üzerinden çıkan mikro SD kartı inceledi.

58980cd618c773196ccab6ea.jpg

Kartta, İstanbul'da yapılan ve yapılması planlanan eylemler hakkında bir rapor bulan ekipler, rapordan tespit edilen şüphelilerin yakalanması, adı geçen silah ve benzeri malzemelerin ele geçirilmesi için harekete geçti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat polislerinin de katılımıyla Sancaktepe, Ümraniye ve Maltepe'deki 9 adrese operasyon düzenledi.

Adreslerde yapılan aramalarda dijital malzemeler ve çok sayıda örgütsel yayın ele geçirildi, 3 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

hürriyet

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bunu nüsrET in ellerine verecen :sigara Tokatlasın tokatlasın dursun :sigara

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Kırgızlar bu sektörü canlı tutmaya çalışıyor son zamanlarda :sigara

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Kaç tane pilot var ki toplamda zaten :sigara İstikbal göklerdedir sanardık meğer fetö göklerdeymiş :sigara

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
aga bu bildiğin akit tv sokak röpörtajı yapan muhabiri
hürriyet bey napıyosunuz?

images

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Ulan bu daiş in kaç tane el bab valisi var :sigara

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Tunceli'de, polise ait Sikorsky tipi helikopter düştü. Ekiplerin enkaza ulaşmasıyla helikopterde bulunan 7 polis, 1 hakim, 1 asker ve 3 personelin şehit olduğu öğrenildi. Valilik, helikopterin hava şartları nedeniyle düştüğünün değerlendirildiğini duyurdu. Olayla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, ''Helikopterde herhangi bir dış etken söz konusu değil'' ifadesini kullandı.

Tunceli Pülümür'de, polis helikopterinin düşmesi sonucu 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 mürettebat şehit oldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter, Tunceli'de referandum nedeniyle görevlendirilmişti.

1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 mürettebatın olduğu helikopter, 11.40'ta Pülümür ilçesinden havalandı.
Helikopterle bağlantı, kalkıştan 10 dakika sonra kesildi. Helikopterin, Kocatepe, Sarıgül, Çambulak köylerinin arasında bulunan kırsal alana düştü.

VALİLİK: 10 DAKİKA SONRA SİNYAL KESİLDİ
Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Sikorsky tipi polis helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu helikopterde 7 polis memuru, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebat olduğu değerlendirilmektedir.

Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir."
Helikopterin düştüğü bölge

20170418aw043742-03,vusfA3Tjkk6_7IfBUrBvdw.jpg

Helikopterin düştüğü bölge

bolgetunceli,Cesu1YVGHUi5qRyIAV852A.jpg

''112 KOMUTA MERKEZİ'NE OLAY YERİNDEN DÜŞEN BİR ÇAĞRI YOK''
Doğan Haber Ajansı'nın (DHA) haberine göre bir helikopter personelinin acil kodla 112'yi arayıp "7 yaralımız var" diyerek yardım istediği iddia edilmişti. Ancak bu doğrulanmadı.
Tunceli Sağlık Müdürü Sercan Özaydın, 112 Komuta Merkezi'ne herhangi bir çağrı gelmediğini belirtti.

Basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Özaydın, "Bölge itibarıyla 112 çağrısının komşu illerimize de düşmüş olma ihtimali var. Bingöl, Erzincan ve Erzurum ile müşterek değerlendirdik, 112 Komuta Merkezi'ne olay yerinden düşen bir çağrı yok. Olay yerine dair hiçbir çağrı almadık" diye konuştu.
KOORDİNATLARI BELİRLENDİ
AFAD'dan edinilen bilgiye göre, ilçenin Çambulak ve Kocatepe köylerinin 2 bin 500 metre yüksekliğindeki kırsalına düştüğü öngörülen helikopterin koordinatları belirlendi.
Bölgeye çok sayıda AFAD ve UMKE ekibi sevk edildi, çevre illerden de takviye birlikler istendi.
Kurtarma ekibinde 6 profesyonel dağcı da vardı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı 4 tim de bölgeye havadan indirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı 3 uçak ve 2 helikopter bölgede uçuş yaptı. Onlardan biri geniş alanı tarayabilen erken ihbar uçağıydı.
EKİPLER ENKAZIN BULUNDUĞU BÖLGEYE HAREKET ETTİ
Cenazelerin alınması için bölge illerden gelen çok sayıda arama-kurtarma ekibi, gece yarısı enkazın bulunduğu bölgeye hareket etti.
Hava şartları uygun olduğu takdirde ekiplerin enkazdan çıkartacakları şehit cenazelerinin Elazığ'daki Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna konulacağı ve sabah burada yapılacak törenin ardından memleketlerine uğurlanacakları belirtildi.

''KÖYLÜLER, HELİKOPTERİN İNİŞE YELTENDİĞİNİ VE TEKRAR YÜKSELDİĞİNİ ANLATIYORLAR''

Kocatepe'de yaşayanlar helikopterin köye acil iniş yapmaya çalıştığını ancak bunu başaramadığını iddia etti. Kendisinin de bu çalışmalara Kocatepe köyündeki vatandaşlarla katıldığını, ancak helikopterin bulunabileceği alana bu köyden araçların gidemediğini dile getiren Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, şöyle devam etti:
"Köylüler helikopterin 1-2 sorti yaptığını, sendelediğini ifade ediyorlar. Helikopterin tekrar devam ettiğini, görüş alanının dışına çıktığını söylüyorlar. Köylüler, helikopterin inişe yeltendiğini ve tekrar yükseldiğini anlatıyorlar. Kocatepe köyünün arka kısmı Ovacık ilçesi. AKUT, 112, köylüler ve vatandaşlarla bölgede arama yapıyoruz. Tahmini bölgeye doğru yürüyoruz."
KOCATEPE KÖYÜ MUHTARI: BÖLGE DAĞLIK VE SİSLİ

