Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mavi bir umut ..

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,213
  • MFC Puanı
    12,894
  • MFC Seviyesi

..Yüreğim sızlıyor can hasretin maviye mavi ki umut/un kendisi ey maviliğim ey maviliğin arkasındaki kara gözlüm neden sızlıyor hep seni seven bir yürek neden hep maviye âşık olan yanıyor.

Şimdi anladım neden maviyi sevenlerin içinde hep bir ukde kalır şimdi anladım sürgünlerin hasretliklerin ve hüzünlerin senin dostun olduğunu, şimdi anladım mavi ki neden umut olduğunu mavi umut ki rengini gök yüzden aldı mavi umut ki şanını Yusuf’tan aldı.

Mavi umut ki umut’ta ne kadar yakıştığını mavi en çok ta Yusuf’a yakış di hani atmışlardı da onu kuyuya maviyi görüyordu yukarıda işte şimdi anladın mı mavinin neden umut olduğunu,
Maviye sevdanın ne demek olduğunu maviye sevda zordu maviye sevda yanmak tır maviye sevda yakmaktır.

Görmez misin yar sevginle kanayan yüreğimin göz pınarlarından süzülen damla, damla akan gözyaşlarımı görmez misin mavi sevdam, umutsuzluğumu ey yar bu yara’ya bir hüsnü zan gerekir gözpınarlarından dua dolusu bir hüsnü zan gerek .

Sevgisi saf yar tertemiz olan sevda/nın yusufu olmak güzel ama gel/gelim zor işte çok zor Yusuf olmak ola bilemek olabilsek bil ki bu yürek Yusuf olma sevdasından başka bir paye olmamıştır …

Ah bir kervan kervan ki terkisinde ayyüzlüm vardı ah bir kervan o kervan ki attığı her adımda Züleyha'nın yüreği aydınlanıyordu bir kervan vardı o kervan üzerinde yusufçuklar vardı o yusufçuklar Züleyhanın yüreğine konardı ..

Zordu be mavim yusufluk o Yusufluk ki Züleyhanın yüreği oradaydı …

Ey yüreği sızılım mavi yüreklim Züleyhada uçurduğu yusufçuk kuşlarını...

Ey mavi yüreklim ey sevda yüreklim mavi sızılarda yüreğimden uçtu gitti o yusufçuk kuşları gibi ....

Alıntı
 
Üst Alt