Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mahşer Mitoloji Romanı

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,144
  • MFC Puanı
    10,554
  • MFC Seviyesi

Hurufiliğin Kurucusu Fazlullah, Enel Hak Yoldaşları ve Seyyid Nesimi

Nesimi ağır ağır başını salladı: "Güçlü, güçsüz insan yoktur, Emir! Cahil vardır, kamil vardır! Cahilin yaşam tarzı tüm hayvanların yaşam tarzına gerçekten de benzemektedir. Çünkü her ikisi de idraktan yoksundur. Hakka kavuşan kamiller ise dünyadaki korkunun nedenlerini öğreniyorlar, yağmurun, kasırganın, karın, boranın, rüzgarın, depremin, yerde ve gökte olan herşeyin güneşin etkisinden ve cisimlerin kendi içindeki değişimden oluştuğunu anlayarak, bilimin gücüyle korkudan arınıyorlar´
O kamillerden birisi senin huzurundadır, yüzüme bak, korku belirtisi görebiliyor musun, Emir?" Timur yenilgiye uğradığını hissetmişçesine irkildi: "Korkusuz insan kudurmuş köpektir! Mürşitlerinizle birlikte hepiniz ölmelisiniz!" dedi. Nesimi´nin kirpiği bile kımıldamadı. "Gaflettesin, Emir! dedi. "Ben sana Fazlullah el-Hurufi´nin katline değil, kendi katline fetva verdiğini kanıtlayabilirim! Sen Şirvan´daki yüz bin Fazl müridinin başına değil, kendi yedi yüz bin kişilik ordunun başına bela olacaksın!"

Yazar: İsa Muganna Hüseyinov
Yayınevi: Yurt Kitap Yayınevi
Sayfa sayısı: bilinmiyor
Ortalama Fiyatı: 14 TL
 
Üst Alt