Kocatepe köyü muhtarı Abidin Keskin Tunceli'deki helikopter kazasıyla ilgili açıklama yaptı. NTV yayınında konuşan Muhtar Abidin Keskin, "Helikopter köyün üstünden geçti. İki helikopter geçti. Hava şu anda yağışlı ve sis var. Bölge dağlık. Ambulanslar şu anda köyden geçerek bölgeye ulaşmaya çalışıyor. Bölgede kar da var'' dedi.
EKİPLER ENKAZA ULAŞTI
Askeri birlikten oluşan ilk tim saat 16.30 sıralarında helikopterin enkazına ulaştı. Tunceli Valiliği, helikopterdeki 12 kişinin şehit olduğunu açıkladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAŞBAKAN YILDIRIM BİLGİ ALDI

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan olaya ilişkin bilgi aldı.
BAKAN SOYLU: HELİKOPTERDE HERHANGİ BİR DIŞ ETKEN SÖZ KONUSU DEĞİL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olaya ilişkin açıklama yaptı.

Soylu özetle şöyle konuştu:

''Sabah saat 10.00 itibarıyla Diyarbakır'dan kalkan ve Tunceli'de bizim 'kartal pisti' olarak nitelendirdiğimiz, tanımlandırdığımız piste iniş yapan Emniyet Genel Müdürlüğümüze ait helikopter, bir taraftan ilçeler arası görevlilerin intikalini sağlamak, diğer taraftan ilk derece komiser yardımcılığı sınavına giren kahraman evlatlarımızı, kardeşlerimizi yerlerine intikal ettirmek ve bir hakimimizin intikalini sağlamak için toplam 12 kişilik toplam mürettebatla birlikte saat 11.35 itibarıyla Tunceli-Pülümür dağ yolundan kalkışını gerçekleştirdi. Ondan önce hem kartal pisti hem de Nazımiye'den gerekli personelleri aldı ve Tunceli-Pülümür dağ yolundan kalktıktan sonra da 11.43 sıralarında kendisiyle tüm irtibatlar kesildi.
Munzur Vadisi'nde uçuşu gerçekleştirirken sinyal kesildikten sonra bize intikal eden haberin hemen akabinde gerek Tunceli İl Jandarma Komutanlığımız gerek Tunceli İl Emniyet Müdürlüğümüz ve ardından da yine Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın bütün arama kurtarma timleriyle birlite ulaşılmaya gayret gösterildi. Yerin özellikle Sarıgül köyü etrafında olduğu tespit edildi yaklaşık 2 bin 500 metre yükselikte hem kar hem yoğun yağmur görüş mesafesi darlığı yüzünden helikopterle gidilemedi. Yaklaşık 2,5 saatlik bir tırmanma sonucunda İl Jandarma Komutanımız Tekin Aktemur ve İl Jandarma Komutan Yardımcımız, 4 timimiz, bunların içerisinde polis timlerimiz de var, birlikte saat 16.34 sıralarında helikopterin enkazına ulaştılar. Helikopterin, uyduyla, yere çakıldığını ve ters döndüğünü gördüler. 12 vatan evladımızın hayat belirtileri olup olmadığını kontrol ettiler. Maalesef 12 evladımız hakkın rahmetine kavuşmuş, şehit olmuşlardır. Hem milletimizin hem ülkemizin başı sağ olsun. Oradaki hava şartları çok zor durumda. Helikopterin inebilme imkanı da şu anda yok. Oradan intikalleri konusunda arkadaşlarımız değerlendirme yapıyorlar. İnşallah en kısa süre içerisinde şehitlerimizi oradan alıp Tunceli'ye intikal ettireceğiz. Helikopterde herhangi bir dış etken söz konusu değil. Hava şartlarından dolayı bir kazanın olduğu görülüyor."

NTV HABER

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı halk oylamasının sonuçlarından dolayı tebrik etti.

barzani-erdogan-ve-yildirim-i-tebrik-etti-8962237.Jpeg

Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, IKBY Başkanı Barzani'nin, anayasa değişikliğine yönelik başarılı referandumdan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ı tebrik ettiği kaydedildi.

Açıklamada, "IKBY Başkanı Barzani, 16 Nisan'da Anayasa değişikliğine yönelik yapılan başarılı referandumdan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ı ayrı ayrı tebrik ediyor." ifadesine yer verildi.

MİLLİYET

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Memleketim Zonguldak’ta 10 kişinin hayatını kaybettiği, 19 kişinin de yaralanmasına neden olan midibüs, vinç yardımıyla uçuruma yuvarlandığı dereden çıkartıldı.

İstanbul’dan kiraladıkları midibüs ile Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki yakınlarının cenazesinden dönenlerin geçirdiği kazada 10 kişi yaşamını yitirmiş, 19 kişi de yaralanmıştı. 10 kişiye mezar olan midibüs, kaza sonrası adeta hurdaya döndü.
Kaza sonrası midibüsün hurdası vinç yardımıyla bulunduğu yerden çıkartılarak otoparka çekildi.

Kazazedelerin cenazesine katılan yakınları ise tören sonrası kazanın olduğu yerde inceleme yaptı.

10-kisiye-mezar-olan-midibus-otoparka-cekildi.html

Hayatını kaybeden hemşehrilerimizin mekanları cennet ruhlari şad olsun inşaallah... Yaralı olan hemşehrilerimizede ALLAH tan acil şifalar dilerim.
:s53::s10::s69::s79: